سرمربی آرام پرسپولیس فارغ از هیاهوهای رایج فوتبال ایران توانسته نتایج قابل قبولی با سرخپوشان در لیگ برتر بگیرد و این تیم را در آستانه چهارمین قهرمانی متوالی قرار داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پرسپولیس در حالی سال ۱۳۹۸ را با ۱۰ امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم در صدر جدول رده بندی رقابت‌های لیگ برتر - تا پایان هفته بیست و یکم - به انتها رساند که نیمکت این تیم پس از خداحافظی برانکو ایوانکوویچ شرایط بحرانی پیدا کرد اما قطار موفقیت سرخ‌ها از ریل خارج نشد.

باشگاه پرسپولیس پس از جدایی برانکو ایوانکوویچ بلافاصله دنبال جانشین مناسب برای او بود. ایرج عرب مدیرعامل وقت پرسپولیس که زیر فشار شدید هواداران این تیم قرار داشت ابتدا سراغ یحیی گل محمدی رفت تا سرمربی شهرخودرو را به این تیم بیاورد. او برای گرفتن رضایت گل محمدی سراغ این مربی رفت اما مالک شهرخودرو به هیچ وجه حاضر نشد مربی مورد قبول پرسپولیسی‌ها را به این باشگاه بدهد.

نیامدن یحیی از مشهد به تهران سبب شد تا عرب همراه با هیات مدیره به ترکیه رفته تا با گزینه‌های مربیگری این تیم پای میز مذاکره بنشیند و در نهایت گابریل کالدرون را به عنوان سرمربی این فصل سرخ‌ها انتخاب شد؛ انتخابی که برای مدتی کوتاه همکاری صورت گرفت و این مرد آرژانتینی در تعطیلات نیم فصل عطای کار در پرسپولیس را به لقایش بخشید.

مشکلات کالدرون با محمدحسن انصاریفرد که جانشین ایرج عرب شده بود باعث شد تا پیرمرد آرژانتینی از ایران برود و باز هم یحیی گل محمدی نامزد حضور در راس کادرفنی پرسپولیس شود. با این تفاوت که گل محمدی بر خلاف ابتدای فصل با موافقت فرهاد حمیداوی از شهرخودرو جدا شد تا به تیم محبوبش که دوران طلایی فوتبالش را نیز در آنجا گذرانده بود بازگردد.

جدایی پرحاشیه گل محمدی از شهر خودرو باعث شد برخی افراد این اتفاق را به درخواست مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان ربط بدهند تا شائباتی نظیر مهندسی در تعیین قهرمان لیگ برتر به وجود آید.

شهرخودرو که در نیم فصل اول رقابت‌های لیگ برتر با گل محمدی در ردیف مدعیان قهرمانی بود هرگز نتوانست بدون او به روند صعودی خود ادامه دهد تا این تیم با سرمربیگری مجتبی سرآسیابی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا توفیق آن‌چنانی کسب نکند.

با این حال یحیی فارغ از هر هیاهویی به پرسپولیس آمد و بدون توجه به حواشی رایج در فوتبال ایران کارش را با جدیت در رختکن سرخپوشان آغاز کرد. این مربی آرام پس از هفت سال دوباره در قامت سرمربی پرسپولیس ظاهر شد تا این بار بتواند سرخ‌ها را در صدر جدول حفظ کرده و به چهارمین قهرمانی متوالی در لیگ برتر برساند.

گل محمدی زمانی وارد پرسپولیس شد که این تیم در پایان هفته شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر صدرنشین بود. «مرد یخی» پرسپولیس که کمتر کسی صدای فریادهای او را شنیده است با تغییرات پلکانی توانست در پنج بازی بعدی این تیم، ۱۳ امتیاز برای پرسپولیس به ارمغان بیاورد تا سرخ‌ها در پایان هفته بیست و یکم رقابت‌های لیگ برتر با ۴۷ امتیاز مقتدرانه در رتبه نخست جدول لیگ برتر جا خوش کنند.

البته کارنامه درخشان کادرفنی پرسپولیس به رهبری گل محمدی در دو هفته نخست لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا در دو هفته ابتدایی تکرار نشد. پرسپولیس در بازی ابتدایی خود در این رقابت‌ها مقابل الدحیل قطر دو بر صفر شکست خورد و در دیدار دوم مقابل شارجه امارات نیز به نتیجه تساوی دو - دو رسید تا تنها یک امتیاز در جدول گروه C لیگ قهرمانان آسیا کسب کند.

پرسپولیس قبل از حضور گل محمدی، به مرحله نیمه نهایی جام حذفی فوتبال کشور هم رسیده است تا این مربی در شرایطی نسبتاً ایده آل بتواند رویاهای فردی خود در مقام سرمربی را ببافد؛ مربی جوانی که هفت سال پیش در فینال جام حذفی مقابل سپاهان شکست خورد تا دست او از رسیدن به جام با پرسپولیس کوتاه بماند.

این اتفاق ممکن است این فصل بعد از فروکش کردن ویروس کرونا در کشور و تعطیلی رقابت‌های لیگ برتر بار دیگر برای یحیی رقم بخورد.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۳ )