سرمربی تیم ملی فوتبال عراق پس از حذف تیمش از جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ اعلام کرد به فعالیت خود در این تیم ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عصر امروز (دوشنبه) تیم ملی فوتبال عراق در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ با نتیجه ۳ بر ۲ از اردن شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

ژسوس کاساس سرمربی تیم ملی فوتبال عراق در پی شکست دراماتیک تیمش در این مسابقه گفت: در نیمه نخست بازی با اردن خیلی خوب نبودیم و آنها از ضدحملات استفاده کردند. در نیمه دوم اما بهتر بودیم، توانستیم به بازی برگردیم و آن را کنترل کنیم.

کاساس با اشاره به اخراج به ایمن حسین پس از به ثمر رساندن گل دوم تیم ملی فوتبال عراق اظهار داشت: شما نمی‌توانید بازیکنی را به خاطر شادی گلش اخراج کنید. چنین چیزی در فوتبال وجود ندارد. در شرایطی مشابهی داور هیچ عکس‌العملی در قبال بازیکنان اردن نشان نداد و هیچ کارتی برای آنها در نظر نگرفت. این یک موضوع خیلی عجیب برای من بود. اخراج ایمن حسین توسط داور روند بازی عراق برابر اردن را تغییر داد.

سرمربی تیم ملی فوتبال عراق خاطر نشان کرد: اخراج ایمن حسین مانع از انجام تعویض‌های دفاعی عراق شد، زیرا پیش از آن از گزینه‌های خود استفاده کرده بودیم. شما از مشکلات داوری و هرج‌ و مرج این بازی می‌پرسید؟ آیا در بازی با ژاپن چنین بحث‌هایی مطرح بود؟ ما امروز پیروز نشدیم و برخی‌ها خواستند از این موضوع بهره ببرند و به عراق آسیب برسانند. ما در بازی با ژاپن به دستاوردی مهم رسیدیم، اما امروز واکنش برخی خبرنگاران برای من عجیب بود و باید حتی در زمان شکست از ما حمایت می‌کردند. با این وجود برخی از آنها آرزوی باخت ما را داشتند!

ژسوس کاساس در پایان درباره آینده حرفه‌ای خود در تیم ملی فوتبال عراق تصریح کرد: در این مورد باید بگویم من در وضعیتی کاملاً آرام قرار دارم. من با فدراسیون فوتبال عراق قرارداد دارم و هدف‌مان جام جهانی ۲۰۲۶ است.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۲۰ )