هادی عقیلی مدافع پیشین تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد که فدراسیون فوتبال می‌توانست ۴ سال پیش همکاری‌اش را با کارلوس کی‌روش خاتمه دهد.

هادی عقیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درخصوص کنار گذاشتن فوتبال و اینکه در رده ملی و باشگاهی بازی خداحافظی انجام نداد، گفت: بهتر است در مورد باشگاه زیاد صحبت نکنم چون همه می‌دانند در سپاهان چه اتفاقاتی رخ داد و من هم دوست نداشتم در تیم دیگری بازی کنم و در نهایت من را از سپاهان جدا کردند.در بحث فوتبال ملی هم متاسفانه خیلی کم پیش آمده که برای بازیکنان ایرانی بازی خداحافظی در نظر بگیرند. حتی برای بسیاری از بازیکنان بزرگ فوتبال ایران از جمله علی دایی چنین اتفاقی رخ نداد.

مدافع پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به حضورش در کلاس‌های مربیگری خاطرنشان کرد: در ایران کلاس A را پشت سرگذاشتم و در خارج از ایران هم این فرصت برایم فراهم شد تا در چند کلاس شرکت کنم. هر قاره‌ای برای خودش شاخصه‌های جداگانه دارد و من کلاس‌های مربیگری در آمریکا را از رده B شروع کردم. همه چیز در فوتبال آمریکا برگرفته از فوتبال اروپا خصوصا کشور انگلیس است. من دو سال پیش هم با فدراسیون فوتبال آلمان مکاتبه کردم تا در کلاس‌های مربیگری شرکت کنم ولی یکی از شرایط مهم آنها این بود که مقیم اروپا باشم.

عقیلی در خصوص موضوع همکاری‌اش با تیم جوانان و اینکه به عنوان یکی از اعضای کادر فنی معرفی شده است، تصریح کرد: در این زمینه، صحبت‌هایی را با فدراسیون فوتبال و همچنین آقای پورموسوی انجام دادم و از یک هفته پیش هم کارم را شروع کردم. ما برای دیدن بازی‌ها به بندرعباس رفتیم و البته من به اصفهان هم رفتم تا بازی تراکتورسازی و سپاهان را در لیگ جوانان ببینم. دو روز دیگر هم اردوی تیم جوانان آغاز خواهد شد و خوشحالم در خدمت این تیم هستم.

وی با اشاره به عملکرد ایران در مسابقات جام ملت‌های آسیا گفت: خیلی‌ها انتظار داشتند تیم ملی قهرمان شود ولی این اتفاق رخ نداد، پس نتیجه می‌گیریم که ایران عملکرد خوبی نداشت. در جام ملت‌های آسیا مقام دومی با دهم برای تیم‌هایی مثل ایران تفاوتی ندارد و خیلی‌ها انتظار داشتند که ما قهرمان شویم.

مدافع پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: در بازی با ژاپن بدشانسی آوردیم. تا قبل از اینکه گل اول را به آن شکل دریافت کنیم ژاپن موقعیتی نداشت ولی آن صحنه تیم ملی را به هم ریخت. کاش تیم ملی یاد می‌گرفت که گل خوردن هم جزیی از فوتبال است و کاش می‌توانستیم بعد از اینکه از حریف عقب می‌افتیم نتیجه را عوض کنیم.

عقیلی با اشاره به جدایی کارلوس کی‌روش از تیم ملی به تسنیم گفت: در این مدت و در چند سال اخیر خیلی از حرف‌های مردم را شنیدم و معمولا خبرهای رسانه‌ها را هم دنبال می‌کردم. خیلی‌ها از سبک بازی تیم ملی راضی نبودند و معتقدم بهتر بود متولیان فوتبال این تفکر را در تیم ملی عوض می‌کردند. شما می‌بینید که به عنوان مثال باشگاه بارسلونا فلسفه خاص خودش را دنبال می‌کند و آنها هیچ وقت سراغ مربیانی مثل مورینیو یا سیمئونه نمی‌روند، این در حالی است که مورینیو و سیمئونه مربیان بسیار خوبی هستند.

وی افزود: در جام ملت‌های ۲۰۱۵ قهرمان نشدیم و با این تفکری که در مورد شکل بازی تیم ملی در بین مردم و برخی رسانه‌ها قرار داشت، بهتر بود بعد از پایان همان جام با کی‌روش قطع همکاری می‌شد. این دیگر درست نیست که مردم یا رسانه‌ها الان انتقاد کنند چون کی‌روش بعد از ۸ سال دیگر از تیم ملی جدا شده است.

مدافع پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان اظهار داشت: کی‌روش در فوتبال ایران کارهای خوبی هم انجام داد و همیشه ۲۳ بازیکن آماده را در یک سطح بالا قرار می‌داد. وی دست تنها هم نبود و بازیکنان استقلال و پرسپولیس که در تیم‌های خودشان با مربیان مختلفی کار کرده‌ و همیشه کمک حال تیم ملی بودند.

عقیلی در پاسخ به این پرسش که سرمربی بعدی تیم ملی باید ایرانی باشد یا خارجی، عنوان کرد: ما در این زمینه تصمیم‌گیرنده نیستیم ولی با توجه به اینکه ۸ سال را با کی‌روش پشت سرگذاشتیم طبیعتا هر فردی جانشین او شود کار سختی خواهد داشت. مطمئنا در تیم ملی دوران پسا کی‌روش خواهیم داشت.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۲۲ )