لینک‌های ارسالی توسط کاربران فوتبالی‌ترین فرستاده می‌شوند و محتوای آنها الزاماً بیانگر دیدگاه مدیریت فوتبالی‌ترین نمی‌باشد. چنانچه لینکی را در تضاد با قوانین سایت می‌دانید، لطفاً به ما اطلاع دهید.
چین مگر کجای فوتبال آسیا بود! اینها هر چی‌ دارند به خاطر بازیکنهای برزیلی آرژانتینی است که گلهای فینال را هم زدند. لعنت به بی‌ پولی‌ چرا تیم ما پورشه و بنز ندارد! اگر یک ذره حمایتی که از این لنگیا می‌کنند از تیم امیر میشد, میشد به راحتی‌ سئول را بزنیم،
قلعه نوعی در برابر مافیای فاسد فوتبال: پیرو اظهارات امروز حجت الاسلام علیپور در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم ذکر چند نکته ضروری به نظر می رسد : ١ - اقای قلعه نویی ، سرمربی تیم استقلال بدون شانتاژ رسانه ای و فرهنگ منسوخ شده بگم بگم های معروف ، پیگیر شکایت و ابهاماتی است که درباره اقای علیپور وجود دارد و در صورت موافقت نهادهای مرتبط ، اطلاعات لازم در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت
به طور حتم نمی توان گفت که جامعه داوری از هرگونه اتهامی مبراست اما باید قبل از اینکه آنها را متهم کرد به سراغ افرادی رفت که پیشنهاد رشوه را می دهند یا زمینه آن را فراهم می کنند. به عنوان مثال در فوتبال ایران هر وقت بحث فساد مالی مطرح می شود خیلی ها جمله کنایه آمیز "سکه لای گز" را مطرح می کنند که داستان مفصل و البته جاافتاده ای دارد اما تا به حال نه فدراسیون فوتبال، نه سازمان لیگ و نه نهادهای امنیتی و قضایی به این موارد که بعدها به "سکه لای کتاب حافظ" یا "اهدای گوشی موبایل" تبدیل شد، رسیدگی نکرده است
سرمربی صبای قم می‌گوید یقین بدانید که این یک جریان دو سویه است و نمی‌تواند یک سویه باشد و برای من کاملا این مسئله روشن است و بیشتر از این هم در این باره چیزی نمی‌گویم. اگر ارتباطی بوده، دوسویه است. طبق صحبت‌های خود آقایان، خودشان گفته‌اند که (در اینجا حرفش را می‌خورد). چرا کسی جرات نمی‌کند به ما زنگ بزند؟....
جریان فساد در فوتبال ما رسوخ كرده و دامن اغلب افراد درگیر را گرفته است. پول زیاد و بی حساب و كتابی كه به فوتبال وارد می شود بسیاری را وسوسه می كند تا اگر دستشان می رسد سهمی از آن بردارند آیا می دانید چرا پای داور خارجی از دربی قطع شد ؟چرا مربی منشوری کارشناس بازی استقلال و سئول درشبکه خبر میشه ؟ حال دیگر عیان شده است که فلان سرمربی یا فلان مدیر که قاطعانه حرف از برد حتی در دربی می زند حتما پشتوانه ای دارد.
کارشناس داوری کشورمان گفت: در بازی استقلال ذوب آهن ، جهانبازی، سرداور مسابقه دو خطای پنالتی ذوب آهنی ها را نگرفت. جالب است که نیمکت نشینان استقلال با وجود فاصله بیشتری که نسبت به این صحنه داشتند، مکان خطا را از داور مسابقه بهتر دیدند. نصیرزاده ادامه داد: بازیکن ذوب آهن بعد از اینکه مانع رفتن توپ داخل دروازه می شود آن را سمت دروازه بان می فرستد و دروازه بان هم با دست می گیرد از آنجا که نوعی پاس به عقب محسوب می شود گرفتن دروازه بان با دست خطاست و داور باید پنالتی اعلام می کرد اما دستور به ادامه بازی داد.
تقلب به سبک فردوسی‌پور:او از همان ابتدا شمشیر را علیه داربی ۷۷ از رو بست و نشان داد که اراده‌اش بر پایه «خیلی ضعیف» معرفی کردن این بازی استوار است. بی‌اعتنا به اینکه کیفیت این بازی چندان هم از استاندارد سایر مسابقات باشگاهی در ایران پایین‌تر نیست آنتن سیما، کاملا بوی یک جدال شخصی را به خودش گرفته است. در مسیر درهم کوبیدن بازی جمعه، او و حاج‌رضایی خیلی راحت و بدون مزاحم با هم پینگ‌پنگ بازی می‌کنند. تا آخرین دقایق برنامه هیچکس برای دفاع از کیفیت داربی روی خط دعوت نمی‌شود و تنها کسی که برخلاف میل مجری نود دست به این کار می‌زند، ناگهان با ریشخند فردوسی‌پور و استدلال عجیب و غیرمنطقی او وادار به سکوت می‌شود: «آقای شیرینی شما که تازه دو سال است به فوتبال آمده‌اید این بحث‌ها را ول کنید!"
مربی سابق سرخپوشان همچنین گفت: باید قبول کنیم قلعه نوعی تجربه زیادی دارد و از نظر فنی نسبت به دایی در سطح بالاتری قرار دارد
در شرایطی که باشگاه پرسپولیس فدراسیون ایران و باشگاه اماراتی در یک تخلف آشکار که صدور رضایت نامه با تاریخ جعلی است هماهنگی! داشتند خرج میلیاردها از بیت المال با پول کلاهأی اساسی‌ یک تخلف آشکار دیگر است که مراجع قضائی باید رسیدگی کنند قراردادی که عین ظلم به مردم ایران و بالاخص اشخاصی است که حداقل‌هایشان علی رغم شایستگی در این مملکت از محل همین بیت المال تامین می‌شود و اوج یک سلسله اتفاقات تلخ در کشورمان است که دورنمای چندان خوشی را در نظر نمی آورد.
، محمد سررشته‌داری: از آقای رویانیان حرف‌هایی به جز این انتظار نمی‌رود! وی ادامه داد: استقلال در سه سال اخیر حضوری مداوم در لیگ قهرمانان آسیا داشته که از همین حیث تعداد بازی‌ها و بردهایش هم مشخص است. اصولا فکر می‌کنیم که یکی از دلایل ۴۴۶ شدن پرسپولیس همین تفکرات دوستان پرسپولیسی و در واقع، ندانستن‌های‌شان است.
شاهین تهران توسط دکتر عباس اکرامی در سال ۱۹۴۲ تأسیس شد این تیم نامها مختلفی گرفت عقاب، شهباز، داریوش و پیروز، از سال ۱۹۷۰ با نام شهباز ادامه فعالیت داد، بعد از انقلاب بعد یک وقفه دوباره نام شاهین را گرفت تا آوأیل سال ۱۹۹۰ که تصمیم گرفتند رسماً باشگاه را تعطیل کنند!
از آن جا که برخی مسوولان فدراسیون این حکم را مطابق آیین نامه فدراسیون فوتبال ایران می دانند و معتقدند که لزومی ندارد در این زمینه به قوانین فیفا استناد کنند، نصیرزاده براین نکته تأکید می کند: «این بخش از ماده ۲۲ آیین نامه ایران را اشتباه نوشته اند. براساس قوانین فوتبال اگر بازیکنان شعار نژادپرستانه سر بدهند، می توان امتیاز کسر کرد اما کسر امتیاز برای سروصدا و فحاشی تماشاگران به هیچ عنوان درست نیست!»
برنامه نود و شخص عادل از کثیفترین‌ها هستند. گزارشگر برنامه نود همراه با برادرهایش از اعضای حزب موتلفه اسلامی و جامعه اسلامی مهندسین به شمار می‌روند. وی در استوسی در فیس بوک خود آیت الله هاشمی رفسنجانی را «آقا پیره که ردصلاحیت شده» نامید و نام سید محمد خاتمی را «ممل تمدن» خطاب کرد و به انتقاد از جلسه دکتر حسن روحانی با آیت الله هاشمی رفسنجانی، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی و حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی پرداخت.
محمد حسن نامی عضو جدید هیات مدیره پرسپولیس است که همزمان وزیر ارتباطات هم به شمار می‌آید. او پیش‌تر با طرح مساله راه‌اندازی «گوگل‌ارث اسلامی» سر وصدا به پا کرده بود. این عضو جدید هیات مدیره سرخپوشان همچنین مدعی شده بود باید نصف‌النهار مکه را جایگزین نصف‌النهار گرینویچ کنیم. اظهار نظر نامی در مورد مخابره صدا و تصویر امام دوازدهم به جهان هم از آن دست مسایلی بود که خیلی قیل و قال به پا کرد. به نظر می‌رسد این چهره مدیریتی برای خبرسازی در حوزه ورزش هم استعداد خوبی داشته باشد!
مجید جلالی بر این عقیده است که اگر قرار باشد همه منافع ۱۰۰ درصدی بخواهند توافقی حاصل نمی شود. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ؛ حرف های کارلوس کروش درباره برنامه های لیگ برتر واکنش های مختلفی را به همراه داشت. حرف هایی که سبب شد تا مهدی تاج جلوی او بایستد و بگوید سازمان لیگ برنامه خودش را پیش می برد و در سوی مقابل بسیاری از تیم های لیگ برتری هم از مربی ملی انتقاد کنند. مجید جلالی سرمربی تراکتورسازی اما نقطه اعتدال است میان درگیری های دو طرف او می گوید تیم ملی اهمیتی ویژه دارد اما نباید تیم ها و بازی های لیگ قهرمانان آسیا به فراموشی سپرده شوند. او در این باره به خبرآنلاین می گوید:«ببین به نظر من اگر ما باشگاه های مان را متقاعد کنیم که هر ۵ روز یک بازی کنند ، هم لیگ را در زمان مقرر برگزار می کنیم و هم جام حذفی را خواهیم داشت. ولی باید روی هر ۵ روز ، یک بازی به نقطه تعادل برسیم . این خیلی هم برای تیم های لیگی دشوار نیست به شرطی که فدراسیون و سازمان لیگ بتوانند توازن در برنامه های لیگ برتر ایجاد کنند و نا هماهنگی فصل قبل در روند بازی ها وجود نداشته باشد. »
ارسال به دیگر شبکه ها: مهاجم تیم فوتبال استقلال با بیان این که هواداران این تیم برای دیدن یک بازی خوب روز پنجشنبه به ورزشگاه آزادی بیایند، گفت: امسال رقابت قهرمانی بین استقلال و سپاهان خواهد بود. به گزارش خبرنگار مهر و به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال، سیاوش اکبرپور در خصوص دیدار این تیم مقابل گسترش‌فولاد تبریز اظهار داشت: بازی در هفته‌های اول لیگ خیلی سخت است. گسترش‌فولاد هم به عنوان یک تیم جوان و پرانگیزه به مصاف ما آمد و واقعا بازی آسانی نداشتیم، اما خوب بازی کردیم و توانستیم سه امتیاز بازی را متعلق به خود کنیم، هرچند که من اعتقاد دارم اگر بیشتر قدر فرصت‌های‌مان را می‌دانستیم حتی می‌توانستیم ۵،۴ گل بزنیم.
یکی از نزدیکان فدراسیون فوتبال که نمی خواست نامش هم فاش شود گفته انتخاب همه کاپیتانها و مربیان و حتی خود مسئولین فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ مهدی رحمتی بوده است و حتی در رای گیری نهایی مهدی رحمتی به عنوان بهترین بازیکن لیگ انتخاب شده است اما فدراسیونی ها در نهایت محرم نوید کیا را انتخاب کردند!!
