مدیرعامل باشگاه استقلال گفت حاضر است خودش بدهکار شود، اما بهترین بازیکنان را برای آبی‌ها به خدمت بگیرد.

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت حاضر است خودش بدهکار شود، اما بهترین بازیکنان را برای آبی‌ها به خدمت بگیرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ علی فتح‌الله‌زاده با حضور در برنامه «ورزشگاه»، درباره انتقاد ریکاردو ساپینتو از عدم جنگندگی بازیکنان استقلال در دربی ۹۹ اظهار داشت: ساپینتو احساسی قوی نسبت به تیم دارد و درست می‌گوید. او می‌خواست بازیکنان جنگنده باشند و اگر در دربی محکم و پُرشور نباشید، لحظه‌ها تعیین‌کننده است. وقتی برخی صحبت‌ها را می‌خوانم، فکر می‌کنم انگار در دربی باخته‌ایم! حریف تا دقیقه ۸۹ تلاش می‌کرد با ما مساوی کند. سرمربی تیمی که یک بر صفر عقب می‌افتد و ۲ بر یک جلو می‌افتد، تفکرات عالی ورزشی دارد.

وی با تمجید از دربی ۹۹ پایتخت تصریح کرد: همه می‌گفتیم دربی پس از بازی‌های باکیفیت جام جهانی به چشم نمی‌آید. با این حال یکی از بهترین بازی‌های این دهه را دیدیم. دو تیم بدون ترس بازی کردند. ما هم خوب کار نکردیم و بچه‌ها در دقایق آخر باید هوشیارتر می‌بودند. شاید ساپینتو می‌خواست با جابجایی، تمرکز مربی رقیب را به‌هم بریزد. شاید اگر رضاوند را از دست نمی‌دادیم، شرایط به گونه دیگری بود.

مدیرعامل باشگاه استقلال راجع به غیبت شیخ دیاباته و یورگن لوکادیا در ترکیب سرخپوشان بیان کرد: وقتی پرسپولیس دو مهاجم خود را از دست داد، شرایط سخت شد. شاید بازیکنان ما به مدافعان حریف فکر نمی‌کردند و تصور می‌کردند دو مهاجم پرسپولیس جلو باشند. این موضوع، کار استقلال را سخت کرد و ای کاش لوکادیا می‌ماند!

فتح‌الله‌زاده در مورد وضعیت اقتصادی باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: از لحاظ مالی روزهای سختی را گذراندیم. سوءتفاهمی برای هواداران پیش آمده بود که آنها می‌گفتند مگر استقلال نباید خرج می‌کرد. اتفاقاً باید بیشتر از این ارقام را هم خرج کنند، اما خرج‌های بجا. چشمانم واقعاً خسته است. ۲۵ روز از ساعت صبح ۶ بیدار می‌شدم و تا ساعت ۲۴ می‌دویدم تا ۴۰، ۳۰ میلیارد تومان بدهیم. همچنین ما دریافتی بازیکنان را از ۱۸ درصد به ۵۰ درصد رساندیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است محبی به سانتاکلارا بازگردد یا خیر، گفت: ۵۰-۵۰ است. دو بار مبلغ موردنظر را به حساب باشگاه سانتاکلارا فرستادیم و بخشی از آن به حساب باشگاه نشسته است. درصد دیگری از آن را هم برگرداندند. ما به باشگاه سانتاکلارا گفتیم اراده برای پرداخت پول را داریم. ۲۳۰ هزار دلار از صرافی قرض کردم و آن را فرستادم که نیمی از آن برگشت خورد. این رقم هنوز به دست ما هم نرسیده است. کارهای حقوقی را انجام می‌دهیم و باید مشخص شود پرونده مورد قبول فیفاست یا خیر. فعلاً جنگ است و باید بجنگیم تا به جایی برسیم!

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره وضعیت مهدی قایدی و شایعه بازگشت او به تیم شباب الاهلی تصریح کرد: قایدی الان به امارات برنمی‌گردد و اگر مبلغ موردنظر را پرداخت نکنیم، جریمه می‌شویم. من هم به مدت یک روز به امارات می‌روم تا با مسئولان شباب الاهلی صحبت کنم. با این حال قایدی در پایان فصل به شباب الاهلی برمی‌گردد.

فتح‌الله‌زاده در پاسخ به این پرسش که آیا خطر جدایی محبی در میانه فصل، استقلال را تهدید می‌کند یا خیر، اظهار داشت: این خطر در پایان فصل وجود دارد.

