عابدینی: بله لابی كردم!
یادش بخیر ! پس از تضعیف تیم استقلال در اوایل دهه ۷۰ نوبت به تیم نوپا و قدرتمند بهمن کرج رسید که با در اختیار داشتن بازیکنان طراز اول تیم اول فوتبال ایران بود اما... ما چیزی نمی گوییم.
فقط قسمتی از مصاحبه ی شخص آقای عابدینی در ۱۳۹۲/۱۲/۲ را بخوانید:
موضوعی که خیلی به آن پرداخته شده پیشنهاد سرمربی‌گری پرسپولیس به فیروز کریمی در زمان مدیرعاملی‌تان در این تیم بود. در این باره صحبت می‌کنید؟
- در همین ابتدا باید بگویم که فیروز کریمی برای سرمربی‌گری پرسپولیس هیچ‌گاه در ذهن من نبود اما این‌که در آن سال‌ کریمی در بهمن خوب نتیجه می‌گرفت ولی ما قهرمان شدیم باید بگویم که من فن مدیریتی زدم. این را برای اولین بار می‌گویم که چه شد تا آن سال با پرسپولیس موفق شویم. من کاری کردم که بازی‌های بهمن قبل از پرسپولیس انجام شود.
* یعنی لابی کردید؟
- ‌بله، لابی کردم و با صداقت و شهامت هم این موضوع را اعلام می‌کنم. آن سال ما ۱۱ امتیاز از بهمن عقب افتادیم اما بهمن آن سال‌ها چه داشت؟ فقط پول داشت، شجره‌ای نداشت و باید از بین می‌رفت. شما به من بگویید بهمن الان کجاست؟
* یعنی شما خودتان را مسبب نابودی بهمن می‌دانید؟
- ‌‌نه، من مسبب نابودی بهمن نبودم و فقط مسبب شکست‌هایش در آن سال بودم. من مدیرم و باید طوری طراحی می‌کردم تا تیمم موفق شود، آن هم پرسپولیس با آن همه هوادار. من با صداقت می‌گویم که تنها کاری که کردم میانگین سنی تیم خودم و بهمن را در آوردم و دیدم میانگین سنی ما به بهمنی‌ها می‌چربد. فهمیدم آخر فصل کم می‌آورند. گفتم که بهمن باید بازی‌هایش زودتر از ما برگزار شود و گرنه در بازی‌ها حاضر نمی‌شویم. ما پرسپولیس هستیم با این همه هوادار‌ اما بهمن با کدام هوادار؟!
* در این راه چه کسی به شما کمک کرد؟
- ‌فدراسیون وقت و رئیس آن!
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱۳ )