دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: برای نگهداری تجهیزات VAR در ایران باید اقدامات و مکاتبات مختلفی صورت گیرد.

‌به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فدراسیون فوتبال، هدایت ممبینی، دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص ملحق شدن ۳ بازیکن پرسپولیس به این تیم در قطر و عدم حضور در تیم ملی امید اظهار داشت: با توجه به اینکه مسابقات هانگژو در مقطع فیفا دی وجود ندارد، به دلیل مشکلات و بیماری کرونا این پیکارها از سال ۲۰۲۲ به ۲۰۲۳ موکول و باعث شد تا تیم ملی فوتبال امید بلافاصله بعد از رقابت‌های المپیک در ازبکستان به چین سفر کند.

وی ادامه داد: همزمانی برگزاری مسابقات لیگ برتر، مسابقات مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا و بازی‌های تیم ملی امید در هانگژو باعث شده تا مشکلات این چنینی ایجاد شود. پیش از اعزام تیم به کشور چین طبق توافقاتی که با سرپرست تیم و باشگاه پرسپولیس صورت گرفت، در صورت لزوم، باشگاه می‌تواند از بازیکنان خود استفاده کند. تعاملی که بین باشگاههای حاضر در لیگ قهرمانان آسیا با تیم ملی امید است، جای تشکر و قدردانی دارد. اهمیت بازی‌های سه تیم ایرانی در لیگ قهرمانان از بازی‌های تیم ملی فوتبال امید کمتر نبوده و ما سعی کردیم با بهترین شرایط و هماهنگی، کاری کنیم تا هر دو طرف متضرر نشوند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال بیان کرد: در همین راستا طبق برنامه‌ریزی و زمان مسابقاتی که وجود داشت، مقرر شد تا سه بازیکن تیم پرسپولیس به تیم خود در قطر ملحق شوند و پس از پایان بازی و در صورت اعلام نیاز سرمربی تیم ملی فوتبال امید، این بازیکنان مجدداً به هانگژو سفر کنند. می‌دانیم که شرایط سختی برای بازیکنان به دلیل مسافت و رفت آمد ایجاد می‌شود اما به خاطر فشردگی مسابقات و وضعیتی که وجود دارد، این شرایط ایجاد شده است.

ممبینی خاطرنشان کرد: به صورت کلی باشگاه‌ها این حق را دارند که از بازیکنان خود استفاده کنند. در همین راستا بار دیگر از تعاملی که تمامی باشگاه‌ها مخصوص پرسپولیس، نساجی و سپاهان با تیم ملی فوتبال امید داشته‌اند، تشکر می‌کنم.

*بازیکنان امید با غیرت و انگیزه بالا بازی می‌کنند

دبیرکل فدراسیون فوتبال در ادامه درباره حضور تیم ملی فوتبال امید در مرحله یک چهارم گفت: معتقدم یکی از بهترین تیم ملی فوتبال امید را در ادوار گذشته در اختیار داریم. برترین‌ها در این تیم حضور دارند و با غیرت و انگیزه بالا برای مصاف مقابل هنگ کنگ آماده می‌شوند تا با افتخار آفرینی، در جمع ۴ تیم نهایی قرار بگیرند و دل مردم ایران را شاد کنند. بازیکنان تیم ملی فوتبال امید پتانسیل بالایی دارند و آینده تیم ملی فوتبال بزرگسالان هستند. بدون شک در آینده‌ای نه چندان دور منتظر درخشش این ملی‌پوشان در فوتبال ملی بزرگسالان باید باشیم. قابل ذکر است که با تلاش فدراسیون، در روزهای گذشته به بازیکنان تیم امید پاداش داده شده و طبق برنامه تا قبل از بازی بعدی هم پاداش بعدی داده خواهد شد. همچنین بر اساس تفاهم قبلی قرار است کمیته ملی المپیک پاداش بردهای آتی را پرداخت کند.

ممبینی افزود: با تلاش بازیکنان موفقیت طلایی به دست می‌آید و تیم امید در بین ۴ تیم نهایی مسابقات المپیک آسیایی می‌درخشد و در تاریخ فوتبال کشورمان ماندگار خواهد شد. نگهداری سرمایه‌ها بر عهده فدراسیون فوتبال است. این بازیکنان سرمایه‌های ایران هستند. این تیم برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در همین راستا رئیس فدراسیون فوتبال اکنون همراه ملی پوشان بوده و برای موفقیت آنها از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

*با تلاش فدراسیون، مصوبه هیأت رئیسه AFC تغییر کرد

دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره میزبانی ایران در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا گفت: کار بسیار بزرگی در فوتبال ایران صورت گرفت. با تلاش مجموعه فدراسیون و در رأس آن مهدی تاج، میزبانی از تیم‌های عربستانی در ایران رخ داد. طبق مصوبه‌ای که در سال ۲۰۱۶ در هیأت رئیسه AFC مقرر شده بود تا میزبانی تیم‌های ایران برای لیگ قهرمانان آسیا به کشوری دیگر داده شود. اما با پیگیری و تلاش این امر کنسل شد. پروسه سختی بود که با مکاتبات و پیگیری مستمر به نتیجه رسید.

*تجهیزات VAR در آزادی و نقش جهان قرار دارد

دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره پروسه ورود تجهیزاتVAR و نصب آن در ورزشگاه‌های آزادی و نقش جهان گفت: پس از موافقت میزبانی تیم‌های ایرانی، با کنفدراسیون فوتبال آسیا و دیگر مجموعه‌ها وارد مذاکره شده و ظرف مدت یک هفته این تجهیزات را با تمام مشکلاتی که وجود داشت، وارد ایران کردیم. پس از نصب تجهیزات VAR در آزادی و برگزاری دیدار تیم‌های پرسپولیس و النصر، AFC بابت راه اندازی، وصل سیستم و فعالیت‌هایی که در این زمینه صورت گرفت، تقدیر کرد.

ممبینی در پایان گفت: تجهیزات VAR طی دو روز گذشته در ورزشگاه نقش جهان نیز نصب شده و مشکلی وجود ندارد. برای نگهداری تجهیزات VAR در ایران باید اقدامات و مکاتبات مختلفی صورت گیرد، مجوزهای لازم صادر شود تا بتوانیم از این سیستم در رقابت‌های لیگ برتر در آینده نه چندان دور استفاده کنیم. سعی ما بر این است با ایجاد شرایط مناسب و گرفتن مجوزهای مد نظر از این پس ورزشگاه‌هایی که شرایط داشتن تجهیزات VAR را دارند، این تجهیزات در ایران بماند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.