پیشکسوت فوتبال با بیان اینکه ورزشکاران باید حضرت علی (ع) را الگوی زندگی خود قرار دهند، گفت: راه و روش حضرت علی (ع) باعث ایجاد وحدت و همدلی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، با نزدیک شدن به عید غدیر، همانند هر سال جشن ۱۰ کیلومتری به نام «مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر» برگزار می‌شود که تنها جنبه مذهبی دارد و به دور از هرگونه مسائل سیاسی است. این جشن فرصتی است تا مردم به یاد حضرت علی (ع) و سیره ایشان گرد هم آیند و از فضائل و آموزه‌های ایشان بهره‌مند شوند.

سیامک رحیم پور از کارشناسان فوتبال ایران در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در رابطه با منش پهلوانی حضرت علی (ع) اظهار داشت: حضرت علی الگوی بسیار مناسبی برای تمام مردم مسلمان ایران و جهان به خصوص ورزشکاران است. اگر ورزشکاری راه و روش حضرت علی را در زندگی خود پیاده سازی کند و کتاب نهج البلاغه را مطالعه کند، خیلی از مشکلات و مسائل خود را حل می‌کند.

او ادامه داد: هر شخصی که کتاب نهج البلاغه را می‌خواند باید آن را درک کند و با کسب استنباط صحیح از این کتاب مقدس آن را در زندگی شخصی خود اعمال کند. حضرت علی (ع) الگوی بسیار مناسبی برای جوانان ایران است اگر ذره‌ای از کردار علی (ع) را در زندگی خود داشته باشیم، جامعه بسیار خوبی خواهیم داشت.

پیشکسوت فوتبال در رابطه با برپایی مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر گفت: چند سالی است که به مناسبت عید غدیر خم، جشن‌های ۱۰ کیلومتری برگزار می‌شود که هرچقدر ما جنبه‌های سیاسی خود را کاهش دهیم و به جنبه‌های مذهبی بیافزاییم، باید ایجاد همدلی و همراهی در جامعه خواهد شد. من فکر می‌کنم که هر کدام از ما باید به اندازه توان خود و هر آنچه که امکانش است، برای بهتر برگزار شدن این جشن‌ها کمک کنیم و با حضور در این جشن الگوی نسل آینده باشیم. ما مسلمان هستیم و علاقه زیادی به حضرت علی (ع) داریم.

Euro Football Fantasy Leaderboard
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱۰ )