وبلاگ فوتبالی‌ترین
جایی برای حرف‌های غیرفوتبالی!
لغت «باگ» در زبان انگلیسی به معنی «حشره» است، ولی این لغت در برنامه‌نویسی به معنای «مشکلات نرم‌افزاری» بوده، و برای برنامه‌نویسان یادآور ساعت‌ها و گاه ماه‌ها جستجو و سردرگمی است در میان برنامه‌ای که «باگ» مربوطه در آن مخفی شده است! ظاهراً ریشه استفاده از این لغت در میان برنامه‌نویسان باز می‌گردد به حدود ۷۰ سال پیش وقتی که یکی از اولین کامپیوترهای جهان دچار مشکل شد، و مهندسین پس از بررسی دریافتند که این مشکل ناشی از وجود حشره‌ای است که در داخل آن دستگاه گرفتار شده است!
این مطلب حدود ۲۰ ماه پیش فرستاده شده و ۴۲ نظر درباره آن داده شده است. | ادامه مطلب
خوب، بد، زشت (The Good, the Bad, and the Ugly) یکی از مشهورترین فیلم‌های وسترن اسپاگتی است که در سال ۱۹۶۶ ساخته شده است. حتی اگر خیلی هم طرفدار فیلم‌های وسترن نباشید، احتمالاً اسم این شاهکار سرجو لئونه را شنیده‌اید. علیرغم گذشت نیم‌قرن از ساخت این فیلم، موسیقی متن منحصربه‌فردش هنوز به نوعی یادآور فیلم‌های وسترن است. یادش به خیر ویدیوهای بتاماکس و وی‌اچ‌اس با آن کیفیت‌های کذایی و دوبله‌های به‌یادماندنی فارسی!
این مطلب حدود ۲۱ ماه پیش فرستاده شده و ۳۷ نظر درباره آن داده شده است. | ادامه مطلب
تابستان سال 1390 بود که «فوتبالی‌ترین» شروع به کار کرد. نزدیک چهار سال و نیم از آن روزها می‌گذرد و در این مدت خیلی چیزها تغییر کرده‌است. اوایل چشم‌به‌راه بودیم که بعضی از کاربرها، سایت آماتوری ما را قابل بدانند و ثبت‌نام کنند. کمی بعد دلمان می‌خواست از میان کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند، بعضی‌ها نظر بدهند یا عکس و مطلب بفرستند. یادش به خیر... بعضی وقت‌ها که لینک‌های «فوتبالی‌ترین» در فیس‌بوک و بالاترین و وبسایت‌های دیگر به اشتراک گذاشته می‌شد و کاربران زیر لینک‌ها نظر می‌دادند، ما حسرت می‌خوردیم که چرا این نظرها را در وبسایت خودمان نمی‌فرستدند!
این مطلب حدود ۲۱ ماه پیش فرستاده شده و ۵۶ نظر درباره آن داده شده است. | ادامه مطلب
اصطلاح «وب ۲» (Web 2.0) به وب‌سایت‌هایی اطلاق می‌شود که در تولید و یا مرتب‌کردن محتوا از همکاری کاربران بهره می‌جویند. نمونه‌های موفقی چون ویکی‌پدیا نشان داده‌اند که کاربران اینترنت به طور گروهی قادر به پدیدآوردن مجموعه‌های ارزشمند و عظیمی از اطلاعات می‌باشند. اگرچه در چنین پروژه‌هایی گاهی اندک کاربرانی که برای سایرین ارزش قائل نیستند مشکل‌ساز می‌شوند و به اعتبار این منابع آزاد اطلاعات لطمه وارد می‌آورند.
این مطلب حدود ۴۶ ماه پیش فرستاده شده و ۱۵ نظر درباره آن داده شده است. | ادامه مطلب
وقتی «فوتبالی‌ترین» متولد شد، قسمت «مطالب» قسمتی بود که بی‌تعارف خودمان هم نمی‌دانستیم که چیست! از یکسو امکان ارسال «لینک» و «عکس» این فرصت را به مخاطب می‌داد که در تولید محتوا مشارکت داشته باشد، از سوی دیگر فکر می‌کردیم شاید انتظار کاربران بیشتر از این باشد. مثلاً فکر می‌کردیم شاید برخی از کاربران «وبلاگ» نداشته باشند تا مقاله‌های خود را در آن بنویسند و لینکش را به فوتبالی‌ترین بفرستند. شاید دلشان بخواهد مطلبی را مستقیماً در «فوتبالی‌ترین» منتشرکنند. فکر می‌کردیم قسمت مطالب این قابلیت را دارد که بتواند به یک وبلاگ گروهی فوتبالی تبدیل شود. فضایی مجازی برای تبادل نظر و تحلیل رویدادهای مرتبط با فوتبال.
این مطلب حدود ۵۶ ماه پیش فرستاده شده و ۸۰ نظر درباره آن داده شده است. | ادامه مطلب