سفیر جمهوری اسلامی ایران این موفقیت را نتیجه مدیریت هدفمند و مدبرانه سرمربی و تلاش منسجم و هماهنگ بازیکنان تیم استقلال ارزیابی و در آستانه ماه مبارک رمضان برای تمامی تیم‌های ایرانی در مسابقات مختلف آرزوی موفقیت و سربلندی کرد. قاسمی در پایان اظهار داشت که پیروزی خیره کننده تیم استقلال موجب خرسندی کلیه ایرانیان مقیم و سربلندی ایران شده است.
پس از دستمزدهای میلیاردی که منبع آن ها مشخص نیست، این بار رویانیان زیربنای فوتبال را نشانه رفت تا نشان دهد در تخریب اصول فوتبالی مهارت خاصی دارد. پس از جیب پر پول این مدیرعامل، فکر یک سویه و متکبرانه او نیز سوهان روح این فوتبال شده است و معلوم نیست قربانیِ بعدی رویانیان در فوتبال چه کسی خواهد بود .بدعت جدیدی که رویانیان آن را آغاز کرده را باید «مربی قاپی» نام نهاد. هر چند این مدیرعامل با لحنی مظلومانه و با مطرح کردن منافع ملی و مردمی، اذهان عمومی را به سمتی کشاند که حقانیت را به او می داد،
دختر امیر قلعه نویی مصاحبه ای با مجله همشهری جوان کرده و در مورد پدرش حرف زده در رستوران به پدرم توهین کردند یک شب مادر و پدر و هوتن رفته بودند رستوران. میز کناری‌شان که مادر و هوتن را نمی‌شناختند، توهین‌های بدی کرده بودند.هوتن خیلی ناراحت شده و به‌اش برخورده بود. پدرم که رسید و متوجه ماجرا شد به هوتن گفت جواب نده.آن شب فقط از رستوران آمده‌اند بیرون.
یکی‌ از مهمترین عوامل قهرمانی در سری A ایتالیا ۲۰۱۳ سیوهای زیبای یکی‌ از بهترین دروازه بانان دنیا یعنی بوفون بود
ایکر کاسیاس از اواخر دسامبر سال ۲۰۱۲ و از بازی مالاگا تاکنون مورد خودخواهی و غرور مورینو پرتغالی قرار گرفت. وی که مانند مهدی رحمتی در فوتبال اسپانیا از جایگاه و مقام بزرگی برخوردار بوده و از رکوردهای مختلفی مانند همراهی با تیم ملی اسپانیا با بیشترین میزان برد رسیدن به رکورد تاریخی آندونی زوبی زارتا و همچنین در رکورد تاریخی دارا بودن هفتاد بازی ملی بدون گل خورده و انواع و اقسام رکوردهای باشگاهی شکستن رکورد فان درسان بهره می برد اما مورد غضب مورینیو، هموطن کی روش قرار گرفت تا جوابگوی میلیون ها طرفدار کهکشانی در سرتاسر جهان باشد و باخت چهار بر یک دورتموند فراموش نشدنی باشد. کارلوس کی روش باید دقت کند تا به سرنوشت مورینیو در رئال مادرید دچار نشود و این بار جواب گوی میلیون ها هوادار ایرانی باشد.
