دیدارهای مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در آمریکای جنوبی با شکست سنگین تیم ملی کلمبیا مقابل اکواردو و پیروزی ونزوئلا برابر شیلی دنبال شد.

دیدارهای مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در آمریکای جنوبی با شکست سنگین تیم ملی کلمبیا مقابل اکواردو و پیروزی ونزوئلا برابر شیلی دنبال شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، در آغاز چهارمین دور از بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در منطقه آمریکا جنوبی، بامداد امروز (چهارشنبه) ۲ دیدار برگزار شد که در یکی از آنها تیم ملی اکوادور میهمان خود کلمبیا را با نتیجه ۶ بر یک در هم کوبید.

در این بازی اکوادور شروعی طوفانی داشت و در هفتمین دقیقه توسط روبرتو آربولدا پیش افتاد. دو دقیقه بعد آنخل منا اختلاف را به دو گل افزایش داد. مایکل استرادا در دقیقه ۳۲ سومین گل اکوادوری‌ها را به ثمر رساند و ۷ دقیقه بعد ژاویر آرئاگا گل چهارم این تیم را زد. در دقیقه نخست وقت‌های تلف شده نیمه نخست خامس رودریگس هافبک سرشناس تیم ملی کلمبیا از روی نقطه پنالتی یکی از گل‌های خورده را برای تیم تحت هدایت کارلوس کی‌روش جبران کرد هرچند گونسالو پلاتا در دقیقه ۷۸ با زدن گل پنجم اکوادور دوباره اختلاف را به ۴ گل افزایش داد. پلاتا دو دقیقه پس از این گل،‌ کارت قرمز گرفت و اخراج شد. حسن ختام جشنواره گل اکوادور هم در دقیقه اول وقت‌های تلف شده نیمه دوم توسط ارویس استوپینیان به ثمر رسید.

این دومین باخت متوالی شاگردان کی‌روش پس از شکست خانگی بامداد شنبه آنها مقابل اروگوئه بود.

در بازی همزمان تیم ملی ونزوئلا موفق شد میهمان خود شیلی را با نتیجه ۲ بر یک شکست دهد. لوئیز ماگو در دقیقه ۹ ونزوئلا را پیش انداخت اما آرتورو ویدال در دقیقه ۱۵ گل تساوی را به شیلی به ثمر رساند. با این حال سالومون روندون در دقیقه ۸۱ گل پیروزی‌بخش تیم ملی ونزوئلا را رقم زد.

با این نتایج، تیم ملی فوتبال اکوادور ۹ امتیازی شد و تنها به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به برزیل در رده دوم جدول قرار گرفت. البته برزیل یک بازی کمتر انجام داده است. کلمبیا هم با ۴ امتیاز و به خاطر منفی شدن تفاضل گلش به رده هفتم سقوط کرد. شیلی هم با قبول شکست با ۴ امتیاز در رده ششم باقی ماند اما ونزوئلا با کسب اولین ۳ امتیازش به رده هشتم صعود کرد.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۳۹ )