سرمربی تیم فوتبال منچستریونایتد می‌گوید که با وجود کسب عنوان قهرمانی جام حذفی انگلیس برای این تیم از ماندن روی نیمکت شیاطین سرخ مطمئن نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اریک تن‌هاخ سرمربی تیم فوتبال منچستریونایتد پس از پیروزی ۲ بر یک امروز (شنبه) تیمش برابر منچسترسیتی در فینال جام حذفی و برگزار جشن قهرمانی در ورزشگاه ومبلی ضمن تأکید بر قدرت تیمش، انتقاداتی که از او و شاگردانش شده است را غیرمنصفانه دانست و اعتراف کرد که نمی‌داند باشگاه فصل آینده هم به او اجازه ادامه کار خواهد داد یا نه.

تن‌هاخ گفت: تمام تعریف‌ها و تمجید‌ها سزاوار تیم است. ما یک بازی خوب و در خور هویت باشگاه انجام دادیم. یک بازی بسیار قوی. خودتان دیده‌اید که وقتی بازیکنان تیم ما روی فرم باشند، چه بازی‌هایی می‌توانیم ارائه کنیم. حتی امروز هم بعضی از بازیکنان‌مان آماده بازی نبودند اما با این وجود عملکردمان بسیار خوب بود. تمام طول سال به شما رسانه‌ها می‌گفتم که اگر بازیکنانم آماده باشند، می‌توانیم نمایش‌هایی خوبی ارائه کنیم. امروز همین اتفاق افتاد و ما مقابل بهترین تیم دنیا یک نمایش بسیار خوب را ارائه کردیم.

سرمربی هلندی افزود: رویارویی با رقیب محلی بر اهمیت بازی می‌افزود اما ما به این چیزها توجه نداشتیم و فقط می‌خواستیم که بعد از ناکامی‌های فراوان یکسری چیزها را ثابت کنیم. تیم ما استقامت و قدرتش را نشان داد و من به آن افتخار می‌کنم. انتقادات از تیم؟ فکر می‌کنم غیرمنصفانه بوده‌اند همینطور انتقاداتی که از خود من صورت گرفت. ما همیشه همه بازیکنان‌مان را در اختیار نداشتیم و گاهاً بازی‌‌های خوبی ارائه نمی‌کردیم. شاید در این دو سالی که سرمربی منچستریونایتد بوده‌ام، سه یا چهار بار بوده که من تمام بازیکنانم را در اختیار داشته‌ام. حتی امروز هم ما بازیکنان مهمی مانند هری مگوایر، لوک شاو و کاسمیرو را در اختیار نداشتیم.

تن‌هاخ درباره آینده‌اش و اینکه آیا قهرمانی در جام حذفی منجر به ابقای او (با وجود هشتم شدن تیمش در لیگ برتر انگلیس) خواهد شد هم تأکید کرد: نمی‌دانم. تنها چیزی که من الان دارم انجام می‌دهم آماده کردن و توسعه دادن تیمم است. این برای من یک پروژه است. زمانی که آمدم شرایط تیم واقعاً بد بود اما الان بهتر هستیم هرچند هنوز هم آنجایی که می‌خواهیم باشیم نیستیم. فوتبال یعنی بردن جام. من می‌خواهم تیمم بهترین بازی را ارائه کند و فوتبالی پویا و هجومی را به نمایش بگذارد اما در نهایت چیزی که اهمیت دارد بردن جام است. این ذهنیتی است که ما به تیم آوردیم و من بابت آن به بازیکنانم و دستیارانم افتخار می‌کنم.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.