مربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: امیر قلعه‌نویی مصمم است اما رقابت سختی در جام ملت‌های آسیا داریم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ رحمان رضایی درمورد آینده تیم ملی فوتبال کشورمان تحت هدایت امیر قلعه‌نویی، اظهار داشت: ان‌شاءالله با یک برنامه‌ریزی خوب قلعه‌نویی می‌تواند از عهده تیم ملی بربیاید. با توجه به شروع خوبی که از امروز داشتیم. البته تمرین امروز با توجه به اینکه برخی بازیکنان بازی داشتند، برخی بازیکنان نیامدند و برخی هم از سفر آمده و نیاز به ریکاوری دارند، سبک‌تر و با تعداد کمتری برگزار خواهد شد. برخی غایبان امشب می‌رسند و از لحاظ بدنی ریکاوری خوبی انجام می‌دهند تا فردا بتوانیم تمرین بهتری داشته باشیم.

وی درمورد غیبت سردار آزمون در این اردو، گفت: اطلاع دقیقی ندارم اما باید دید چه خواهد شد. خود قلعه‌نویی بیشتر در جریان شرایط بازیکنان است.

مربی جدید تیم ملی فوتبال کشورمان درخصوص اینکه حضور قلعه‌نویی را به عنوان یک سرمربی ایرانی روی نیمکت تیم ملی چگونه می‌بیند، گفت: او به خوبی می‌تواند تیم ملی را هدایت کند. با توجه به شناخت و سابقه خوبی که از لیگ ما دارد و با تیم‌های آسیایی آشنا است و همچنین یک بار نیز سابقه سرمربیگری تیم ملی را در جام ملت‌ها داشته است، امیدوارم بتوانیم در این فاصله کمتر از یک سال تا آغاز جام ملت‌ها بتوانیم تیم خوبی را روانه بازی‌ها کنیم.

رضایی درمورد اینکه توقع از تیم ملی خیلی بالا است و چه قدر در این وضعیت با توجه به پیشرفت رقیبان ایران به آینده و قهرمانی در جام ملت‌های آسیا امیدوار هستند، توضیح داد: از الان صحبت کردن درمورد قهرمانی چندان جالب نیست. باید شرایط، امکانات و بازی‌هایمان را ببینیم. باید تا آن زمان شرایط بازیکنان به چه شکلی خواهد بود. به هر حال امیر قلعه‌نویی هم مصمم است. بیش از یک دهه از ناکامی تیم ملی در جام ملت‌ها می‌گذرد و آخرین باری که توانستیم در این جام مقام بیاوریم، سال ۲۰۰۴ بود.

وی ادامه داد: با وجود اینکه از لحاظ رنکینگ فیفا، تعداد بازیکن‌های لژیونر، کیفیت بازیکنان و حضور در جام جهانی شرایط خوبی داشتیم، حدود ۱۷-۱۸ سال است در جام ملت‌ها نتوانسته‌ایم نتایج خوبی بگیریم یا دست‌کم نگاهی به رتبه‌های دوم، سوم یا حتی قهرمانی داشته باشیم. امیر قلعه‌نویی مصمم است شرایط آماده‌سازی خوبی داشته باشیم تا بتوانیم از فوتبال ایران در آسیا دفاع کنیم. تیم‌های دیگر هم بیکار ننشسته‌اند.

مربی تیم ملی کشورمان اضافه کرد: کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و تیم‌های عربی خوب کار می‌کنند، وقت و مدیریت خوب می‌گذارند، بازی‌های دوستانه خوب تدارک می‌بینند تا از قافلع عقب نمانند. چه بسا برخی از این‌ تیم‌ها پیشرفت فوق‌العاده‌ای هم داشته‌اند. عملکرد تیم‌های آسیایی در جام جهانی، موید این قضیه است. مدعیان زیادی اکنون در آسیا حضور دارند. این تیم‌ها سطح فوتبال خود را بالا کشیده و هم سطح می‌شوند. دوره بعدی جام ملت‌های آسیا، رقابت سرسختی برای تیم ملی خواهد بود اما مهم این است ما از فوتبال‌مان دفاع کنیم. حیثیت و اعتبار فوتبال ما در آسیا همیشه خوب بوده و هست. فقط باید از لحاظ عناوین مقداری خودمان را بالا بکشیم.

رضایی درخصوص اینکه خیلی از کارشناسان اعتقاد دارند باید قرارداد قلعه‌نویی ۴ ساله منعقد می‌شد، گفت: در سال‌های گذشته به مربیان خارجی خیلی فرصت داده شد. حتی به کی روش یک دهه فرصت دادیم که زمان زیادی برای کسب عنوان برای یک تیم است. البته امیدوارم فدراسیون با تدابیری که می‌اندیشد وقت خیلی خوبی به قلعه‌نویی بدهد. باید ۴-۳ سال برنامه‌ریزی کنیم. میانگین سنی ما در جام جهانی خیلی بالا بود. باید به شکلی برنامه‌ریزی شود تا این موضوع ترمیم شده و بازیکنان اضافه شوند تا تیم ملی جوان تر شود. ضمن اینکه بازیکنان باتجربه‌تر نیز در کنار تیم و کمک خواهند بود. این وقت باید به یک مربی داخلی داده شود. معقول نیست سرمربی داخلی یک یا دو سال در در تیم ملی باشد.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱۰ )