بازی‌‌های پلی‌آف صعود به مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ اروپا در شبی که تیم علیرضا جهانبخش حذف شد، به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در ادامه دیدارهای دور برگشت پلی‌آف صعود به مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ اروپا، شب گذشته (پنجشنبه) چند دیدار برگزار شد که در مهمترین آنها تیم‌های فوتبال رم و فاینورد در ورزشگاه المپیکوی شهر رم به مصاف یکدیگر رفتند. این بازی پس از تساوی یک - یک در وقت‌های عادی و اضافه در ضربات پنالتی با نتیجه ۴ بر ۲ به سود رمی‌ها خاتمه یافت.

فاینورد با گلزنی سانتیاگو خیمنس در دقیقه ۵ پیش افتاد، اما تنها ۱۰ دقیقه بعد لورنزو پلگرینی گل تساوی را برای رم زد. به این ترتیب نتیجه بازی رفت تکرار و بازی به وقت‌های اضافه کشیده شد اما در آنجا هم گلی رد و بدل نشد تا ضربات پنالتی تعیین‌کننده تیم برنده باشد.

درست در آخرین دقیقه وقت‌های اضافه، آرنه اسلوت سرمربی فاینورد تصمیم گرفت علیرضا جهانبخش را برای زدن ضربه پنالتی به میدان بفرستد، اما این بازیکن ایرانی سومین ضربه میهمان هلندی را از دست داد. پیش از او نیز هم‌تیمی‌اش دیوید هنچو ضربه‌اش را هدر داده بود. این در حالی بود که روملو لوکاکو هم دومین ضربه پنالتی رمی‌ها را از دست داد. در این بازی همچنین سردار آزمون مهاجم ایرانی تیم فوتبال رم تنها از روی نیمکت نظاره‌گر بازی بود.

به این ترتیب یاران جهانبخش پس از حذف از لیگ قهرمانان، شانس حضور در لیگ اروپا را هم از دست دادند تا بعد از این تمام تمرکز خود را روی رقابت‌های داخلی بگذارند.

نتایج کامل دیدارهای پلی‌آف لیگ اروپا به شرح زیر است:

رن ۳ - میلان ۲میلان در مجموع دو بازی با نتیجه ۵ بر ۳ برد و صعود کرد.

فرایبورگ ۳ - لانس ۲فرایبورگ در مجموع دو بازی با نتیجه ۳ بر ۲ برد و صعود کرد.

تولوز صفر - بنفیکا صفربنفیکا در مجموع دو بازی با نتیجه ۲ بر یک برد و صعود کرد.

قره‌باغ ۲ - براگا ۳براگا در مجموع دو بازی با نتیجه ۶ بر ۵ برد و صعود کرد.

اسپارتاپراگ ۴ - گالاتاسرای یکاسپارتاپراگ در مجموع دو بازی با نتیجه ۶ بر ۴ برد و صعود کرد.

اسپورتینگ لیسبون یک - یانگ‌بویز یکاسپورتینگ در مجموع دو بازی با نتیجه ۴ بر ۲ برد و صعود کرد.

مارسی ۳ - شاختار دونتسک یکمارسی در مجموع دو بازی با نتیجه ۵ بر ۳ برد و صعود کرد.

با مشخص شدن چهره تمامی تیم‌‌های صعودکننده به مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ اروپا که نیمی از آنها پیش از این به‌صورت مستقیم از مرحله گروهی به مرحله بعدی رفته بودند، قرعه‌کشی اولین مرحله حذفی این رقابت‌ها امروز (جمعه) از ساعت ۱۴:۳۰ به وقت تهران برگزار می‌شود.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )