رفتار عده ای از هواداران فوتبال در ایران باعث شده باشگاه اولسان کره‌جنوبی از این شرایط نهایت بهره را ببرد و هواداران ایرانی ضد پرسپولیس را با خود همراه کند.

به گزارش ایسنا، فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۹ آذر در دوحه برگزار می شود و پرسپولیس ایران و اولسان کره جنوبی برابر هم به میدان می روند.

بعد از مشخص شدن اولسان به عنوان حریف پرسپولیس، عده ای از هواداران فوتبال ایرانی که طرفدار تیم‌های دیگری به جز پرسپولیس هستند، به حمایت از تیم کره ای در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام پرداختند؛ اتفاقی که در ابتدا برای این باشگاه کره ای هم عجیب و دور از ذهن بود.

رفته رفته این باشگاه کره ای در صفحه رسمی خود با هواداران ایرانی ارتباط برقرار کرده و در یک پست به آنها سلام کرده و به نظر می رسد این اقدام گروهی از هواداران ایرانی به دل تیم کره ای نشسته است.

کار به اینجا ختم نشده است و در دو پست آخر این باشگاه کره ای به زبان فارسی برای هواداران ایرانی یک مسابقه ایجاد شده تا تعداد هواداران ایرانی طرفدار اولسان بالا برود. این اقدام در خود رسانه های کره ای نیز اتفاق عجیبی بود و خیلی از رسانه های کره ای اعلام کردند که به نظر می رسد حساب رسمی این باشگاه هک شده است!

این تیم کره ای از هواداران ایرانی خواسته ابتدا حساب رسمی باشگاه اولسان را دنبال کنند و در ادامه با هشتگ اولسان و لیگ قهرمانان آسیا، شعارها و عکس های خودشان را به زبان کره ای آپلود کنند و در صورتی که اولسان در فینال برنده شود ۵ دست پیراهن این باشگاه بین هواداران قرعه کشی می شود.

البته کری های فوتبالی در اکثر جاهای فوتبال دنیا وجود دارد و مثلا یک هوادار اتلتیکومادرید از قهرمانی رئال مادرید خوشحال نمی شود ولی این حجم از حمایت از تیم مقابل را در کشورهای دیگر نمی بینیم که باعث شود به اصطلاح تیم رقیب از آب گل آلود ماهی بگیرد و سعی در جذب هواداران ایرانی، ارائه مسابقه و سرگرم کردن آنها کند تا در فینال با حذف نماینده آن کشور، تنها ۵ عدد لباس بین آنها قرعه کشی شود.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۶۶ )