مدافع پیشین تیم ملی گفت: پست دفاع چپ و راست در فوتبال دنیا حساس و کلیدی است و ایران در این دو پست باید بازیکنی مطمئن داشته باشد.

مدافع پیشین تیم ملی گفت: پست دفاع چپ و راست در فوتبال دنیا حساس و کلیدی است و ایران در این دو پست باید بازیکنی مطمئن داشته باشد. محمد نصرتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره تساوی یک - یک تیم ملی ایران مقابل کره جنوبی اظهار داشت: اگر تیم ملی در این مسابقه به پیروزی می‌رسید به احتمال زیاد صعودش به جام جهانی مسجل می‌شد. به همین دلیل بازی حساسی بود و تیم ایران استرس داشت. از طرفی کره جنوبی یکی از رقبای دیرینه ما بود و دوست داشت اولین شکست را به ما تحمیل کند.

وی افزود: به لحاظ کیفی شاهد بازی خوبی بودیم و سرعت دو تیم بالا بود. از نظر آمادگی جسمانی و دوندگی کره شرایط بهتری نسبت به ما داشت. شاید دلیل این موضوع این بود که ما یک بازی در آب و هوای بد با امارات داشتیم و بدن بچه‌ها تحلیل رفته بود. بازیکنان ایران اکثراً در اروپا بازی می‌کنند و به آب‌و‌هوای امارات عادت ندارند و همین موضوع باعث شد انرژی‌شان تحلیل برود.

بازیکن پیشین تیم ملی ایران تصریح کرد:‌ در اکثر پست‌ها زوج‌ها و بازیکنان خوبی داریم اما در پست دفاع چپ و راست باید بازیکنی مطمئن داشته باشیم. صادق محرمی تمام تلاشش را می‌کند و با توجه به سن و سالش برای پیشرفت جا دارد ولی در بازی با کره چند پاس اشتباه داد و روی گل هم نتوانست شرح وظایفش را انجام دهد. در دفاع چپ هم با توجه به تغییر پست وحید امیری، این بازیکن خیلی در این پست جا نیفتاده اما در نیمه دوم نورافکن بهتر بود. این دو پست در فوتبال دنیا حساس و کلیدی است. با این شرایط در مجموع نتیجه تساوی عادلانه بود. بازی در برخی از لحظات به لحاظ مالکیت در اختیار کره بود اما ایران هم موقعیت‌های خطرناکی داشت. این تلنگر زمان خوبی به تیم ایران وارد شد تا بچه‌ها و مجموعه تیم ملی بهتر و بیشتر کار کنند و آبان‌ماه مقابل لبنان یک بازی خوب انجام دهیم و نتیجه دلخواه را کسب کنیم.

«با وجود نتایج خوب تیم ملی باز هم شاهد مقایسه اسکوچیچ با سرمربیان قبلی تیم ملی هستیم و بعضاً انتقاداتی نسبتاً به نحوه بازی تیم ایران مطرح می‌شود». نصرتی در واکنش به طرح این موضوع گفت: مربیان گذشته کارهای خودشان را کردند و رفتند و اکنون زحمات اسکوچیچ جای قدردانی دارد. مربیان گذشته از کی‌روش گرفته تا قطبی و علی دایی و ... رفته‌اند و اکنون باید تمرکزمان روی حمایت از تیم اسکوچیچ باشد. انتقادات از تیم ملی و اسکوچیچ بی‌انصافی است.

وی یادآور شد: همچنان بخت اول صعود هستیم و شک نکنید ایران و کره به جام جهانی صعود خواهند کرد.

این خبر حدود ۷ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۶ )