امیر قلعه نویی سرمربی استقلال همواره از منتقدان ورود نظامیان به فوتبال بوده است، او چندی پیش در این زمینه گفت:« من نمی‌گویم که افراد نظامی، سیاسی و صنعتی به فوتبال ما خدمت نکرده‌اند ولی اگر افرادی از جنس فوتبال در آن حضور پیدا کنند بهتر است. حرف من این است که ما نباید تنها به نتیجه نگاه کنیم و باید چشم اندازی در نظر بگیریم و ایراد ورزش و فوتبال ما این است که چشم اندازی نداریم.» بسیاری دیگر از کارشناسان فوتبال مانند محمد تقوی،هافبک سابق استقلال و کارشناس مسایل فوتبال با این نظر امیر قلعه نویی موافقند. چندی پیش بود که علی دایی در میانه پینگ پنگ درگیری لفظی بین او و رویانیان، گفت:« خودش گفته است که پولی از وزارت ورزش نمیگیرد و باز خودش عنوان میکند به این و آن فلان میلیون تومان دادم، شما که یک مدیری دولتی هستید این پول ها را از کجا می آورید؟»
وی با انتقاد از رفتارهای غیر حرفه ای و ادمهای غیر حرفه ای فوتبال ایران گفت : شما تنها در ایران می بینی كه یك نفر كه تا دیروز یك جایی دیگر بوده یك دفعه می شود مدیر و سرپرست یك تیم بزرگ فوتبال ایران و بعد هم روشهایی را با خود می اورد كه تا سالها به این فوتبال صدمه خواهد زد . سرپرست تیم فوتبال باشگاه استقلال با انتقاد از اظهارات محمد رویانیان مدیر عامل پرسپولیس گفت : متاسفانه سردار فضای فوتبال را با محل مدیریتی قبلی خود اشتباه گرفته اند و دائم صحبت از رفتارهای برخوردی و منتهی به ۱۱۰ میكند و این فضای پلیسی برای ورزش و ورزشكار نامانوس است
چرا باید در چنین كشور غنی و ثروتمندی، این همه آدم محتاج وجود داشته باشد؟ دولت باید مشكلات مردم را حل كند، وقتی غنی‌بودن كشور را در كنار این همه مشكلات مردم و انبوه نیازمندان می‌گذاریم معلوم است خیلی ناراحت می‌شویم. باور كنید نامه‌هایی را كه مردم به ما می‌دهند اگر هر آدم سنگدلی هم بخواند، اشكش درمی‌آید، همین‌طور با شنیدن مشكلات مردم بی‌بضاعت، چه در تهران و چه در شهرستان‌ها.......
سرپرست تیم فوتبال استقلال گفت:به تازگی به نکات جدید تری درباره سرپرست پرسپولیس پی بردم،من فکر می کردم او شیرین است اما حالا فهمیدم خیلی خیلی شیرین است. حالا که او اینقدر شیرین است می خواهیم بعد از پیروزی در دربی ۷۶ "شیرینی" خوران راه بیندازیم.
دیدم گزارش‌گر بازی آقای شفیع یکباره فریاد زد، گل گل اما نه، این زرینچه معلوم نیست از کجا پیدایش شد و توپ را از روی خط برگرداند. آقای شفیع با صدایی ناراحت این جمله را گفت و از همان جا فهمیدم ایشان پرسپولیسی است....
وی درباره اتفاقات آن مسابقه افزود: داور عربستانی در نیمه اول دو بازیکن پرسپولیس را اخراج کرد.من یادم هست که علی پروین می خواست تیم را بکشد بیرون.من رفتم و به پیروانی ،کاپیتان پرسپولیس،گفتم که این کار را نکند.بعد هم رفتم سراغ داور عربستانی و به او توپیدم.به او گفتم که اوضاع و احوال ما را نمی دانی؟آقای دادرس هم شاهد بود.
اگهان فریاد های جواد زرینچه را شنیدم اما او را پشت پیچ تونل نمی دیدم، با سرعت فاصله ۵۰، ۶۰ متری را دویدم و دیدم ناشناسی به سرعت از زرینچه دور می شود. خودم را به کاپیتان استقلال رساندم و پرسیدم چه شده؟ - مرتیکه میگه اگه این بازی رو ببرین امشب پیش زن و بچه ات نیستی. این کیه که تا اینجا اومده و اینطوری می گه؟ در نیمه دوم پرسپولیسی ها به وضوح از خط نیمه جلو نمی آمدند و تنها کارشان زدن زیر توپ بود. تا استقلال می آمد سر و شکلی به بازی اش بدهد، بازیکنان پا به توپ این تیم سرنگون می شدند یا توپ های ارسالی شان به اوت هدایت می شد.
همیشه و در این سال ها بر این طبل کوبیدیم که مردم ما فهیمند و قدر شناس، اما آقای سردار! مردم الان باید چه چیزی را بفهمند؟ و قدر چه چیزی را بدانند؟ نمی ترسید مردم از این آزرده شوند که سردار مدعی خدمتشان در یک برنامه زنده تلویزیونی کاری با همرزم دیروزی اش می کند که بسیجیان دیروز، با اسیرعراقی اشان نمی کردند که به والله نمی کردند. آقای سردار! مردم دیگر باور نمی کنند. دیگر باور نمی کنند که حتی من شبیه آنانم، چه رسد به تو. آقای سردار! شاید کسی از سر ترس و یا دلبستگی! به تو نگفته باشد که تو اصلا شبیه خادمین مردم نیستی و بیشتر شبیه کسانی شده ای که شبیه تواند! گمانم باید تعریفی دوباره از واژه ها کرد و قرائتی متفاوت تر از اتفاقات.
تیک تاک ساعت روی اعصاب بود و هر لحظه که می‌گذشت کار برای استقلال سخت تر می شد امیر اردشیر هر چه کار جلوتر می رفت انگار عصبی تر می شد!اما به یکباره عوض شدکار گره خورده بود فریاد زد:حمودی را بگویید بیاید! ،داشتم به این فکر می کردم که چرا موسوی?,چرا حمودی ؟تعویض انجام شد حمودی به میدان رفت و استارت اول را زد و سانتر و گل!همه در حال خوشحالی کردن بودند و من غرق در افکار خودم!بعد از چند ثانیه نکته را گرفتم همان فوت کوزه گری را متوجه شدم, مرد مریخی در این پست کارش حرف نداردحتی اگر من یک منتقد ده ساله بوده باشم. راست می گوید اگر در کشور دیگری بود باید مجسمه‌اش را می ساختند. او لایق تندیس شدن و مجسمه شدن هست او کارش را بلد است بهتر از همه،اما بلد نیست این بلدیت را نشان کسی دهد ،البته اخلاقش هم چنین نیست.
رویانیان, صدا و سیما و عادل که نقش بنگاه تبلیغاتی را بازی می‌کنند همگی‌ مافیای پرسپولیسی این فوتبال هستند
شاید بخشی از مردم شناخت درستی از شما نداشته باشند ولی نوع نگرش و اهداف شما بر اهالی فوتبال پوشیده نیست این را به گواه و نقل قول افراد مطرح فوتبال کشورمان می گویم این فوتبال و همه داشته هایش از آن شما و آن مدیران سیاسی فوتبال که هوای پست سیاسی و شورای شهر و نمایندگی مجلس و ریاست جمهوری را دارند. باید بگویم ظاهرا شما بیشتر از من موفق بوده اید و بدرد این فوتبال می خورید. حرمت هیچ کس را نگه نمی دارید. بزرگان و اشخاص مطرح فوتبالی را به جان هم می اندازید و خنده تحویل می دهید. در برنامه سراسری آنچه دلخواهتان است می گویید و بعد می گویید من نظر شخصی خودم را گفتم. و در آخر فرمایش امام حسین (ع) را به خودم و شما یاد آور می شوم که "اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید."
