سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اعلام کرد دست مدیرعامل این باشگاه را برای فصل بعد و ادامه همکاری باز گذاشته است.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اعلام کرد دست مدیرعامل این باشگاه را برای فصل بعد و ادامه همکاری باز گذاشته است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، یحیی گل‌محمدی درباره ناکامی پرسپولیس در کسب عنوان ششمین قهرمانی پیاپی اظهار داشت: هواداران پرسپولیس به قهرمانان نشدن عادت ندارند و باید الان از همه عذرخواهی کنم. مسئولیت نتایج با من است چون تصمیمات سرمربی در نتایج دخیل است و برای همین من ایرادات را برعهده می‌گیرم و از تک تک هواداران عذرخواهی می‌کنم. برای کسب ششمین قهرمانی سنگ‌اندازی زیادی شد و مشکلاتی وجود داشت که عجیب و غریب و باورنکردنی بود. بیشتر اتفاقات فوتبالی و غیر فوتبالی برای پرسپولیس رخ داد. ما در این ۹ ماه ۳ مدیرعامل عوض کردیم. هر سه واقعا زحمت کشیدند ولی این زحمات در کل کافی نبوده است.

استقلال مشکلات و مسائل را خیلی خوب مدیریت کرد

وی درباره وضعیت تیمی پرسپولیس گفت: در این باره رجوع می‌کنم به صحبت‌های آقای شکوری که گفت اجازه نمی‌دادند ما بازیکن گران‌قیمت بگیریم. این مشکل فقط برای ما وجود داشت. باشگاه استقلال همه موضوعات را در فدراسیون و داوری و بخش‌های دیگر مدیریت کرد و باید به مجموعه استقلال تبریک بگوییم و فکر می‌کنم کار مهمی در این بخش صورت گرفت ولی کادر و بازیکنان هم زحمت کشیدند. این موارد در تیم ما انجام نشد. آدمی نیستم که بهانه جویی کنم ولی مشکلات زیادی برای تیم در طول فصل به وجود آمد.

ارکانی اجازه نمی‌دادند بازیکن بگیریم

وی اضافه کرد: در این دو سال که من اینجا هستم ۹-۸ بازیکن ملی‌پوش و یا در سطح ملی را از دست دادیم. این کار را برای تیم ما که مشکل مالی دارد و ارکانی اجازه نمی‌دادند بازیکن بگیریم ما سخت می‌کرد. باشگاه بدهی زیادی از قبل به کالدرون و برانکو و چند بازیکن داشت و این کار را سخت می‌کرد و اگر این بدهی‌ها نبودند سه مدیرعامل قبلی بهتر می‌توانستند به تیم کمک کنند.

می‌خواهند ذهن هواداران را خراب کنند؛ از باشگاه درخواست غرامت نکردم

وی درباره اینکه قرار است برای فصل آینده چه تصمیمی بگیرد، عنوان کرد: بحث ماندن یا نماندن من اصلا مهم نیست. مهم این است که همیشه پرسپولیس باید قهرمان شود و ضرر نکند. از سمت من صحبت‌هایی شد که گفتند یحیی غرامت خواسته و فضایی را ایجاد کردند که ذهن هواداران را خراب کنند. می‌خواهند از ناراحتی هواداران سواستفاده کنند و آنها باید هوشیارتر باشند. من ۲ سال دیگر قرارداد دارم و هیچوقت غرامت نخواستم که بروم تا پول این دو سال راهم بگیرم. این مشکلاتی که الان وجود دارد حاصل عدم مدیریت مربیان قبلی بوده است. من ۳ بازی دیگر در این لیگ دارم و تمرکزم روی این بازی‌ها است و باشگاه باید تصمیم بگیرد که می‌خواهد با من ادامه بدهد یا خیر.

دست درویش را برای فصل بعد باز گذاشته‌ام

سرمربی پرسپولیس درباره جلسه ای که با درویش برگزار کرده، خاطرنشان کرد: یک ساعتی در خدمت آقای درویش بودم و دست ایشان را برای تغییرات احتمالی باز گذاشتم و خواستم تمرکز فعلا روی سه بازی باشد. باشگاه بعد از لیگ حق دارد برای فصل بعد تصمیم‌گیری کند. باید از کادر فنی و بازیکنان باغیرت‌مان تشکر کنیم که در هر شرایطی کار کردند. حرف و حدیث‌هایی پیرامون کادر من بود ولی همه آنها را می‌شناسید. حاشیه‌های که در فضای مسموم مجازی به راه می‌اندازند حاصل ذهن افراد مریض بوده است و برای آنها متاسفم.

شاید باشگاه وقت نداشته اقدامی برای کم کردن محرومیتم انجام دهد

وی درباره محرومیتش و اینکه از کنار زمین در هفته‌های پایانی تیمش را هدایت نکرده است، گفت: خیلی مهم است که مربی در کنار زمین باشد و صحبتهای فنی را انتقال بدهد. من سه بازی است که بالا نشستم ولی متاسفم که هیچ اقدامی برای کم شدن محرومیتم نشده است. شاید وقت ندارند ولی گله‌مند هستیم چون در این مدت هیچ حرکتی از سوی باشگاه انجام نشد.

می‌توانم از اتفاقات امسال یک کتاب بنویسم

گل‌محمدی درباره صحنه‌هایی که به شدت عصبانی می‌شد، عنوان کرد: آخر فصل هستیم و اگر بخواهم راجع به این مسائل صحبت کنم عده‌ای می‌گویند که بهانه‌جویی می‌کند. می‌توانم از اتفاقات امسال یک کتاب بنویسم. وقتی برای تیم بزرگ پرسپولیس مربیگری می‌کنید و در شرایطی هستید که نمی‌توانید حق‌تان را از فوتبال بگیرد عصبانی می‌شوید. در این فصل یکی دو بار این اتفاقات رخ داد که یکبار در دربی بود و حتی تصمیم بر استعفا گرفتم. من از خودم گذاشتم چون وقتی حرف استعفا می‌آید آینده کاری یک مربی تغییر می‌کند ولی من به خاطر بازیکنان که یک نفر پیدا شود برای حل مشکلات کاری بکند، این کار را کردم ولی گوش شنوایی وجود نداشت و فقط برای هواداران برگشتم چون تجمع کرده بودند. من از خودم گذاشتم چون فقط برای من مهم پرسپولیس بود. اگر به کسی بی احترامی شده است عذرخواهی می‌کنم ولی اتفاقاتی که رخ داد در جهت این بود که تیمم آسیب نبیند.

یک سال و نیم پنجره‌مان بسته بود

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره نقل و انتقالات نیم و بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی اشاره کرد: دو سال اینجا بودم ولی فکر می‌کنم یک سال و نیم پنجره بسته بود و درست مواقعی که باید بازیکن می‌گرفتیم پنجره بسته می‌شد.

پول خرید آب معدنی هم نداشتیم چه برسد به خرید بازیکن گرانقیمت

گل‌محمدی درباره انتقاداتی که از بازیکنان جدید می‌شد یادآور شد: بر اساس بودجه باشگاه و شرایطی که وجود داشت بازیکن گرفتم. بازیکنان ایرانی که جذب شدند بهترین‌های لیگ بودند. خارجی‌ها هم هر سه آنها شاید ۵۰۰ هزار دلار شده باشد که به اندازه یک بازیکن خارجی دیگر تیم‌ها نبود. هرچقدر پول می‌دهی همان‌قدر هم آش می‌خوری. وقتی بودجه باشگاه اجازه نمی‌دهد بازیکن با کیفیت بگیری و جیبت خالی است چه کار باید کرد؟ از آن طرف به بازیکن جدید نیاز داشتیم. بازیکنان تاجیک و بازیکن ازبک جوان هستند و اگر با تجربه شوند می‌توانند به درد تیم در سال‌های آینده بخورند. ما حتی پول آب معدنی هم نداشتیم چه برسد به خرید بازیکن گران قیمت. ما از یک هوادار همه این کمک‌ها را می‌گرفتیم که باید از او تشکر کنم. ما در این شرایط باید بازیکن می‌گرفتیم و تیم را تمرین می‌دادیم.

حذف از آسیا خیلی دردناک بود

سرمربی پرسپولیس درباره حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا و خطر تکرار این اتفاق گفت: قهرمان ایران بودیم و در سید یک آسیا قرار داشتیم. غیبت تیم در این مسابقات دردناک بود. خیلی دوست داشتیم در آسیا حضور داشته باشیم ولی افرادی که تصمیم گرفتند این اتفاقات برای این دو تیم رخ بدهد بیایند و توضیح بدهند. در فوتبال ایران هرکسی هرکاری دلش می‌خواهد انجام می‌دهد و پاسخگو هم نیست. این شرایط برای سال آینده نیز خطرناک است و از الان باید به فکر باشند.

مشکلات دروازه از رفتن رادوشوویچ شروع شد

سرمربی پرسپولیس که در برنامه شب‌های فوتبالی گفت‌وگو می‌کرد راجع به مشکلاتی که در درون دروازه‌ وجود داشت، تصریح کرد: ما مشکلاتی در بحث دروازه داشتیم ولی مشکل اصلی از جایی شروع شد که رادوشوویچ از ایران رفت و کسی هم دلیل رفتن او را توضیح نداد. با رفتن رادو خیلی از مشکلات ما شروع شد و اتفاقاتی که اخیرا افتاد تبعات غیبت این بازیکن بود. حس رقابت در دروازه از بین رفت و بازیکن ما (حامد لک)احساس تنهایی می‌کرد. در آن مقطع به دلیل مسائل مالی نمی‌توانستیم به دنبال دروازه‌بان تاپ برویم ولی توانستیم احمد گوهری را جذب کنیم. رفتن رادو ضربه بزرگی به تیم ما زد و مشکلاتی برای تیم ایجاد شد.

مصدومیت امیری یک اتفاق فوتبالی بود

وی درباره مصدویت وحید امیری نیز اشاره کرده: وحید امیری ۱۰ روز پرفشار با ما کار کرد ولی در زمین روی یک اتفاق فوتبالی آسیب دید. ما در تیم دکتر داریم و بازیکن با میل خودش به زمین می‌رود. مصدومیتی که داشت عمیق بود و نتوانست ادامه بدهد ولی خوشبختانه فکر می‌کنم به جام جهانی برسد.

تمدید قرارداد حسینی با خودش است

وی درباره وضعیت سیدجلال حسینی نیز برای فصل آینده ابراز داشت: با سید دو سه بار صحبت کردم. درباره این موضوع ولی اینکه میخواهد تمدید کند یا نکند خودش باید تصمیم بگیرد. نمی‌دانم چه تصمیمی دارد ولی با این سن و سال انرژی خوبی به تیم داد و یک کاپیتان بزرگ برای ما بود.

حضور پورعلی‌گنجی و بیرانوند در پرسپولیس جذاب است

گل‌محمدی درباره مرتضی پورعلی گنجی و لیست نقل و انتقالاتی پرسپولیس نیز گفت: هیچ لیستی تا الان به باشگاه ندادم و هیچ بازیکنی که در فضای رسانه‌ای است وجود ندارد و بیشتر شایعه است. آقای بیرانوند و مرتضی پورعلی‌گنجی در سطح تیم ملی هستند و حضورشان در پرسپولیس جذاب است ولی نمی‌دانم در آینده چه اتفاقاتی قرار است رخ بدهد.

رسول‌پناه یک مهره سوخته است و دلیلی ندارد جوابش را بدهم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره شکایتش از رسول‌پناه عنوان کرد: امروز نیز شنیدم متاسفانه ایشان مصاحبه کرده است. ایشان در مقطعی در پرسپولیس حضور داشت و با تصمیم‌هایشان باعث ضرر پرسپولیس شدند. ایشان یک مهره سوخته است و دلیلی ندارد جواب ایشان را بدهم. یک شکایت تازه تنظیم کردیم و ایشان باید در دادگاه پاسخگو باشد.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۶ )