ستاره تیم ملی فرانسه بینی مصدوم خود را باید به تیغ جراحان بسپارد، اما بعد از یورو ۲۰۲۴.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی فوتبال فرانسه دوشنبه شب در اولین مسابقه‌اش در گروه D مسابقات یورو ۲۰۲۴ در حالی با نتیجه یک بر صفر مقابل اتریش به برتری رسید که کیلیان امباپه در دقیقه ۸۵ در پی برخوردی که با کوین دانسو مدافع اتریش هنگام زدن توپ با ضربه سر داشت از ناحیه بینی دچار مصدومیت و خونریزی شد و به همین دلیل در دقیقه ۹۰ جای خود را به اولیویه ژیرو داد.

در ادامه برخی رسانه‌ها خبر دادند که خرید جدید رئال مادرید، بازی دوم خروس‌ها در یورو ۲۰۲۴ که مقابل هلند است را از دست خواهد داد اما به بازی با لهستان خواهد رسید. شبکه تلویزیونی «RTL» فرانسه هم مدعی شده بود که امباپه در حدود ۱۵ روز از میادین دور خواهد بود و در صورت صعود فرانسه به مرحله یک‌چهارم نهایی می‌تواند این تیم را در این مرحله با ماسک مخصوص همراهی کند.

دیدیه دشان در گفت‌وگو با رسانه‌ رسمی فدارسیون فوتبال فرانسه در خصوص وضعیت ستاره تیمش گفت: برخورد امباپه با مدافع اتریش تصادفی بود. قرار است چهارشنبه تست‌های بیشتری روی او انجام شود تا ببینیم آسیب‌دیدگی‌ بینی‌اش چقدر جدی است. بینی او سخت ضربه خورده است. تیم پزشکی هر کاری که باید را انجام ‌داد تا آسیب کیلیان را محدود کند.

سرمربی تیم ملی فرانسه تصریح کرد: پس از انجام آزمایش‌ها، امباپه باید تحت عمل جراحی قرار گیرد، حتی اگر این کار بلافاصله انجام نشود. وضعیت کیلیان در روز سه‌شنبه کمی بهتر بود. ما هر روز وضعیت او را از نزدیک دنبال خواهیم کرد.

انتظار می‌رود این بال ۲۵ ساله پس از پایان مسابقات یورو ۲۰۲۴ یا پس از حذف تیم ملی فرانسه از این مسابقات، بینی خود را به تیغ جراحان بسپارد.

فرانسه که در بازی اولش در یورو ۲۰۲۴ با نتیجه یک بر صفر بر اتریش غلبه کرد، جمعه شب به مصاف هلند خواهد رفت و پس از آن سه‌شنبه هفته آینده باید با لهستان دیدار کند.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.