تیم فوتبال پرسپولیس با پیروزی برابر شمس آذر صدرنشینی خود در جدول رده بندی را حفظ کرد و در انتهای جدول هم دو تیم پیکان، فولاد و استقلال خوزستان گزینه های اصلی سقوط به دسته پایین تر هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال روز گذشته سه شنبه ۸ خرداد با انجام ۸ بازی پیگیری شد که در جریان آن، پرسپولیس با پیروزی ۳ بر یک برابر شمس آذر به صدرنشینی خود ادامه داد و استقلال تهران هم توانست در ورزشگاه آزادی با تک گل روزبه چشمی گل گهر سیرجان را شکست دهد تا تکلیف تیم قهرمان به هفته پایانی کشیده شود. در انتهای جدول هم صنعت نفت آبادان با نتیجه دو بر یک مغلوب ذوب آهن شد تا اولین تیمی باشد که سقوط خود را به دسته پایین‌تر قطعی می‌کند.

فولاد ۲ - پیکان ۲

تیم فولاد تا دقایق پایانی با نتیجه دو بر یک از میهمان خود پیش بود که علی قربانی مهاجم پیکان در دقیقه ۸+ ۹۰ موفق شد گل تساوی را برای تیمش به ثمر برساند تا شاگردان عبدالله ویسی نتوانند به دومین پیروزی متوالی خود در این فصل دست یابند. هر دو تیم کماکان گزینه سقوط به دسته پایین‌تر هستند و باید در هفته پایانی از حریفان خود امتیاز بگیرند. در جدول رده بندی، پیکان با ۲۷ امتیاز در مکان سیزدهم جدول قرار دارد و فولاد هم با ۲۶ امتیاز در مکان چهاردهم است.

هوادار صفر - نساجی ۵

تیم نساجی با پیروزی پرگل برابر هوادار حضور خود را در فصل آینده لیگ برتر قطعی کرد. شاگردان ساکت الهامی با ارائه یک بازی حساب شده موفق شدند ۵ بار دروازه آرشا شکوری گلر جوان هوادار را باز کنند تا مسعود شجاعی و شاگردانش سومین شکست متوالی خود را در نیم فصل دوم متحمل شوند. اخراج زود هنگام داریوش شجاعیان هم کار را برای هوادار سخت کرد و نساجی توانست با کسب این پیروزی شیرین خط سقوط به دسته پایین‌تر را از خود دور کند.

در جدول رده بندی هر دو تیم ۲۹ امتیازی هستند و نساجی به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به هوادار در مکان یازدهم است و شجاعی و شاگردانش در مکان دوازدهم ایستاده اند.

استقلال یک - گل گهر صفر

تیم استقلال که منتظر لغزش پرسپولیس بود تا جای این تیم را در صدر جدول بگیرد، برابر گل گهر به یک پیروزی اقتصادی دست یافت. شاگردان جواد نکونام در نیمه اول بازی حملات زیادی را روی دروازه گل گهر انجام دادند تا در یکی از این حملات روی پاس زیبای «گوستاوو بلانکو»، روزبه چشمی با ضربه‌ای زمینی و دقیق توپ را به گوشه دروازه فرستاد تا حساب کار یک بر صفر شود و آبی پ. شأن با حفظ این نتیجه تا پایان بازی، ۳ امتیاز دیگری را به حساب خود واریز کردند. استقلال با ۶۴ امتیاز در رده دوم باقی ماند و گل گهر با ۳۶ امتیاز و کسب سومین شکست متوالی خود به رده نهم جدول سقوط کرد.

آلومینیوم صفر - سپاهان یک

تیم آلومینیوم که در هفته‌های اخیر توانسته بود نتایج خوبی را در لیگ برتر کسب کند در دیداری خانگی نتیجه را به سپاهان واگذار کرد تا شانس رسیدن به رده پنجم جدول را از دست دهد. کاوه رضایی بار دیگر کیفیت خوب خود را به رخ «ژوزه مورایس» کشید و توانست تک گل ۳ امتیازی تیمش را در این بازی و در غیاب ۳ مهره اصلی سپاهان به ثمر برساند. با این پیروزی سهمیه آسیایی سپاهان قطعی شد و شاگردان مورایس پس از پرسپولیس و استقلال تهران سومین تیمی هستند که حضور خود در رقابت‌های آسیایی سال آینده را قطعی کردند.

