کارشناس فوتبال در ارزیابی شرایط فنی تیم ملی برای دیدار برابر ازبکستان، گفت: سبک بازی تیم ملی مانند جام ملت‌های آسیا است و ما در کار دفاعی ضعف های زیادی داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در آخرین بازی خود از مرحله دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ روز سه شنبه ۲۲ خرداد و در ورزشگاه آزادی رو در روی تیم ملی ازبکستان قرار می‌گیرد. ایران و ازبکستان هر دو با ۱۳ امتیاز و به دلیل تفاضل گل در رده‌های اول و دوم جدول گروه E قرار گرفته‌اند و پیروزی در این بازی صدرنشینی هر کدام از این دو تیم را قطعی خواهد کرد.

بازی رفت دو تیم در تاشکند با نتیجه تساوی دو بر دو خاتمه یافت و شاگردان امیر قلعه نویی در تلاش هستند تا با پیروزی در این بازی به روند خوب خود مقابل ازبکستان ادامه دهند. ایران و ازبکستان پیش از دیدار روز سه شنبه ۱۳ بار به مصاف هم رفته‌اند که ۱۰ پیروزی از آن ایران بوده و ازبک ها فقط یک‌بار توانسته‌اند ایران را شکست دهند.

رسول کربکندی پیشکسوت فوتبال در گفت و گو با خبرنگار مهر در رابطه با عملکرد تیم ملی در بازی با هنگ کنگ که با پیروزی ۴ بر ۲ شاگردان امیر قلعه نویی همراه بود، اظهار داشت: تیم ملی کماکان به همان سبک جام ملت‌ها بازی می‌کند و آن هم این است که ما خیلی راحت گل می‌زنیم و خیلی راحت هم گل دریافت می‌کنیم. همین اشتباهات بود که منجر به قهرمان نشدن ایران در جام ملت‌ها شد که متأسفانه هنوز برای آن چاره‌ای اندیشیده نشده است.

او ادامه داد: ما در خط حمله مشکلی نداریم و بازیکنانی که در این پست بازی می‌کنند بیشتر موقعیت‌های خود را به بهترین نحو ممکن تبدیل به گل می‌کنند اما دریافت گل آن هم از تیم هنگ کنگ یک زنگ خطر بسیار بد برای تیم ملی است. فوتبال آسیا رو به پیشرفت است و باید به گونه‌ای عمل کنیم که حداقل برابر تیم‌هایی مانند هنگ کنگ به این راحتی دروازه خودمان را باز شده نبینیم.

کارشناس فوتبال در رابطه با جوان گرایی در تیم ملی گفت: استفاده از بازیکنان جوان در تیم یک اتفاق مثبت است اما به نظرم کادر فنی بعید است که در بازی با ازبکستان از این نفرات در ترکیب اصلی استفاده کند. جوانان نیاز به هماهنگی بیشتری دارند تا کمتر دچار اشتباه شوند، خط دفاع و هافبک تیم ملی هماهنگ نیست و همین موضوع باعث ضربه زدن به تیم ملی می‌شود و کادر فنی باید آنالیز خوبی از بازیکنان داشته باشد تا در بازی‌های بعدی مرتکب چنین اشتباهاتی نشوند.

کربکندی درباره بازی با ازبکستان گفت: تیم ملی ازبکستان بسیار با کیفیت است و می‌تواند کار را برای ما سخت کند اما از آن جایی که بازی در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود بازیکنان این تیم نمی‌توانند همانند دیدار رفت عملکرد داشته باشند. ازبکستان چند سالی است که خیلی ایران را سخت کرده و باید مقابل این تیم هوشمندانه بازی کرد اما بعید می‌دانم که بتواند در تهران از تیم ملی نتیجه بگیرد.

Euro Football Fantasy with Prizes
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.