باشگاه استقلال که تلاش می کند نواقص خود برای گرفتن مجوز حرفه ای را برطرف کند، به تازگی با مشکل بزرگتری مواجه شده که در صورت حل نشدن آن می تواند این تیم را به لیگ دسته اول بفرستد.

به گزارش خبرنگار مهر، باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس همچنان برای دریافت صدور مجوز حرفه‌ای با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم می‌کنند. سرخابی‌های پایتخت که در آستانه واگذاری بلوک سهام خود به بخش خصوصی هستند نه تنها باید تا عصر روز پنجم اردیبهشت سال جاری با این اقدام روبرو شوند بلکه نیاز است مدارک مالی خود را به روز رسانی کنند.

از این رو مدارک مالی همراه با وثیقه‌های ارزی خود برای پرداخت بدهی‌ها را به کمیته صدور مجوز حرفه‌ای ارائه کرده تا خیال این کمیته را بابت هرگونه بدهی راحت کنند. کمیته صدور مجوز حرفه‌ای نیز با بررسی این مدارک متوجه نقص‌هایی شده که مربوط به قراردادهای فصل جاری باشگاه استقلال است.

باشگاه استقلال تهران برای دریافت مجوز خود مدارکی را بارگذاری کرده است که با بررسی کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال تناقض است.

سرخپوشان پایتخت طبق درخواست AFC توانسته‌اند تعهد کتبی رسمی از بازیکنان خود بابت تسویه قرارداد تا دهم دی ماه را بگیرند. در حقیقت هیچ یک از بازیکنان پرسپولیس نمی‌توانند بابت دریافتی ۵۰ درصد از قراردادهای فصل جاری خود شکایت کنند. اتفاقی که هنوز از سوی باشگاه استقلال رقم نخورده است تا بازیکنان و اعضای کادر فنی راضی به دادن گواهی به باشگاه نسبت به دریافت حق و حقوق خود تا دهم دی ماه ۱۴۰۲ نباشند.

همین امر نیز باعث تذکر کتبی کمیته صدور مجوز حرفه‌ای به باشگاه استقلال شده تا آنها مدارک مرتبط با این اسناد را به طور کامل تا عصر چهارشنبه ارائه دهند تا مورد بررسی و راستی آزمایی قرار گرفته و سپس به AFC ارسال شود.

حالا علی خطیر مدیرعامل باشگاه که چالش‌های جدی در فصل جاری با کادر فنی آبی‌پوشان و بازیکنان تیم داشته باید در کمتر از ۴۸ ساعت امضاهای آنها را بگیرد و به کمیته صدور مجوز حرفه‌ای تحویل دهد.

مدیرعامل باشگاه استقلال در شرایطی با این چالش بزرگ مواجه شده که تلاش او برای راضی کردن بازیکنان هنوز به جایی نرسیده و همین امر خطراتی چون احتمال محرومیت برای سومین فصل از حضور در لیگ قهرمانان و به تبع آن سقوط به لیگ دسته اول تیم پرطرفدار استقلال را این تیم را به همراه داشته باشد.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۴ )