باخت شاگردان تیاگو موتا در آخرین هفته از رقابت‌های فصل جاری سری A، کار تیم دانیله دروسی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان را سخت کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در نخستین بازی از هفته پایانی سری A ایتالیا، بولونیا تیم سوم جدول رده‌بندی با نتیجه ۲ بر صفر به میزبانش جنوا باخت. این نتیجه در حالی که در کارنامه بولونیا ثبت شد که این تیم از کسب سهمیه لیگ قهرمانان اطمینان حاصل کرده بود. با این حال باخت به جنوا به احتمال بسیار زیاد منجر به سقوط یک یا حتی دوپله‌ای بولونیا در جدول خواهد شد.

بولونیا به سبب شکست مقابل جنوا، فصل را با ۶۸ امتیاز به پایان خواهد رساند. این تیم در حال حاضر در جدول رده‌بندی تنها به سبب تفاضل گل بالاتر از یوونتوس قرار دارد. بنابرین یوونتوس با کسب حتی یک تساوی از بازی امروز (شنبه) مقابل مونتزا به رده سوم صعود خواهد کرد. جایگاه آتالانتا اما ممکن است از چهارمی هم پایین‌تر برود چرا که آتالانتایی که اکنون با ۶۶ امتیاز در رده پنجم قرار گرفته، دو بازی کمتر انجام داده است. این بدان معناست که آتالانتا حتی در صورت کسب یک پیروزی از دو بازی باقیمانده‌اش (اولی فردا در خانه هلاس ورونا و دومی یکشنبه هفته آینده مقابل فیورنتینا) از بولونیا سبقت می‌گیرد.

در این میان نه بولونیا و نه یوونتوس آنقدر که رُم ضرر خواهد کرد، متحمل زیان نخواهند شد چرا که هر دوی آنها پیش از این از بابت کسب سهمیه مطمئن شده‌اند. آتالانتا اما در صورتی که فصل را در جمع ۴ تیم بالای جدول به پایان برساند، ایتالیا سهمیه ششمش در لیگ قهرمانان را از دست خواهد داد. طبق قوانین یوفا، اگر تیمی از یک کشور از طریقی به جز لیگ داخلی سهمیه لیگ قهرمانان بگیرد و در لیگ هم جزو ۴ تیم بالای جدول فصل را به پایان برساند، سهمیه‌ای اضافه به آن لیگ تعلق نخواهد گرفت.

ایتالیا به سبب تغییر شیوه برگزاری لیگ قهرمانان و افزایش تعداد تیم‌های آن، فصل بعد ۵ نماینده قطعی خواهد داشت که این سهمیه‌ها به اینتر، میلان، بولونیا، یوونتوس و آتالانتا تعلق گرفته است. قهرمانی آتالانتا در لیگ اروپا یک سهمیه اضافه برای سری A به ارمغان آورده است اما شرط پابرجا ماندن این سهمیه عدم صعود شاگردان گاسپرینی به ۴ رده بالای جدول است. برای رخ دادن این اتفاق آتالانتا در هر دو بازی بعدی‌اش امتیاز از دست بدهد. حتی دو تساوی هم به دلیل آمار ضعیف‌تر آتالانتا در نبردهای رودررو با یوونتوس و بولونیا، قهرمان لیگ اروپا را در رده پنجم نگه خواهد داشت و به این ترتیب ایتالیا دارای ۶ سهمیه می‌شود و رم هم خواهد توانست به لیگ قهرمانان برود.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.