مسئول برگزاری رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال درباره لغو مسابقه‌ای صحبت کرد که سرنوشت تیم‌های راه‌یافته به لیگ برتر فوتبال را به حکم کمیته انضباطی گره زد.

امیرحسین فراهانی درباره لغو دیدار تیم‌های فوتبال استقلال آبی‌پوش ملاثانی و فجر سپاسی شیراز، به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: باشگاه استقلال ملاثانی از ابتدای فصل، ورزشگاه‌های غدیر و تختی اهواز را به‌عنوان استادیوم‌های میزبان خود معرفی کرد. ورزشگاه تختی مشکل نور و چمن داشت و ۹۰ درصد بازی‌های خانگی استقلال، در ورزشگاه غدیر برگزار شده است.

مسئولان استقلال ملاثانی گفتند در ورزشگاه تختی میزبانی می‌کنند وی در مورد دلیل انتقال بازی به ورزشگاه غدیر اهواز خاطرنشان کرد: مدیران استقلال ملاثانی اخیراً به ما اعلام کردند که ایرادات ورزشگاه تختی برطرف می‌شود و تیم در همین ورزشگاه میزبانی می‌کند. به همین خاطر قرار شد نماینده فدراسیون فوتبال برای برگزاری بازی در مورد وضعیت ورزشگاه تصمیم بگیرد.

استادیوم تختی شرایط میزبانی را نداشت مسئول برگزاری لیگ دسته اول فوتبال در ادامه تأکید کرد: نماینده فدراسیون در نشست هماهنگی قبل از مسابقه اعلام می‌کند که استادیوم تختی شرایط میزبانی را ندارد و این دیدار باید در ورزشگاه غدیر برگزار شود. این مسئله صورتجلسه شد و به امضای سرپرستان دو تیم هم رسید. در آستانه برگزاری بازی به ما گفتند به تیم‌ها اجازه ورود به ورزشگاه را نمی‌دهند.

کمیته انضباطی درباره دیدار استقلال ملاثانی - فجر تصمیم می‌گیرد فراهانی با اشاره به اینکه وضعیت برگزاری مسابقه تا دو ساعت بعد از زمان تدارک دیده شده برای شروع دیدار نیز مشخص نبود، تصریح کرد: با توجه به تأثیر این بازی در تعیین تیم‌های صعودکننده، اصرار داشتیم مسابقه با دو ساعت تأخیر هم برگزار شود. با این حال درهای ورزشگاه تا ساعت ۲۰ باز نشد. همه اتفاقات را صورتجلسه کردیم و کمیته انضباطی درباره بازی تصمیم می‌گیرد.

مهدی رجب‌زاده و سیاوش اکبرپور، سرمربیان فجر و استقلال ملاثانی پشت درهای ورزشگاه غدیر

استقلال ملاثانی باید شرایط برگزاری بازی را مهیا می‌کرد وی در مورد اینکه استقلال ملاثانی را باید مقصر لغو این مسابقه دانست، اظهار داشت: باشگاه میزبان باید شرایط را برای برگزاری بازی فراهم می‌کرد، اما عوامل این باشگاه و افراد زیادی بودند که تمام تلاش خود را برای برگزاری مسابقه کردند. من با معاون استاندار خوزستان صحبت کردم و بهاروند با مسئول برگزاری مسابقات تماس گرفت. با این حال خستگی کار به تن ما ماند.

این اتفاقات منسوخ شده است مسئول برگزاری لیگ دسته اول فوتبال درباره تصاویر زشت پشت در ماندن اعضای دو تیم بیان کرد: این اتفاقات در همه جای دنیا منسوخ شده است. البته همین درگیری‌ها را در بیشتر دیدارهای خانگی استقلال ملاثانی داشتیم. ما یک ناظر ویژه و یک ناظر انضباطی برای این دیدار تدارک دیدیم و مسابقه برای سازمان لیگ خیلی مهم بود، اما هیچ‌یک از این کارها نتیجه نداد.

تأثیر بازی باعث شد همه به مسئله برگزاری مسابقه ورود کنند فراهانی در مورد تأثیر بسزای این دیدار لغو شده در تعیین تیم‌های صعودکننده به لیگ برتر فوتبال به تسنیم گفت: اگر دو تیم برای صعود یا فرار از سقوط رقابت نداشتند، می‌شد این اتفاق را هضم کرد. به دلیل تأثیر نتیجه مسابقه در سرنوشت تیم‌های صعودکننده بود که همه به ماجرا ورود کردند.

استقلال ملاثانی غریبه نبود؛ چرا استقلال خوزستان همکاری نکرد؟ وی با انتقاد از باشگاه استقلال خوزستان تصریح کرد: نمی‌دانم چرا این باشگاه همکاری نکرد. استقلال ملاثانی یک تیم غریبه یا از استانی دیگر نبود. گفته می‌شود مسابقات رده استانی هم در ورزشگاه غدیر برگزار می‌شود؛ آیا استقلال ملاثانی به اندازه یک تیم رده پایه هم نبود؟ نیاز به هیچ امکانات دیگر هم نبود و فقط یک زمین و دو رختکن به ما تحویل می‌دادند تا بازی برگزار شود.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.