سرمربی اسپانیایی تیم فوتبال منچسترسیتی یکی از مربیانی را که بارها موفق به شکست او شده به‌عنوان اصلی‌‌ترین رقیب خود دانست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پپ گواردیولا از یورگن کلوپ به‌عنوان سرسخت‌ترین مربی که تا به حال با او رقابت داشته است، یاد کرد.

گواردیولا از سال ۲۰۱۶ تاکنون در لیگ برتر انگلیس حضور داشته و در این مدت تمام افتخارات ممکن را کسب کرده است. با این حال در برخی مقاطع کلوپ و لیورپول تحت هدایت او، مرد اسپانیایی و تیمش را تحت فشار قرار دادند. در واقع در این هفت سال گواردیولا و کلوپ ۲۹ بار با یکدیگر روبه‌رو شدند و این بیشترین تعداد رویارویی‌های او با یک مربی در لیگ برتر انگلیس بوده است. مصاف‌های این دو نفر اما به فوتبال جزیره محدود نمی‌شود، چرا که آنها زمان مربیگری‌شان در بوندس‌لیگا (پپ در بایرن و کلوپ در دورتموند) نیز مصاف‌هایی با یکدیگر داشتند. به همین دلیل هم گواردیولا، کلوپ را سرسخت‌ترین رقیب خود می‌داند.

او به خبرنگار اسکای اسپورتس گفت: بزرگ‌ترین رقیبم؟ یورگن کلوپ. اول به خاطر اینکه ما یک هزار میلیون بار در اینجا و دورتموند با یکدیگر روبه‌رو شده‌ایم و دوم به این دلیل که او دفعات زیادی مرا شکست داده است و روبه‌رو شدن با وی برای من هر بار یک چالش بوده است. برای کلوپ به خاطر شیوه بازی تیم‌هایش، چه زمانی که در دورتموند بود، چه قبل‌تر از آن در ماینتس و حالا در لیورپول، خیلی احترام قائلم چون جذاب و خوب است.

گواردیولا افزود: ما برای یکدیگر احترام قائلیم، حداقل من اینطور فکر می‌کنم و برای او احترام زیادی قائل هستم. البته که گاهی اوقات بحث‌هایی هم داشتیم و من هم دوست ندارم که او شکستم دهد، اما واقعیت این است که وی به خاطر تعداد دفعات رویارویی‌مان و سختی شکست دادن تیم‌هایش بزرگ‌ترین رقیب من است و به همین دلیل شکست دادن تیم‌های او واقعاً لذت دارد.

منچسترسیتی امشب در هفته پانزدهم لیگ برتر انگلیس میهمان استون‌ویلا خواهد بود و این در حالی است که لیورپول در خانه شفیلدیونایتد به میدان می‌رود. براین اساس لیورپول ساعت ۲۳ و سیتی ساعت ۲۳:۴۵ به میدان خواهند رفت. در حال حاضر نیز لیورپول با یک امتیاز برتری نسبت به من‌سیتی، یک رده بالاتر از این تیم در جایگاه دوم جدول لیگ برتر قرار دارد.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )