مدافع پیشین تیم ملی فوتبال ایران تأکید کرد که تیم ملی در بحرین نسبت به کیفیتی که حریفانش داشتند، نمایش چندان خوبی نداشته است.

مدافع پیشین تیم ملی فوتبال ایران تأکید کرد که تیم ملی در بحرین نسبت به کیفیتی که حریفانش داشتند، نمایش چندان خوبی نداشته است. مهدی پاشازاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره وضعیت مبهم دراگان اسکوچیچ برای ادامه همکاری با تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: متأسفانه این شرایط فقط در کشورهای جهان سوم دیده می‌شود که تیم ملی یک کشور تکلیف خودش را نمی‌داند! ما قبل از اینکه به جام جهانی برویم در مصاحبه‌ای گفته بودم که باید تکلیف ماندن یا جدایی کارلوس کی‌روش را بعد از جام جهانی مشخص کنیم، ولی دیدید که این اتفاق رخ نداد و بعد از جام جهانی چه چالش‌هایی رخ داد. ما وقتی کی‌روش از تیم ملی رفت در نهایت یک مربی را انتخاب کردیم که ضرر زیادی به تیم ملی زد و در نهایت دور خودمان چرخیدیم.

وی در ادامه افزود: ما اگر آینده‌نگر باشیم و یک برنامه‌ریزی حرفه‌ای را تدارک ببینیم، خیلی چیزها درست می‌شود. ما قبل از این مرحله باید تکلیف سرمربی خودمان را روشن می‌کردیم و نباید کار به جایی می‌رسید که یک عده بگویند اسکوچیچ باید بماند و یک عده هم بگویند اسکوچیچ باید برود. دیمی کار کردن در فوتبال هیچ نتیجه‌ای نمی‌دهد. اگر ما می‌خواهیم با کنار گذاشتن اسکوچیچ یک مربی بزرگ و نامدار بیاوریم و چند میلیون دلار هزینه بکنیم باید این را هم ببینیم که آیا فوتبال ایران بستر لازم را برای آوردن مربی خارجی بزرگ دارد یا خیر؟

مدافع پیشین تیم ملی فوتبال ایران خاطر نشان کرد: ما اگر می‌خواهیم بنز سوار شویم باید بنزین خوب داشته باشیم. اعتقاد من این است که فوتبال ایران بستر مناسبی برای آوردن مربی بزرگ خارجی ندارد. ما نیاز به بازی‌های تدارکاتی باکیفیت، اردوهای باکیفیت، امکانات بالا و خیلی چیزهای دیگر داریم، ولی متأسفانه فوتبال ایران بستر لازم را در این زمینه در اختیار ندارد. اگر می‌خواهیم دو یا سه میلیون دلار خرج مربی خارجی کنیم و نتیجه نگیریم، پس بهتر است آن پول را صرف رشد فوتبال خودمان کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا قبول دارد اسکوچیچ با آن فشاری که قبل از بازی‌ها وجود داشت نتایج خوبی در بحرین گرفت، تصریح کرد: قطعاً تیم ملی نتایج خوبی گرفت و کادر فنی و بازیکنان زحمت کشیدند و این نتایج قابل تقدیر است. البته من انتقاد هم دارم و معتقدم که تیم ملی نسبت به کیفیت فنی حریفانش، نمایش چندان خوبی نداشت. هنگ‌کنگ و کامبوج که تیم‌های ضعیفی هستند و عراق و بحرین نیز از لحاظ فوتبالی با ما قابل قیاس نیستند. البته باز هم تأکید می‌کنم که زحمات بازیکنان و کادر فنی قابل تقدیر است و این بسیار خوشحال‌کننده است که توانستیم نتایج خوبی بگیریم و از این گروه صعود کنیم.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۳ )