تیم ملی فوتسال ایران نتوانست قدرت خود را به رخ بحرین بکشد، اما بر این تیم غلبه کرد تا به جمع هشت تیم نهایی جام ملت‌های آسیا صعود کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی فوتسال کشورمان از ساعت ۱۷:۳۰ امروز (شنبه - به وقت ایران) در چارچوب دور دوم از مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۴، در سالن هوامارک بانکوک مقابل تیم ملی بحرین صف‌آرایی کرد که که این بازی با پیروزی ۵ بر ۳ ایران همراه بود.

در شرایطی که ملی‌پوشان ایران حملاتی را روی دروازه حریف به وجود می‌آوردند، میرزا عبدالاله النعیمی برخلاف جریان بازی در دقیقه ۱۲ برای بحرین گلزنی کرد. ثانیه‌هایی از این گل نگذشته بود که علیرضا رفیعی‌پور گل تساوی را برای تیم کشورمان به ثمر رساند. این پایان کار در نیمه نخست نبود و صالح احمد سنجر، در دقیقه ۱۹ برای بحرین گلزنی کرد تا ایران با شکست راهی رختکن شود.

ایران در نیمه دوم برای جبران مافات وارد زمین شد و در دقیقه ۲۲ با گلزنی مهدی کریمی، بازی مجدداً مساوی شد. در دقیقه ۲۹ نوبت به سعید احمد عباسی رسید که دروازه بحرین را باز کند و ایران برای اولین بار در این مسابقه از حریف خود پیش افتاد. با این حال علی العریبی روی یک ضد حمله، در دقیقه ۳۰ موفق به گشودن دروازه ایران شد.

بهروز عظیمی بازیکن جوان تیم ملی که به‌عنوان بازیکن جایگزین وارد زمین شد، گل چهارم ایران را در دقیقه ۳۳ به ثمر رساند تا شاگردان وحید شمسایی فاصله‌ای با پیروزی نداشته باشند. در دقیقه ۳۹ و زمانی که دروازه‌بان بحرین نیز برای زدن گل تساوی جلو کشیده بود، سعید احمد عباسی توانست گل پنجم ایران را بزند تا برد تیم ملی کشورمان قاطع‌تر شود.

بحرین تیم رده هفتادوهشتم رده‌بندی تیم‌های ملی جهان محسوب می‌شود که کار را برای تیم ملی ایران واقعاً سخت کرد و زنگ خطر را برای کادر فنی تیم کشورمان به صدا درآورد.

تیم ملی ایران دومین برد خود را در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۴ به دست آورد و با شش امتیاز، به صدر جدول گروه D بازگردد. صعود شاگردان وحید شمسایی به مرحله یک‌چهارم نهایی قطعی شده و ایران در روز سوم اردیبهشت، برای قطعی کردن صدرنشینی به مصاف کویت می‌رود. تیم‌های ملی کویت و افغانستان نیز با چهار و یک امتیاز، در رتبه‌های دوم و سوم جدول گروه D جای گرفتند.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۲ )