وزارت ورزش خبر محرومیت دو بازیکن تیم ملی را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛سخنگوی فیفا به خبرگزاری رویترز گفت: «مشغول نظارت بر موضوع (حذف شجاعی و حاج‌صفی از تیم ملی)هستیم و خواستار اطلاعات بیشتری از فدراسیون فوتبال ایران خواهیم شد.» رویترز نوشت: «تعلیق یک فدراسیون به معنای محرومیت تیم‌های ملی و باشگاهی آن کشور از رویدادهای بین‌المللی است.»

در حالیکه واکنش ها به محرومیت دو ملی پوش ایرانی به دلیل بازی برابر نماینده رژیم اشغالگر قدس ادامه دارد، روز جمعه از زوریخ خبر رسید که فیفا خواستار توضیح مسئولان فدراسیون فوتبال ایران در مورد کنار گذاشته شدن مسعود شجاعی و احسان حاج صفی از تیم ملی است.

طبق مقررات فیفا تصمیمات سیاسی در فوتبال از سوی فدراسیون های کشورهای عضو مجاز نیست و فدراسیون هایی که به این موضوع بی توجهی نشان دهند با مجازات تعلیق روبرو خواهند شد. رویترز در ادامه این گزارش تاکید می کند: تعلیق یک فدراسیون به معنای محرومیت تیم‌های ملی و باشگاهی آن کشور از رویدادهای بین‌المللی است.

در همین ارتباط یکی از مسئولان فیفا نیز در ایمیلی به خبرگزاری رویترز با تاکید بر لزوم مستقل بودن فدراسیون فوتبال کشورهای عضو از دولت ها، مدعی شده که «فیفا در حال رصد این موضوع - حذف احسان حاج صفی و مسعود شجاعی از تیم ملی - است و از مسئولان فدراسیون فوتبال ایران خواهان ارائه توضیحات بیشتری است. او اضافه کرده در حال حاضر نمی‌توانیم پیرامون این موضوع اظهارنظر کنیم.»

این خبر حدود ۱۰ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۲۳ )