سرمربی تیم ملی فوتبال هنگ‌کنگ از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از «South China Morning Post»، یورن آندرسن سرمربی نروژی تیم ملی فوتبال هنگ‌کنگ در فاصله هشت روز تا دیدار تیمش با تیم ملی کشورمان، استعفای خود را از سرمربیگری هنگ‌کنگ اعلام کرد.

چارلز چئونگ ییم‌یائو که پس از استعفای رئیس فدراسیون فوتبال هنگ‌کنگ اکنون مدیریت این فدراسیون را بر عهده دارد، با ابراز شگفتی از تصمیم مربی ۶۱ ساله نروژی گفت: این یک خبر ناگهانی برای ما بود. یورن امروز (چهارشنبه) تصمیم به جدایی گرفت و هیچ برنامه جایگزینی در این لحظه نداریم.

آندرسن درباره استعفای خود از سرمربیگری هنگ‌کنگ گفت: پس از ملاحظات دقیق، تصمیم سختی گرفتم و می‌خواهم چالش جدیدی را آغاز کنم. مدیران فدراسیون هنگ‌کنگ هر روز تلاش کردند مرا بابت ماندن متقاعد کنند و قرارداد سه ساله‌ای پیشنهاد کردند. از حمایت فدراسیون فوتبال هنگ‌کنگ تشکر می‌کنم.

سرمربی مستعفی هنگ‌کنگ که گفته می‌شود به‌زودی هدایت تیم «یونان یوکان» چین را بر عهده می‌گیرد، توانست هنگ‌کنگ را پس از ۵۶ سال به یک تورنمنت مهم بین‌المللی یعنی جام ملت‌های آسیا برساند. با پایان کار آندرسن، ولفگانگ لوئیسر مربی تیم ملی هنگ‌کنگ هدایت تیمش را بر عهده می‌گیرد.

تیم ملی هنگ‌کنگ از ساعت ۱۵:۳۰ روز پنجشنبه ۱۷ خرداد (به وقت ایران) در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ میزبان شاگردان امیر قلعه‌نویی خواهد بود.

Euro Football Fantasy with Prizes
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.