وی در مورد بدهی باشگاه استقلال به آندره‌آ استراماچونی تصریح کرد: شماره حسابی از او گرفتیم و پولی به حساب استراماچونی واریز نشده است. او مربی ما بوده است و باید شرایط ما را بداند. یکی را مأمور کردم با استراماچونی مذاکره و موافقت او را جلب کند تا این پول را در دو یا سه قسط بدهیم. ارزش دلار هم افزایش یافت و بدهی ما به ۵۷ میلیارد تومان رسید. اگر استراماچونی رضایت بدهد، توافق می‌کنیم و می‌توانیم پنجره را باز کنیم. سه بدهکار دیگر هم داریم، اما ان‌شاءالله پنجره ما حتماً تا نیم‌فصل باز می‌شود.

مدیرعامل استقلال درخصوص اینکه پیش‌تر گفته بود لیونل مسی را به جمع آبی‌پوشان می‌آورد و اینکه حالا برای جذب کریستیانو رونالدو اقدام می‌کند یا خیر، گفت: ساپینتو گفت اگر رونالدو بخواهد در تیم بزرگی چون استقلال بازی کند، باید تست بدهد. وقتی حرف از مسی زدم، سوژه شد. ما بدهکار هستیم و مرد باید بدهکار باشد، اما بدهکار موجه و درست هستیم! بدهکار می‌شوم، اما اجازه نمی‌دهم تیمم آسیب ببیند و بهترین بازیکنان را می‌گیریم. ما پیچ تندی داشتیم و باید ۷۰ میلیارد فراهم می‌کردیم.

فتح‌الله‌زاده در ادامه عنوان کرد: گفتند ۲۰۰ میلیارد تومان وام بگیریم که ۶۰ میلیارد سود داشت. قبلاً ۱۵۰ میلیارد تومان وام گرفته بودند که قسط ماهیانه هشت میلیارد تومان داشت. ۲۴ میلیارد بابت این اقساط پرداخت نشده بود و ما ۱۱۸ میلیارد داشتیم. من سند مجموعه مرغوبکار را به‌عنوان وثیقه گذاشتم تا بانک سپرده ما را برندارد. اقساط را پرداخت کردم. ما افتضاحی در قرادادهای ورزش داریم، چون ثبات نداریم و اجازه نمی‌دهیم ببینیم یک مدیر چه می‌کند.

وی با اشاره به برنامه‌های اقتصادی خود در دوره‌های گذشته مدیریتش در استقلال خاطرنشان کرد: ۱۵ سال پیش برای استقلال سیم‌کارت «آبی‌سل» گرفتم که تصاویر بزرگان فوتبال ایران را روی سیم‌کارت می‌زدیم. اگر آن موضوع را جلو می‌بردیم، می‌توانستیم پخش مستقیم داشته باشیم و درآمدزایی کنیم. وزیر ورزش شاهد است که چهار بار گفتم مدیر قبلی استقلال (آجورلو) را عوض نکنید و اجازه بدهید نواقص را حل کنیم. فوتبال ما تا زمانی که خصوصی نشود، به جایی نمی‌رسیم.

مدیرعامل استقلال درباره صحبت‌های مهدی تاج پیرامون موضوع صدور مجوز حرفه‌ای سرخابی‌های پایتخت عنوان کرد: ایراداتی که الان در نظر گرفته شده، بسیار سنگین و زمان‌بر است. به همین دلیل هفته گذشته ممبینی دبیرکل فدراسیون و زارعی (رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون) به دفتر من آمدند و جلسه گذاشتیم. همچنین کمیته حرفه‌ای‌سازی را ایجاد کردم و گفتم که خیلی کار داریم. بخشی از این ماجرا دست ما نیست، یعنی تغییر مجامع و ... در اختیار ما نیستند و افراد دیگری باید این کارها را انجام بدهند.

فتح‌الله‌زاده درباره اینکه تاج هزینه‌های راه‌اندازی سیستم VAR را بر عهده باشگاه‌ها گذاشته است، تصریح کرد: اگر ورزشگاهی به VAR تجهیز نشده باشد، چگونه باید آن استادیوم را اجاره کنیم؟ باید این را بپرسیم که باشگاه‌ها در دنیا ورزشگاه‌ها را تجهیز می‌کنند یا خیر. ما در ورزشگاه آزادی مستأجر هستیم، اما اگر واقعاً باشگاه‌ها در دنیا مسئولیت تجهیز را بر عهده دارند، ما هم همین کار را می‌کنیم. به هر حال همه باید همکاری کنیم تا این تکنولوژی به کشور بیاید.