شمس آذر یک - پرسپولیس ۳

در شبی که ورزشگاه سردار آزادگان قزوین مملو از هواداران پرسپولیس و شمس آذر بود، شاگردان «اوسمار ویه‌را» موفق شدند با نتیجه ۳ بر یک میزبان خود را شکست دهند تا یک قدم دیگر به کسب عنوان قهرمانی در فصل بیست و سوم نزدیک شوند. علیرضا بیرانوند دروازه‌بان پرسپولیس بار دیگر در کسب کلین شیت ناکام ماند تا عملکرد ضعیف او در هفته‌های اخیر ادامه دار باشد. پرسپولیس در پایان هفته بیست و نهم ۶۵ امتیازی شد و شمس آذر هم ۳۹ امتیازی و در رده ششم جدول باقی ماند. یکی از نکات این بازی همکاری خوب خط حمله پرسپولیس بود که زوج عیسی آل کثیر و «اوستون ارونوف» بار دیگر برای سرخ‌پوشان گل به همراه داشت تا این تیم در دو بازی اخیر خود آمار ۷ گل زده را به ثبت رساند که رکورد خوبی برای اوسمار به حساب خواهد آمد.

مس ۲ - استقلال خوزستان ۳

شاگردان محرم نویدکیا در تیم مس بار دیگر برابر یک تیم انتهای جدولی شکست خوردند تا نشان دهند تخصصی در پیروزی برابر تیم‌هایی که برای بقا در لیگ می‌جنگند، ندارند. در هفته بیست و ششم مس نتیجه را به صنعت نفت واگذار کرد و روز گذشته هم در خانه مغلوب استقلال خوزستان شد تا امیدهای شاگردان سید سیروس پورموسوی برای بقا در لیگ زنده بماند و مسی‌ها با شکست به استقبال دیدار با پرسپولیس در هفته پایانی لیگ برتر بروند.

با نتایجی که به دست آمد مس جایگاه دهمی خود را در این فصل تثبیت کرد و شاگردان نویدکیا این شانس را دارند تا در هفته پایانی خود را به رده‌های بالاتر هم برسانند. استقلال خوزستان هم با ۲۵ امتیاز در مکان پانزدهم جدول ایستاد.

تراکتور ۳ - ملوان یک

تیم تراکتور که برای رسیدن به رده سوم جدول تلاش می‌کرد با وجود پیروزی خانگی برابر ملوان اما نتوانست صعودی در جدول رده بندی داشته باشد و امیدهای شاگردان حمید مطهری برای کسب مجوز حضور در رقابت‌های آسیایی در لیگ برتر از دست رفت. تنها امید تراکتوری‌ها برای حضور در آسیا، قهرمانی سپاهان در جام حذفی است که در آن صورت و با توجه به اینکه زردپوشان در رده سوم جدول قرار دارند، تیم چهارم هم می‌تواند در رقابت‌های آسیایی شرکت کند.

ملوان هم که پس از شکست برابر پرسپولیس رنگ پیروزی را به خود ندیده است نتایج ضعیف خود را در هفته‌های پایانی لیگ برتر ادامه داد و با ۴۰ امتیاز در رده پنجم جدول باقی ماند.

ذوب آهن ۲ - صنعت نفت یک

در شبی که نفتی‌های آبادان برای شانس بقای خود در لیگ برتر باید پیروز از زمین خارج می‌شدند، نتیجه را دو بر یک به میزبان خود واگذار کردند تا اولین تیم سقوط کننده به دسته پایین‌تر لیگ برتر لقب بگیرند. ذوب آهن محمد ربیعی هم به نتایج سینوسی خود در نیم فصل دوم ادامه داد و با کسب ۳ امتیاز این بازی خود را با ۳۹ امتیاز به رده هفتم جدول رساند و این امکان برای آنها وجود دارد تا با پیروزی در هفته پایانی و در صورت نتیجه نگرفتن رقبا، تا رده پنجم جدول نیز صعود کنند.

هفته پایانی لیگ برتر روز شنبه ۱۲ خرداد و با انجام ۸ بازی به طور همزمان در شهرهای مختلف ایران پیگیری می‌شود تا تکلیف تیم قهرمان و یک تیم سقوط کننده دیگر مشخص شود.

جدول لیگ برتر در پایان هفته بیست و نهم

Euro Football Fantasy Leaderboard
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )