دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا از شرایط برگزاری لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ ابراز خشنودی کرد.

دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا از شرایط برگزاری لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ ابراز خشنودی کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، داتو ویندزور جان در مراسم قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ که در کوالالامپور و به‌صورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: این رقابت‌ها جزو بهترین و باکلاس‌ترین لیگ‌های قهرمانی قاره‌های مختلف بوده و برای هواداران فوتبال در سراسر جهان، جذابیت زیادی دارد. الهلال عربستان برای چهارمین بار قهرمانی قاره‌ای به دست آورد و ثابت کرد که تیم‌های آسیایی، چقدر در لیگ قهرمانان آسیا خوب کار می‌کنند.

وی قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ را به الهلال تبریک گفت و تصریح کرد:‌ شیوع کرونا همچنان ادامه دارد و مشکلاتی برای ما ایجاد کرده است. تلاش کردیم این تورنمنت بزرگ را کماکان ادامه بدهیم. سال ۲۰۲۱ آخرین مدل مسابقات لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و ما بابت اتفاقاتی که برای مسابقات افتاد، خیلی خوشحالیم؛ به‌ ویژه امنیتی که در بازی‌ها به‌خاطر جلوگیری از شیوع کرونا ایجاد شده است.

دبیرکل AFC سال ۲۰۲۲ را به‌خاطر برگزاری جام جهانی در قطر، سال مهمی برای آسیا دانست و گفت: با توجه به شیوع کرونا، برخی موارد را تغییر دادیم و بازی‌ها را با شکل جدیدی ادامه می‌دهیم. مراحل حذفی جدیدی قبل از رسیدن به مرحله نهایی برگزار خواهد شد. برای همین سختی‌ها و محدودیت زمانی در قاره آسیا به‌ خاطر تقارن با جام جهانی، مراحل نهایی لیگ قهرمانان در اوایل سال ۲۰۲۳ انجام می‌شود. همین موضوع، برگزاری مراحل در زمان‌بندی کوتاه‌تر را غیرممکن کرده است.

ویندزور جان با بیان اینکه بسیاری از بازیکنان لیگ قهرمانان در سطح بالایی قرار دارند و آنها باید در این شرایط بازی کنند، خاطرنشان کرد: باید از رسانه‌ها، بازیکنان و همه دوستان خودمان بابت تشویق و حمایت از برگزاری لیگ قهرمانان آسیا و ایجاد موفقیت‌های اخیر تشکر می‌کنیم. بازی‌ها به‌صورت متمرکز و دیدارهای دور گروهی در زمان کوتاهی برگزار می‌شود که این موضوع، شرایط را دشوار می‌کند. در بخش جدیدی از تاریخ لیگ قهرمانان آسیا هستیم و برای همه تیم‌ها آرزوی موفقیت می‌کنم.

این خبر حدود ۶ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۲ )