محرم نویدکیا در بازگشت دوباره به عرصه مربیگری همانند گذشته از ادبیاتی متفاوت استفاده می‌کند و فضایی خاص در فوتبال ایران رقم زده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، این روزها تحول فنى و بهبود عملکرد مس رفسنجان با حضور محرم نویدکیا مورد توجه قرار گرفته اما جدا از عملکرد و نتایجى که از سرمربى جوان مس و پیشرفت تیمش مى‌بینیم رفتارها و ادبیات متفاوت اوست که نظر فوتبالدوستان را به خود جلب کرده است. محرم البته در زمان سرمربیگری در سپاهان هم اینچنین بود؛ گویی با ورود یک مربى از سیاره‌اى دیگر مواجه هستیم، بیگانه با تمام چیزهایى که در فوتبال ایران دیده و به آن خو گرفته‌ایم.

نویدکیا در نشست‌هاى خبرى به داوران نمى‌تازد، خودش را شایسته پیروزى در همه بازى‌ها نمى‌داند و در صورت توقف و ناکامی متوسل به بهانه و توجیه نمى‌شود و حریفانش را تخریب نمى‌کند. شاهد مربى متفاوتى هستیم که بعد از تساوى مقابل تراکتور بارها و بارها از بازى حریف تمجید کرده، مربى تراکتور را مورد تحسین قرار داده و او را یک مربى متفاوت و تأثیرگذار مى‌داند. در ادامه با شجاعت مى‌گوید تراکتور از ما بهتر بازى کرد، کیفیت بهترى داشت و تیم برتر میدان بود بی‌آنکه به هیاهوی سکوها و فضای مجازی توجه کند.

محرم در نشست خبری به سؤالات مرتبط با داوری پاسخی نمی‌دهد آن هم در مسابقه‌ای که با تصمیم داور و اعلام پنالتی در دقیقه ۹۵ می‌توانست به ۳ امتیاز سرنوشت‌ساز و حیاتی دست یابد اما روی همین صحنه مشکوک هیچ اعتراضی نمی‌کند و در مورد داور بازی سخنی نمی‌گوید. احتمالاً تنها روی نیمکت مس رفسنجان است که می‌توانید شاهد فریادهای سرمربی بر سر دستیاران و بازیکنانش باشید که چرا به داور اعتراض می کنید آن هم در شرایطی که برخی مربیان استخدام می‌شوند و وظیفه اصلی‌شان اعتراض به داوری و فشار آوردن روی داور چهارم و ناظر مسابقه است.

سعید واسعی بعد از بازی اخیر مس گفته نویدکیا به ما می‌گوید دوست ندارد در رسانه‌ها از او تعریف کنیم، مربی‌ای که نمی‌داند اظهار لطف به مربیان در فوتبال ایران در بسیاری از موارد یکی از ابزارهای رسیدن به ترکیب اصلی است و بر خلاف همه این قواعد نانوشته بازیکنانش را به پرهیز از تملق دعوت می‌کند.

نویدکیا در بازی با استقلال در شرایطی که دو گل از حریف پیش بود بر سر دروازه‌بان تیمش فریاد زد و گفت: «وقت بازی را نکش و اجازه بده فوتبال ادامه داشته باشد».

فارغ از هر نتیجه‌ای که در این فصل برای مس رفسنجان رقم بخورد، این حقیقت قابل انکار نیست که سال‌هاست چنین مربیانی را کمتر در فوتبال‌مان دیده‌ایم، سال‌هاست که حفظ حرمت‌ها در این فوتبال به فراموشی سپرده شده و در یک کلام کمتر شاهد ظهور مربیان با اصول و وفادار به فوتبال بوده‌ایم.

در این فوتبال به ده‌ها یا شاید صدها محرم نویدکیا با همین رویکرد، گفتمان، طرز تفکر و وفاداری به اصول فوتبال نیاز داریم تا فوتبال‌مان دوست‌داشتنی، لذت‌بخش و سرشار از احترام و اصول باشد و همه اهالی فوتبال از آن لذت ببرند.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۸ )