سرمربی تیم ملی فوتبال کنیا گفت: می‌دانستیم که ایران تیم قدرتمندی است و برنامه این بود که از بازی‌سازی تیم ایران جلوگیری کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کنیا گفت: می‌دانستیم که ایران تیم قدرتمندی است و برنامه این بود که از بازی‌سازی تیم ایران جلوگیری کنیم. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، «انگین فیرات» در نشست خبری پس از شکست ۲ بر یک شاگردانش ایران اظهار داشت: تیم ما یک سال و نیم بود که بازی نداشت و دور هم جمع نشده بودیم، در واقع خیلی از بازیکنان مرتبه اول بود که کنار هم جمع می‌شدند، انتظار این را داشتیم که مشکلاتی در کنترل توپ و حفظ بازی داشته باشیم، البته طبیعی هم بود، چون یک سال و نیم بازی نداشتیم، همچنین مدت طولانی هم بود که مقابل تماشاگران به میدان نرفته بودیم، چون قبل از این به‌خاطر کرونا هواداران اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را نداشتند، موقعی هم که می‌خواستیم به اینجا بیاییم، از این مشکلات باخبر بودیم. از فدراسیون فوتبال ایران بابت هماهنگی این بازی تشکر می‌کنم، همه شرایط خوب و نرمال بود.

وی افزود: می‌دانستیم که ایران تیم قدرتمندی است و برنامه این بود که از بازی‌سازی تیم ایران جلوگیری کنیم و بعد از آن برنامه‌های خودمان را پیاده کنیم. بیشتر زمان مسابقه در کنترل ایران بود، ولی این مسئله‌ای نبود و انتظارش را داشتیم. ایران در نیمه اول شانس‌های بیشتری داشت، ولی سعی کردیم دفاع کنیم و صف تیم ملی ایران را بشکنیم.

فیرات ادامه داد: زمانی که به گل رسیدیم، همان لحظه‌ای بود که همه چیز در بازی عوض شد، دقیقاً از آن لحظه، بازی عوض شد؛ چون داور ورق بازی را برگرداند و همه چیز را به تیم ایران داد، در واقع صحنه مشخص و مورد نظر، گل دوم بود که داور خطای ما را به ایران داد و بعدش هم کارت‌های زرد بی‌مورد داد که دلیلش را نمی‌دانم، نظر من این است با اینکه ایران در بیشتر دقایق بازی را در اختیار داشت، اما نتیجه عادلانه مساوی بود، برای بازیکنان ما خیلی سخت بود که جلوی بازیکنان ایران که از سطح بالاتری برخوردار هستند، بازی کنند و این مشکل بود.

سرمربی کنیا عنوان کرد: از جانب خودم باید از ایرانیان تشکر کنم. دوستان زیادی در اینجا دارم و به کنیایی‌ها گفتم که ایرانیان مردمان خوبی هستند. از جانب ایران هم فکر می‌کنم بازی خوبی برایشان بود، چون بازی فیزیکی را برابر آنها نشان دادیم، برای ما هم بازی خوبی بود، در واقع دو طرف از چیزی که به‌دست آوردند، راضی هستند. از همین جا می‌خواهم برای ایران آرزو کنم که قهرمان آسیا شود.

فیرات درباره اتلاف وقت بازیکنان کنیا گفت: اکثر بازیکنان ما از لیگ کنیا آمده‌اند، حرفه‌ای نیستند و در واقع نیمه‌حرفه‌ای هستند، فشار این بازی برای آنها زیاد بود و این مشکل ما در این بازی بود، من تا الآن از این کارها (دستور به اتلاف وقت) انجام نداده‌ام.

وی تصریح کرد: ارزش مهدی طارمی در بازار چقدر است؟ ۵۰ میلیون دلار، تیم ما چقدر است؟ فکر می‌کنم ارزش طارمی دو برابر همه تیم ما باشد. من قبل از بازی گفتم که نگاه کنیایی‌ها به داخل کشورشان است و نگاه جامعی ندارند. هواداران فوتبال کنیا باید متوجه بشوند که ایران چه تیم ارزشمندی است و باید حقیقت‌ها را بیان کنیم. ما این اولین بار بود که دور هم جمع شدیم و مقابل تیم پرقدرت ایران قرار گرفتیم، برای جنگندگی بالای‌مان خوشحالم، البته بدشانس بودیم که بازی را از دست دادیم، اما راه طولانی و روشنی در پیش داریم.

سرمربی کنیا خاطرنشان کرد: دو بازیکن ما از اروپا آمده بودند و اولین بار بود که کنارمان بودند. بازی‌های ملی احسان حاج‌صفی از همه بازیکنان ما بیشتر است. ما زمان زیادی داریم که کارمان را جلو ببریم و خوشحالم که در مسیر درستی حرکت می‌کنیم.

فیرات که در ایران دستیار علی دایی بود، در پاسخ به این سؤال که اگر توصیه‌ای به قلعه‌نویی داشته باشد، چیست، گفت: او نیاز به نصیحت ندارد، چون باتجربه است. تصمیم خیلی خوبی از فدراسیون ایران بود که یک مربی ایرانی استخدام کرد، چون زمان زیادی تا جام ملت‌ها نمانده است و باید کسی انتخاب می‌شد که شخصیت و بازی بازیکنان ایرانی را بشناسد. فقط می‌خواهم به مردم ایران بگویم که به قلعه‌نویی زمان بدهند، چون همین بازی‌های دوستانه مسیر را مشخص می‌کند. من می‌دانم که در ایران نتیجه اهمیت زیادی دارد و معمولاً برای مربی صبر نمی‌کنند، اما بازی‌های دوستانه اهمیتی ندارد و مسئله مهم، جام ملت‌های آسیا است.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۲ )