سرمربی تیم فوتبال نساجی با ابراز خرسندی از حضور در این تیم وعده داد، ورزشگاه خانگی نساجی را تبدیل به قلمروی خواهند کرد که کسی جرأت نزدیک شدن به آن را نداشته باشد.

سرمربی تیم فوتبال نساجی با ابراز خرسندی از حضور در این تیم وعده داد، ورزشگاه خانگی نساجی را تبدیل به قلمروی خواهند کرد که کسی جرأت نزدیک شدن به آن را نداشته باشد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، حمید مطهری در حاشیه تمرین امروز (چهارشنبه) تیم فوتبال نساجی، اظهار داشت: قبلاً در نساجی کار کرده بودم و واقعاً اینجا را خانه خودم می‌دانستم. چندین بار از اینجا پیشنهاد داشتم که بنا به دلایلی این اتفاق رخ نداده بود. همیشه حس خوبی به نساجی داشتم و این پیشنهاد از سوی مالک باشگاه نساجی به من رسید و چون حس خوبی نسبت به این تیم داشتم با مشورتی که کردم تصمیم گرفتم در اینجا و با هواداران پرشور و عاشق نساجی کار کنم.

وی درباره برنامه‌های آماده‌سازی تیم نساجی گفت: مبنای آغاز لیگ را ۲۰ مرداد گذاشتیم و برنامه‌های تمرینی در تهران و خارج از تهران داریم و اگر شد می‌خواهیم یک اردوی خارج از کشور هم داشته باشیم تا بتوانیم بازی‌های تدارکاتی خوب و سنگین انجام دهیم.

مطهری در مورد اینکه نساجی قهرمان جام حذفی شده و توقع هواداران بالا رفته است، اضافه کرد: همیشه باید منطقی باشیم و قواعد فوتبال را بدانیم. واقعاً از همین جا به هواداران نساجی تبریک می‌گویم برای قهرمانی در جام حذفی. این قهرمانی خیلی شیرین بود و فکر می‌کنم این مهم برای دل مردم قائمشهر رخ داد. مالک باشگاه و مجموعه این تیم و کادر فنی واقعاً زحمت کشیدند، ولی ما نباید با این قهرمانی توقعات‌مان بالا برود و باید منطقی نگاه کنیم. همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا بهترین نتایج را بگیریم و تیم باشخصیتی را تشکیل دهیم و البته فوتبال قابل احترامی را ارائه کنیم که این خیلی مهم است. هواداران نساجی این را بدانند که با نهایت تعهد کارمان را جلو می‌بریم تا فوتبال قابل احترامی را به نمایش بگذاریم.

سرمربی جدید نساجی با اشاره به حضور جواد منافی و بهزاد نوشادی به‌عنوان دستیارانش در این تیم گفت: منافی و نوشادی از لحاظ کاری و انسانی فوق‌العاده هستند. فکر می‌کنم این شخصیت از کادر به تیم منتقل می‌شود. گروه آنالیز خیلی قوی داریم، چون در این زمینه وسواس دارم و یک گروه سه نفره برای آنالیز تیم‌ها و تیم خودمان تشکیل دادم. سعی می‌کنیم یکی دو نفر دیگر با بینش و مطالعه به کادر اضافه کنیم تا به تیم و کادر کمک کنند.

وی در واکنش به اینکه گفته شده بود رضا شاهرودی هم قرار است به کادر فنی نساجی اضافه شود، عنوان کرد: آقارضا هم یکی از گزینه‌هایی بود که با ایشان صحبت کرده بودم، ولی بنا به دلایلی این همکاری میسر نشد.

مطهری درباره نقل‌وانتقالات تیمش و اینکه عنوان شده بود، تمیروف قرار است به نساجی اضافه شود، یادآور شد: می‌دانیم که این تیم کاملاً خصوصی اداره می‌شود و اینکه بخواهد با تیم‌های صنعتی رقابت کند، خیلی سخت است. نه اینکه بگویم پول داشتن بد است، ولی همه تیم‌ها باید شرایط خوبی داشته باشند و درآمدزایی کنند. با شرایطی که می‌بینید و قیمت بازیکنان در نقل‌وانتقالات ما نمی‌توانیم بازیکنی جذب کنیم. باید منتظر شویم تیم‌های بزرگ بازیکنان‌شان را جذب کنند و بعد ما اقدام کنیم. دو بازیکنی (محمد شریفی و علی شجاعی) که من به تیم آوردم، بازیکنانی باانگیزه و جوان هستند که در لیگ قهرمانان آسیا هم بازی کرده‌اند. آنها نساجی را دوست دارند و به دلیل حضور من در نساجی به اینجا آمدند، چون پیشنهادات خیلی بهتری داشتند. باید از بازیکنان قدیمی تیم‌مان تشکر ویژه‌ای داشته باشم که پیشنهادات خوبی داشتند، ولی اینجا ماندند و با دل و جان برای تیم کار می‌کنند.

سرمربی نساجی در مورد اینکه آیا او موافق اعمال سقف قرارداد است، خاطرنشان کرد: خیلی قیمت‌ها عجیب بالا می‌رود. عیبی ندارد برخی اوقات بازیکنانی که کیفیت خیلی بالایی دارند دستمزد‌های بالایی می‌گیرند و این در فوتبال حرفه‌‌ای هم وجود دارد، ولی به نظرم در ایران خیلی این مبالغ در حال بالا‌ رفتن است. ورزشکاران حرفه‌ای حق‌شان است که با تلاشی که می‌کنند پول خوب بگیرند و به فکر آینده‌شان باشند، ولی این جریان باید حرفه‌‌ای و منطقی باشد.

مطهری در واکنش به اینکه در قرارداد‌ها صحبت از ۱۵ و ۲۰ میلیارد تومان است، گفت: تیم‌هایی هستند که با این وضعیت تیم‌شان را می‌بندند، ولی کار برای تیم‌های خصوصی سخت است. حدادیان به‌عنوان مالک باشگاه نساجی یکی از باشخصیت‌ترین آدم‌های فوتبال است که در حال تیم‌داری است، ولی آیا توان رقابت با تیم‌های صنعتی را دارد؟ همین که ایشان از جیب خودش هزینه می‌کند به نظر من کار بزرگی می‌کند.

وی راجع به نقش ایجنت‌ها در بالا رفتن رقم قرارداد‌ها یادآور شد: به قول نیما یوشیج، شما باید چیزی را از دست بدهید تا چیزی دیگر به دست بیاورید. آقای حدادیان هزینه می‌کند تا دلخوشی برای مردم مازندران ایجاد کند. کار خیلی سخت است و از همین جا از مسئولان استان مازندران می‌خواهم که مدیریت ما را تنها نگذارند تا نساجی بتواند تیم قابل احترامی باشد و با دیگر تیم‌ها رقابت کند.

سرمربی تیم فوتبال نساجی در مورد اینکه آیا تیمش امسال می‌تواند در زمین ورزشگاه شهیدوطنی به میدان برود، ابراز داشت: یکی از شروط من زمانی که با هیئت مدیره و مالک باشگاه صحبت کردم،‌ همین بود که ورزشگاه وطنی آماده شود. شور و هیجانی که هواداران نساجی در این ورزشگاه ایجاد می‌کنند، فوق‌العاده است. شیر سلطان جنگل است و همیشه برای خودش قلمرویی تعیین می‌کند و اجازه نمی‌دهد کسی به قلمروش نزدیک شود. ورزشگاه وطنی باید قلمرو تیم نساجی باشد و کسی که می‌آید آنجا باید شکست‌خورده برگردد. می‌خواهیم امسال قلمرویی در آنجا درست کنیم که واقعاً کسی جرأت نزدیک‌ شدن به آن را نداشته باشد. بازیکنان فوق‌العاده متعصب و هواداران پرشوری داریم. سالی که به نساجی آمدم از مدل تشویق هواداران لذت بردم. آنها ضمن تشویق تیم خود به حریفان هم احترام می‌گذارند.

سرمربی نساجی درباره مشکلاتی که برای آغاز لیگ وجود دارد، گفت: در فوتبال ایران با مشکلاتی که وجود دارد، برنامه‌ریزی برای مربیان خیلی سخت است، برای همین نمی‌توانیم برنامه بلندمدت داشته باشیم. ما نیز براساس صحبت‌هایی که آقای سهیل مهدی کرده است برای ۲۰ مرداد برنامه‌ریزی کردیم و امیدواریم تغییری در آن ایجاد نشود.

وی در مورد وضعیت تمدیدی‌های تیمش و اینکه وضعیت مسعود شجاعی چگونه است، نیز عنوان کرد: شجاعی یکی از بازیکنان ارزنده و باشخصیت فوتبال ماست که الان مسافرت است. قرار است به ایران بیاید تا جلسه‌ای داشته باشیم. همیشه اعتقاد دارم ترکیب بازیکنان باتجربه و جوان‌ها شما را به اهداف‌تان می‌رساند. من هیچ مشکلی ندارم و به صورت حرفه‌ای رفتار می‌کنم و از بازیکنان باتجربه‌ام نیز همین را می‌خواهم. من به مسعود شجاعی نیاز دارم و باید با هم جلسه‌ای داشته باشیم.

مطهری راجع به جدایی‌اش از پرسپولیس تصریح کرد: در روز جدایی از پرسپولیس حال غریبی داشتم و گفتم که پرسپولیس همه وجود من است. نهایت تلاشم را کردم و از تک تک بازیکنان و کادر فنی سؤال کنید که من چه وقت و زحمتی آنجا گذاشتم. پرسپولیس تیم محبوب من است و برای این تیم آرزوی موفقیت می‌کنم، ولی از این به بعد سعی می‌کنم فقط به نساجی فکر کنم تا فوتبال قابل احترامی را ارائه کنیم.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۹ )