وی درباره برگزاری مجمع باشگاه استقلال و تغییرات احتمالی اظهار داشت: این یک مجمع فوق‌العاده است و احتمالاً مشکلات را حل می‌کنند. ضمن اینکه فقط مدیرعامل به همراه اعضای مجمع در این مجمع حضور دارند و اعضای هیئت رئیسه در آن حاضر نخواهند بود.

مدیرعامل استقلال درباره ماجرای جعل سند در پرداخت مطالبات هروویه میلیچ گفت: پیش از من مبلغی فرستاده بودند و ما در حال پیگیری هستیم. میلیچ خیلی با استقلال دعوا نکرده و دنبال راه حل است. ما برای روز یکشنبه، نماینده شرکت پرداخت‌کننده پول را دعوت کرده‌ایم تا ببینیم چه اتفاقی افتاده است. اگر او نتوانسته باشد پول را بپردازد، باید آن پول را بدهد تا خودمان کار پرداخت را انجام بدهیم.

فتح‌الله‌زاده درباره مبلغ ۴۰ میلیارد تومانی که به دست باشگاه نرسیده، اما در هزینه‌ها محاسبه شده است، خاطرنشان کرد: برای مدیریت قبلی ۴۰ میلیارد تخلف محسوب کرده بودند و ما به قربان‌زاده (رئیس سازمان خصوصی‌سازی) گفتیم که این پول در اختیار باشگاه نبوده است. اعلام کردیم که این مبلغ از حساب باشگاه برداشت شده و آن را جزو هزینه‌ها حساب نکنند.

وی درباره اختلاف حساب ۱۸ میلیاردی عنوان کرد: این مبلغ برای باشگاه هزینه شده است، اما مجوزی برای هزینه‌ کردن آن گرفته نشده بود. من به این مسئله ورود نمی‌کنم و اجازه بدهید مدیریت قبلی و سازمان خصوصی‌سازی این مسئله را حل کنند.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره پیدا شدن پیراهن پرسپولیس و استقلال در جریان تفحص شهدا بیان کرد: سردار باقرزاده، من و درویش مدیرعامل پرسپولیس را دعوت کرد تا این پیراهن‌ها را ببینیم. من گفتم که این یک درس است. ما دو رقیب هستیم، اما در برخی صحنه‌ها دوشادوش هم حرکت می‌کردیم. نکته مهم این است که هر دو شهید در یک گردان و گروهان بودند و این پیراهن‌ها در فاصله ۲۰۰ متری از یکدیگر پیدا شده‌اند. خواهش کردیم که پیراهن را به ما بدهند تا در موزه خودمان نگهداری کنیم، چون بسیار ارزشمند است.

فتح‌الله‌زاده در پاسخ به این سؤال که اگر رئیس فدراسیون فوتبال بود، چه تصمیمی برای نیمکت تیم ملی ایران می‌گرفت، اظهار داشت: اگر فرصت داشتم، روی مربی ایرانی سرمایه‌گذاری می‌کردم. با این حال فرصت نیست. پس ما یک مربی بسیار بزرگ می‌خواهیم. زمانی که از آسیا یک تیم در جام جهانی شرکت می‌کرد، با یک مربی ایرانی سهمیه گرفتیم. پس آبرو داریم و نمی‌توانیم آن را زمین بریزیم. اگر من بودم، ماندن کی‌روش را قبول نمی‌کردم، چون او از لحاظ سنی عقب می‌رود. به نظرم باید دنبال یک مربی بزرگ بگردیم.

وی درباره عملکرد تیم داوری در دربی ۹۹ تصریح کرد: داوری‌ها کم و کاستی دارند. البته من در این باره حرف نمی‌زنم و در مجموع نیز راضی بودیم.

مدیرعامل استقلال درباره توصیه به ساپینتو برای جذب بازیکن گفت: ممکن است چیزی در ذهنم باشد و پیشنهاد کنم، اما فعلاً چیزی در ذهنم نیست.

فتح‌الله‌زاده درباره گلایه‌های محمود فکری سرمربی سابق آبی‌پوشان یادآور شد: ما آن زمان هم کمک می‌کردیم، ولی فکری نخواست. به هر حال ما در حد توان خودمان کمک می‌کنیم و این کار را الان انجام می‌دهیم.

وی در پایان گفت: ما قهرمان هستیم. هواداران حمایت کنند و بدانند در روزهای آینده خبرهای خوشی خواهند شنید.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱۵ )