ستاره تیم ملی فرانسه و پاری‌سن‌ژرمن می‌گوید که اگر قرار باشد روزی به ایتالیا برود، تیمی که برای آن بازی می‌کند، میلان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کیلیان امباپه که شب گذشته (چهارشنبه) در مراسم معرفی بهترین‌های فوتبال جهان توسط «گلوب ساکر»، جایزه بهترین بازیکن اروپایی سال را به خود اختصاص داد، در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورت ایتالیا» گفت: من قبلاً هم این جایزه را برده بودم و احساس فوق‌العاده‌ای است که اینجا حضور دارم. باعث افتخار و خوشحالی‌ام است که اینجا در کنار همه بازیکنان و مربیانی که امسال تاریخ فوتبال را نوشته‌اند، هستم. بودن کنار بهترین‌های فوتبال جهان واقعاً فوق‌العاده است.

وی همچنین درباره دوران حضورش در پاری‌سن‌ژرمن که همراه با کسب ۱۵ جام مختلف و ثبت ۲۵۶ گل‌زده در ۳۰۸ بود، اظهار داشت: زمانی که شما هفت سال از دوران حرفه‌ای‌تان را در باشگاهی سپری می‌کنید، باید از تمام لحظاتی که در کنار افرادی که بخشی از باشگاه هستند و از بودن با هواداران، لذت ببرید. جام‌ها و گل‌ها هم وجود دارند اما در نهایت مهمترین چیز این نیست، بلکه مهمترین چیز ارتباطی است که با هواداران برقرار کرده‌اید. این چیزی است که شما در زندگی فراموش نمی‌کنید، من فقط می‌خواهم از تمامی افرادی که در باشگاه پاری‌سن‌ژرمن کار می‌کنند تشکر کنم، این یک فرصت فوق‌العاده برای من بود که عضوی از این تیم بودم. اگر امروز در حال رقابت برای دریافت چنین جایزه‌ای هستم، در درجه اول به لطف آنهاست و بنابرین از آنها قدردانی می‌کنم.

این ستاره فرانسوی درباره هدف تیم ملی فوتبال فرانسه در رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ هم خاطرنشان کرد: هدف ما همان هدف همیشگی است و آن قهرمانی است . دو سال پیش ما در فینال جام جهانی بازی کردیم و حالا در یورو ۲۰۲۴ هدف رفتن به آنجا و کسب جام است. کار آسانی نخواهد بود، تیم‌های ملی سرسخت زیادی وجود دارند و شاید ایتالیا نیز در میان آنها باشد. ما اما تشنه قهرمانی هستیم و می‌خواهیم بخشی از تاریخ کشورمان باشیم. من قبلاً قهرمانی در لیگ ملت‌ها و جام جهانی را با فرانسه به دست آورده‌ام و اگر در جام ملت‌های اروپا (یورو) هم قهرمان شوم، همه چیز ممکن را با تیم ملی فرانسه برده‌ام. من واقعاً می‌خواهم با تیم ملی‌مان تاریخ‌سازی کنم.

امباپه همچنین در مواجهه با پرسشی درباره اینکه آیا این احتمال وجود دارد که در آینده در فوتبال باشگاهی ایتالیا بازی کند، گفت: هرگز نمی‌توان حدس زد که چه اتفاقی در آینده خواهد افتاد. وقتی کوچک بودم، طرفدار میلان بودم و همیشه به خود می‌گفتم که اگر روزی به ایتالیا بروم، برای میلان بازی خواهم کرد. من همیشه بازی‌های سری A و هر بازی میلان را دنبال می‌کنم. از همان بچگی یادم می‌آید که خانواده ما بازی‌های میلان را تماشا می‌کردند چون همه آنهایی که دور من بودند، طرفدار میلان بودند. به همین دلیل هنوز هم بازی‌های میلان را نگاه می‌کنم. من به پاری‌سن‌ژرمن رفتم و اکنون برای یک تیم جدید بازی خواهم کرد و از این بابت بسیار خوشحالم. سری A ایتالیا لیگ بزرگی است و شما فصل بعد تیم‌های زیادی در لیگ قهرمانان اروپا خواهید داشت، به همین خاطر برای فوتبال ایتالیا آرزوی موفقیت در این رقابت‌ها را دارم.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.