. قبل از اینکه خیلی ها بازی این لژیونر ایرانی را ببینند ابراز نگرانی می کردند که ممکن است رضا با سایر بازیکنان هماهنگ نباشد و یا سبک بازی اش تماشاگر پسند نباشد.اما تا اینجا که تقریبا نیمی از بازی تیم های ایران و کره در نیمه اول گذشته است قوچان نژاد نگاه ها را به خودش خیره کرده است. این در حالی است که خبرنگاران کره ای هم که در جایگاه نشسته اند از ایرانی ها در مورد قوچان نژاد سوال می کنند که این بازیکن چه کسی است و در کدام تیم بازی می کند؟
آخرین برد ایران مقابل کره جنوبی با مربیگری امیر قلعه نوعی در آزادی با گلهای عنایتی و بادامکی به امید تکرار آن
تمرین با حرکات توپی آغاز شد و بعد از دویدن به دور زمین بازیکنان به تمرین آقا وسط پرداختند و بازیکنانی که روز گذشته در بازی تدارکاتی مقابل مس کرمان به میدان رفته بودند بعد از انجام حرکات کششی تمرین را ترک کردند. سیاوش اکبرپور در حین تمرین از ناحیه زانو دچار مصدومیت شد که جدی نبود و با کمک پزشک به تمرین ادامه داد. دختر ۳ ساله میلاد میداودی نیز میهمان تمرین امروز آبی پوشان بود و در زمین چمن حضور داشت. این گزارش می افزاید: اتفاق جالب در تمرین این بود که بازیکنان و مسئولان کادر فنی استقلال در بیشتر دقایق تمرین به طور اختصاصی با یکدیگر گفتگو می کردند. حضور سیروس دین محمدی، ناصر پورحیدری، رضا رجبی و شاهرخ بیانی در تمرین امروز استقلال نیز قابل توجه بود. بائو با قلعه نوعی،‌کیانوش رحمتی با صالح، منوچهری با ماجدی وحمودی با بابازاده (مربی دروازه بانان استقلال) از جمله مذاکرات اختصاصی در تمرین آبی پوشان به شمار می رفت. امیر قلعه نوعی نیز که اخیرا زانوی خود را به تیغ جراحان سپرده بود، با لباس شخصی وعصا از دور شاهد عملکرد شاگردانش در طول تمرین بود.
مربی تیم فوتبال استقلال گفت:همه بازیکنان استقلال چه آنها که در تمرین حضور دارند و چه آنهایی که در اردوی تیم ملی هستند اعتماد به نفس بالایی دارند. به رغم مشکلات بازیکنان،نام بزرگ استقلال را درک کرده اند
امیرقلعه نوعی، سرمربی تیم استقلال خواستار حضور کریم انصاری فرد در تیمش است، اما در مقابل استقلالی ها قاضی را در نظر گرفتند که این موضوع شرایط را تغییر داده است.
مهاجم تیم استقلال گفت:برای بازی مقابل تراکتورسازی انگیزه بالایی دارم. به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال،امین منوچهری درباره بازی دوستانه استقلال مقابل مس کرمان اظهار داشت:با اینکه در این بازی تمام بازیکنانمان را در اختیار نداشتیم اما بازی خوبی مقابل مس انجام دادیم.حریف با تیم کامل خود به این بازی آمده بود.به نظرم ،بازی مقابل مس،یک مسابقه تدارکاتی مناسب بود. وی درباره وضعیت خود عنوان کرد:خوشبختانه از نظر روحی و جسمی در شرایط خوبی هستم و تلاش می کنم بازیکن موثری برای تیم باشم.خوشحالم در تیمی بازی می کنم که همه مهاجمان ایران،آرزوی حضور در آن را دارند.
معاون پزشکی باشگاه استقلال گفت: مجتبی جباری پیش از نیم‌فصل به میدان بازخواهد گشت. به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، دکتر امین نوروزی در حاشیه دیدار دوستانه استقلال در برابر مس کرمان در باره وضعیت مجتبی جباری اظهار داشت: از عمل جباری ۱۱ روز می‌گذرد. او در این مدت فیزیوتراپی انجام داده و قرار است روز سه‌شنبه با دکتر کیهانی جلسه‌ای بگذاریم تا زمان بازگشت جباری مشخص شود