کارشناس داوری فوتبال ایران اعتقاد دارد، داور دیدار پرسپولیس مقابل صنعت نفت دو اشتباه تأثیرگذار داشته است.

کارشناس داوری فوتبال ایران اعتقاد دارد، داور دیدار پرسپولیس مقابل صنعت نفت دو اشتباه تأثیرگذار داشته است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد فنایی درباره قضاوت علی‌اصغر مومنی در دیدار پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان اظهار داشت: از لحاظ داوری این بازی چنگی به دل نزد. در نیمه اول و در دقیقه ۲۴ یا ۲۵ بازیکنی که با بی‌احتیاطی روی پهلوان خطا کرد باید اخطار می‌گرفت. در دقیقه ۳۰ نیز پرسپولیسی‌ها اعتقاد داشتند که باید برای آنها پنالتی گرفته می‌شد. این صحنه مشکوک که نه، قطعی بود، چون مدافع تیم نفت کف پایش را روی پای مهدی ترابی گذاشت. در این صحنه مومنی جاگیری خوبی نداشت و نتوانست تشخیص درستی دهد. اعتقاد دارم باید این صحنه پنالتی به نفع پرسپولیس گرفته می‌شد. همچنین در دقیقه ۳۷ داور به درستی برای اتلاف وقت به دروازه‌بان آبادان کارت زرد نشان داد.

وی درباره قضاوت داور در نیمه دوم نیز عنوان کرد: در دقیقه ۶۸ گل پرسپولیس به درستی انجام شد، ولی توسط داور مردود اعلام شد. اگر داور این صحنه را به خوبی ندیده است، کمک داور باید تا آخر خط توپ را همراهی می‌کرد و مثل اینکه این اتفاق به درستی رخ نداده است. توپ از خط دروازه رد شده بود و گل باید صحیح اعلام می‌شد. این نشان می‌دهد ما نیاز شدید به VAR داریم. شانس بزرگی که داور داشت، این بود که پرسپولیس به گل دست پیدا کرد و بازی را برد، وگرنه با این دو اشتباه تأثیرگذار ممکن بود تبعات بعدی به وجود بیاید.

فنایی همچنین خاطر نشان کرد: در دقیقه ۸۴ اخطار به بازیک نفت برای اعتراض و به درستی داده شد و همچنین اخظار‌هایی که به افشین پیروانی و علیرضا منصوریان نیز نشان داده شد، تصمیم درستی از سوی داور بود. در صحنه آخر بازی نیز از روی تصاویر تلویزیونی به خوبی مشخص نبود که مهاجم نفت در آفساید بود یا خیر.

این کارشناس داوری در خاتمه عنوان کرد: لبنان VAR دارد، ولی ما در فوتبال‌مان این سیستم را نداریم. حداقل نداشتن اسپری در دنیا حل شده است و دیگر به تحریم‌ها ربطی ندارد، ولی دو داور ما این اسپری‌ها را در اختیار دارند و چهار نفر دیگر خیر. اینکه داوران ما هنوز امکانات اولیه را هم در اختیار ندارند، دردسر بزرگی است.

این خبر حدود ۶ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱۰ )