بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران تأکید کرد، تیم‌های ایران و ژاپن شانس‌های اصلی قهرمانی در جام‌ملت‌های آسیا هستند.

بیژن طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره آخرین وضعیت تیم ملی و مقایسه این تیم با تیمی که در گذشته هدایتش را کارلوس کی‌روش و اسکوچیچ برعهده داشتند، گفت: زمان کی‌روش نوعی استبداد و خودخواهی در تیم ملی وجود داشت و این مربی سختگیری‌های خاص خودش را داشت. در زمان اسکوچیچ هم خیلی‌ها تصور نمی‌کردند که ایران در آن موقعیت سخت به جام جهانی صعود کند، ولی این اتفاق رخ داد. البته بعد از صعود به جام جهانی خیلی چیزها از دست اسکوچیچ خارج شد و دیگران به جای او تصمیم می‌گرفتند که در نهایت کادر فنی هم تغییر کرد.

وی در ادامه افزود: همه فوتبالی‌ها قلعه‌نویی را می‌شناسند. او نسبت به گذشته باتجربه‌تر شده است و بازیکنان بسیار بزرگ و باکیفیتی را در اختیار دارد. به نظر من ایران پتانسیل قهرمانی در جام ملت‌ها را دارد، چون ترکیبی از بازیکنان باکیفیت و توانمند در آن حضور دارند. در بازی‌های اخیر هم نتایج خوبی گرفتیم، ولی نیاز داریم تا قبل از جام ملت‌ها چند بازی دوستانه خوب و باکیفیت انجام دهیم.

پیشکسوت باشگاه استقلال در مورد ناکامی ایران در شش دهه گذشته برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا تصریح کرد: در دوره‌های گذشته جو یکپارچه‌ای درون یا بیرون از تیم وجود نداشت، ولی الان همه دوست دارند تیم ملی نتیجه بگیرد و بازیکنان هم گفته‌اند که جو بسیار خوبی در تیم وجود دارد. به نظر من ایران و ژاپن بخت‌های اصلی قهرمانی در جام‌ملت‌ها هستند و البته کره هم در ردیف بعدی قرار می‌گیرد، اما عربستان و استرالیا را نمی‌توان در سطح ایران و ژاپن قرار دارد.

طاهری راجع به خط خوردن احمد نوراللهی از تیم ملی تأکید کرد: این تصمیم درستی بود که امیر قلعه‌نویی گرفت و البته فکر می‌کنم اگر نوراللهی عذرخواهی کند دوباره به تیم ملی بر می‌گردد، چون قلعه‌نویی مربی لجباز و یک دنده‌ای نیست.

Euro Football Fantasy with Prizes
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۳ )