تعداد سهمیه‌های ایران در فصل آینده لیگ نخبگان آسیا به‌صورت رسمی کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پرونده مسابقات فوتبال باشگاهی قاره آسیا در فصل ۲۴-۲۰۲۳ با قهرمانی تیم‌های سنترال کوست مراینرز استرالیا و العین امارات در رقابت‌های AFC CUP و لیگ قهرمانان آسیا بسته شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در پایان مسابقات این فصل، رده‌بندی امتیازی کشورها بر مبنای عملکرد نمایندگان آنها در هشت فصل اخیر بازی‌های باشگاهی آسیا را منتشر کرد که ایران با کسب ۶۸.۶۴۰ امتیاز، در جایگاه ششم این رده‌بندی قرار دارد. عربستان، ژاپن، کره جنوبی، امارات و قطر در رتبه‌های اول تا پنجم رده‌بندی ایستاده‌اند.

۱۰ کشور برتر رده‌بندی امتیازی AFC

سهمیه تیم‌ها برای فصل آینده فوتبال باشگاهی آسیا نیز بر مبنای همین رده‌بندی تعیین می‌شود. مطابق اعلام AFC، ایران در فصل ۲۶-۲۰۲۵ لیگ نخبگان آسیا دارای ۱+۱ سهمیه خواهد بود. به این ترتیب یک تیم از کشورمان در مرحله گروهی لیگ نخبگان شرکت می‌کند و تیم دیگری از ایران، بخت خود برای حضور در لیگ نخبگان را در مرحله پلی‌آف این مسابقات می‌آزماید. کشورمان یک سهمیه هم در سطح دوم فوتبال باشگاهی آسیا (لیگ قهرمانان آسیای ۲) خواهد داشت.

عربستان و ژاپن با کسب سه سهمیه مستقیم لیگ نخبگان و یک سهمیه در لیگ قهرمانان ۲، گوی سبقت را از در این زمینه از سایر کشورها ربوده‌اند. امارات، قطر، کره جنوبی و چین هم ۱+۲ سهمیه در لیگ نخبگان و یک سهمیه در لیگ قهرمانان ۲ کسب کرده‌اند.

سهمیه ۱۰ کشور برتر غرب آسیا در فصل ۲۶-۲۰۲۵ مسابقات باشگاهی قاره کهن

ایران در فصل ۲۵-۲۰۲۴ مسابقات باشگاهی آسیا دارای دو سهمیه مستقیم و یک سهمیه در مرحله پلی‌آف لیگ نخبگان خواهد بود. یک تیم از کشورمان هم در لیگ قهرمانان آسیای ۲ شرکت می‌کند. به این ترتیب، یک سهمیه فوتبال ایران در رقابت‌های باشگاهی قاره کهن که به لیگ نخبگان آسیا مربوط می‌شود، کاهش می‌یابد.

Euro Football Fantasy with Prizes
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )