سرمربی تیم ملی فوتبال قطر که دو بار با ایران و یک بار آفریقای جنوبی و پرتغال راهی جام جهانی شده، از عزم خود برای پنجمین صعود به مهمترین رویداد فوتبالی دنیا گفت.

سرمربی تیم ملی فوتبال قطر که دو بار با ایران و یک بار آفریقای جنوبی و پرتغال راهی جام جهانی شده، از عزم خود برای پنجمین صعود به مهمترین رویداد فوتبالی دنیا گفت. به گزارش خبرگزاری تسنیم، کارلوس کی‌روش پس از انتصاب به‌عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال قطر، برای اولین بار ۲۶ نفر را به اردوی این تیم فراخواند که بسیاری از بازیکنان کلیدی مانند اکرم عفیف، حسن الهیدوس و سعد الشیب در میان این نفرات دیده نمی‌شوند.

کی‌روش در اولین نشست خبری خود در کشور قطر، درباره جانشینی فلیکس سانچس اظهار داشت: ۴۴ سال را در کشورهای مختلف با مربیگری گذراندم. امروز اینجا نشسته‌ام و افتخار سرمربیگری تیم ملی قطر را دارم. از فدراسیون فوتبال قطر و هواداران فوتبال تشکر و به تصدی این سمت افتخار می‌کنم. امروز در مسیر جدیدی از ۴۴ سال دوران حرفه‌ای خودم هستم و دوست دارم ۴۴ سال دیگر را در فوتبال سپری کنم.

وی با اشاره به اهمیت بازگشت قهرمان جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ به مسابقات جام جهانی گفت: صعود به جام جهانی، هدف ویژه زندگی من است. می‌خواهم برای پنجمین مرتبه به جام جهانی صعود کنم و اگر به این هدف دست یابم، تا پایان دوران حرفه‌ای خودم خوشحال خواهم بود. ۱۸۲ روز تا شروع مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ فاصله داریم و زمان کافی در اختیارمان نیست.

سرمربی تیم ملی قطر در مورد حذف نام ستارگان باسابقه‌ای چون عفیف و الهیدوس از لیست عنابی‌ها بیان کرد: لفظ حذف در لغت‌نامه من وجود ندارد و من از کلماتی چون دعوت و مشارکت بازیکنان جدید استفاده می‌کنم. بازیکنانی داریم که حالا در تیم ملی نیستند و باید درباره ورود بازیکنان جدید صحبت کنیم. پس از جام جهانی، بازیکنانی داشتیم که خیلی بازی نکردند و درهای تیم ملی به‌روی آنها باز است. بازیکنانی هستند که به استراحت یا تمرینات بیشتر نیاز دارند.

کی‌روش با تمجید از پیشرفت فوتبال قطر ظرف سال‌های گذشته تصریح کرد: در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ در تیم دیگری حضور داشتم. به نظرم رشد فوتبال قطر و قهرمانی این تیم در آسیا اتفاقی غافلگیرکننده بود. ما باید در صدر فوتبال آسیا باشیم و فلیکس سانچس عملکردی عالی داشت. حالا می‌خواهیم در سطح بالایی رقابت کنیم و برای قهرمانی آسیا بجنگیم. از رویارویی با هیچ رقیبی نمی‌ترسیم. باید کارهای اضافه‌ای انجام بدهیم تا به سطح تیم‌های بزرگ آسیا برسیم.

قطر یکی از میهمانان مسابقات جام ملت‌های آمریکای مرکزی به شمار می‌رود و در گروه B رقابت‌ها برابر تیم‌های مکزیک، هائیتی و هندوراس صف‌آرایی می‌کند. این بازی‌ها تیر ماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

Euro Football Fantasy Leaderboard
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱۵ )