سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: متاسفانه در ماجرای سقف قرارداد ساده‌لوحی کردیم و سرمان کلاه رفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،جواد نکونام درباره بازگرداندن امتیاز سپاهان و پرسپولیس و از دست رفتن صدرنشینی استقلال در لیگ برتر اظهار داشت: روزی که با صدای بلند اعلام کردم قانون فوتبال را باید علی دایی و فوتبالی‌ها بنویسند به خاطر همین روزها بود. من اگر حرفی می‌زنم دلم به حال باشگاهی می‌سوزد که حقش را در روز روشن خورده‌اند. اگر بخواهم درباره مشکلاتی که قانون سقف بودجه برای‌مان ایجاد کرد بنویسم ۱۰ جلد کتاب می شود. فقط از دوستان خواهش می کنم که دیگر در این فوتبال حرف از عدالت نزنند.

وی افزود: هوادار استقلال دیگر نمی‌پذیرد که در این فوتبال رقابت برابر، فیرپلی و جوانمردانه وجود دارد. کجا هستند دوستانى که می‌گفتند نتایج تیم‌های متخلف سه بر صفر می‌شود؟! الان جواب هوادار استقلال را چه کسی می‌دهد؟ من بغضم می‌گیرد وقتی می بینم بچه ای۱۰، ۱۲ ساله با مشکلات جسمانی شدید از هزار کیلومتر آن طرف تر خودش را به کمپ استقلال می‌رساند و پدر و مادرش می گویند استقلال تمام زندگی‌اش است. من عشق واقعی را در همین کمپ استقلال دیده‌ام. اینجا هوادرانی دیده‌ام که هزارتا مثل نکونام باید جلویشان کمر خم کنند. من الان به این هواداران چه بگویم؟ بگویم قانون فقط برای استقلال بود؟

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: البته من و بازیکنان از شنیدن خبر بازگردان امتیازها شوکه نشدیم چون مثل روز روشن بود این اتفاق می‌افتد. فقط دلم برای تیمم می‌سوزد. می‌دانید همین رعایت سقف بودجه چقدر تیم من را درگیر کرد؟ چندین و چند ساعت جلسه گذاشتیم؟ چقدر با بازیکنان چانه زدیم؟ چقدر گفتیم قراردادها را کم کنید و بچه‌ها از حق خود گذشتند؟ در حالی که رقیبان استقلال از خریدهای خود لذت می بردند، تمام فکر و ذکرمان این بود که قراردادها را کاهش دهیم. از قبل از شروع فصل درگیرش بودیم تا همین الان که هنوز قرارداد یوسو سسما مربی بدنساز اسپانیایی تیم ثبت نشده است. همین دو روز گذشته داشتیم بخاطر قراردادش دعوا می‌کردیم. هنوز درگیر این هستیم که قرارداد بازیکنان کم شود. آقایان نمی‌خواستید قانون را رعایت کنید چرا ما را درگیر این چیزها کردید؟ چرا سر استقلال کلاه گذاشتید؟ از روز اول می گفتید همه چیز الکی است!

نکونام تصریح کرد: ابته ساده لوحی خودمان هم بود که سرکارمان گذاشتند. فقط می‌گویم طفلکی بازیکنان استقلال که فداکارانه مبلغ قراردادشان را کم کردند تا قانون اجرا شود. الان هم بیایند و قرارداد بازیکنان و کادر را به حالت اول برگردانند. در کل این امتیازها نوش جان رقبا که هم تیم خوب بستند و هم اینکه سرشان کلاه نرفت و کار خودشان را کردند. به مصاحبه هاى اول فصل من خوب دقت کنید متوجه می‌شوید این وسط فقط استقلال و هوادارانش مظلوم بودند و اینقدر سختی کشیدند و حرص خوردند.

وی در پایان گفت: با وجود همه مشکلاتی که داشتیم، بازیکنان ما فداکاری کردند و هنوز هم می‌گویم باید تک تک آنها را طلا گرفت. امسال با همه مشکلاتی که بود مرد و مردانه جنگیدند و از آنها تشکر می‌کنم. از این به بعد هم می‌جنگیم ولى بدانید چه بر سر من و تیمم آوردند. امسال در ماجرای اخیر استقلال و هوادارانش خیلی چیزها را فهمیدند.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۹ )