کارشناس فوتبال کشورمان معتقد است نقاط ضعف و قوت تیم ملی در مصاف با تیمی چون کره جنوبی نمایان می‌شود.

کارشناس فوتبال کشورمان معتقد است نقاط ضعف و قوت تیم ملی در مصاف با تیمی چون کره جنوبی نمایان می‌شود. هومن افاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره تساوی تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل کره جنوبی اظهار داشت: بازی ایران و کره یک بازی نزدیک و برابر بود، به دلیل اینکه ما مقابل حریف مستقیم‌مان برای صعود بازی می‌کردیم و طبیعی بود که یک مقدار هم حساسیت این بازی بالا باشد. درست است که بازی در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شد، اما ما به دلیل غیبت تماشاگران از امتیاز میزبانی استفاده نمی‌کردیم و از این حیث برتری نداشتیم.

وی ادامه داد: در این بازی هر دو تیم شانس‌های خوبی داشتند و می‌توانستند برنده از زمین خارج شوند. هم ایران و هم کره از مهاجمانی در کلاس جهانی استفاده می‌کردند. بازیکنان ما چندین موقعیت خلق کردند و دو ضربه آنها به تیر دروازه کره برخورد کرد. در آن سوی میدان هم مهاجمان حرفه‌ای کره از جمله سون موقعیت‌های خطرناکی را روی دروازه بیرانوند ایجاد کردند که خدا را شکر به گل تبدیل نشدند.

کارشناس فوتبال کشورمان در مورد اینکه بازیکنان تیم ملی مقابل کره محک جدی خوردند، تصریح کرد: طبیعی است وقتی برابر حریف مستقیم‌ و یکی از تیم‌های مطرح آسیا بازی می‌کنیم، بازیکنان هم باید در بالاترین سطح فنی خودشان ظاهر شوند. همانطور که گفتم کره از بازیکنان باکیفیت و در سطح جهانی بهره می‌برد. طبیعی است که در چنین بازی‌هایی نقاط ضربه‌پذیر و ضعف‌های تیم هم نمایان شود و باید ایرادات و ناهماهنگی‌ها را تا بازی‌های آینده برطرف کنیم. همانطور هم که قبل از بازی با امارات گفتم کسب چهار امتیاز از دو بازی گذشته نتیجه خوبی برای تیم ملی است و ما می‌توانیم با پیروزی در بازی‌های بعدی هم به صدرنشینی‌مان ادامه دهیم و مسیر صعود به جام جهانی را هموارتر کنیم.

افاضلی درباره شرایط پرسپولیس در آستانه بازی با الهلال عربستان خاطرنشان کرد: مقایسه وضعیت پرسپولیس و الهلال اشتباه است، به دلیل اینکه شاگردان ژاردیم در بهترین شرایط خود هستند و در این مدت هم اردوهای خوبی برگزار کردند، بازیکنان باکیفیتی به خدمت گرفتند و هم در لیگ داخلی عربستان بازی کردند و در فرم بازی هستند، اما برای پرسپولیس قضیه متفاوت است. لیگ که شروع نشده است و سرخپوشان فقط تمرین کرده و چند بازی دوستانه هم انجام داده‌اند، اما با تمام این تفاسیر همه به موفقیت شاگردان گل‌محمدی امیدوار هستیم. پرسپولیس در سه سال گذشته هم که دو بار فینالیست آسیا شده است، در سخت‌ترین شرایط قرار داشت، در واقع هر وقت سرخپوشان در تنگنا بودند نتیجه بهتری گرفته‌اند.

وی راجع به تأخیر یک روزه پرسپولیس در سفر به عربستان هم تصریح کرد: درست است این اتفاق باعث می‌شود تا برنامه‌ریزی کادر فنی و تیم تغییر کند و مشکلاتی را سر راه پرسپولیس قرار دهد، اما تغییر زمان سفر و مشکلاتی که پیش آمد می‌تواند زمینه‌ساز اتحاد بیشتر بازیکنان و کادر فنی شود. رمز موفقیت تیمِ گل‌محمدی اتحاد و همدلی است که با تغییر زمان سفر آنها بیشتر هم شده است.

این خبر حدود ۱۰ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۷ )