فدراسیون جهانی فوتبال قصد تجدید نظر در فرمت برگزاری بیست‌وسومین دوره مسابقات جام جهانی را دارد.

فدراسیون جهانی فوتبال قصد تجدید نظر در فرمت برگزاری بیست‌وسومین دوره مسابقات جام جهانی را دارد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، جام جهانی ۲۰۲۲ در حالی به میزبانی کشور قطر در حال برگزاری است که در مورد جام جهانی ۲۰۲۶ بحث‌های زیادی شده است. بیست‌وسومین دوره جام جهانی در حالی قرار است به طور مشترک در سه کشور آمریکا، کانادا و مکزیک برگزار شود که جانی اینفانتینو به دنبال برگزاری دوره بعد این رقابت‌ها با ۴۸ تیم است، این در حالی است که جام جهانی در حال حاضر با ۳۲ تیم برگزار می‌شود.

بر اساس گزارش سایت «futbolcentroamerica.com»؛ فیفا در نظر دارد قالب و فرمت برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۶ را تغییر دهد. طبق این گزارش؛ جام جهانی جدیدی در راه است که اصولاً با افزایش تعداد تیم‌های شرکت‌کننده، اصلاحات و تغییرات زیادی خواهد داشت. فیفا می‌خواهد فرمت برگزاری بازی‌های مرحله گروهی را حفظ کنند اما این به معنای افزایش تعداد بازی‌های از ۶۴ بازی فعلی مرحله گروهی به ۱۰۶ بازی در مرحله گروهی خواهد بود.

فدراسیون جهانی فوتبال در سال ۲۰۱۷ تصویب کرد که جام جهانی ۲۰۲۶ با ۴۸ تیم شرکت‌کننده برگزار خواهد شد و مسابقات در ۱۶ گروه سه تیمی برگزار خواهد شد و ۳۲ تیم به مرحله یک‌شانزدهم نهایی راه می‌یابند، یعنی از هر گروه سه تیمی فقط یک تیم حذف می‌شود. حالا علاوه بر این، سناریوی دیگری برای برگزاری جام جهانی بعدی در نظر گرفته شده است.

فیفا حالا این سناریو را مدنظر دارد که مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۶ را به جای ۱۶ گروه سه تیمی، با ۱۲ گروه چهار تیمی برگزار کند. در این فرمت، دو تیم اول هر گروه و همچنین هشت تیم برتر تیم‌های سوم هر گروه به مرحله یک‌شانزدهم نهایی صعود می‌کنند. همچنین دو فینالیست جام بعدی در مجموع ۸ بازی انجام خواهند داد، این در حالی که فینالیست‌های فعلی هفت بازی انجام می‌دهند.

اگر این تغییر فرمت برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۶ محقق شود، بیست‌وسومین دوره جام جهانی در مجموع ۱۰۶ بازی خواهد داشت که با احتساب مرحله گروهی، ۴۰ بازی بیشتر از مسابقات جام جهانی قطر خواهد داشت.

Euro Football Fantasy Leaderboard
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۷ )