با توجه به نتایجی که تیم ملی فوتسال ژاپن به دست آورده است احتمال تقابل تیم های ایران و ژاپن در مرحله یک چهارم نهایی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتسال ایران به دنبال پیروزی ۳ بر یک برابر افغانستان در دیدار نخست و برتری ۵ بر ۳ برابر بحرین در دیدار دوم ۶ امتیازی شد و صعود خود را به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های ۲۰۲۴ آسیا را قطعی کرد.

شرایط صعود ایران در گروه D

شاگردان وحید شمسایی که در گروه D حضور دارند در سومین دیدار باید به مصاف کویت بروند و در صورتی که در این دیدار به برتری برسند و یا بازی به تساوی کشیده شود به عنوان صدرنشین راهی مرحله یک چهارم خواهند شد.

ملی پوشان کشورمان تنها در صورتی به عنوان تیم دوم صعود خواهند کرد که در دیدار برابر کویت بازی را واگذار کنند که در این صورت کویت با ۷ و ایران با ۶ امتیاز به عنوان تیم‌های اول و دوم راهی دور بعد خواهند شد.

از سوی دیگر تیم ملی فوتسال افغانستان در صورتی می‌تواند راهی دور بعد شود که در دیدار آخر برابر بحرین به برتری برسد و امیدوار باشد که تیم ملی ایران از سد کویت عبور کند که در این حالت کار به تفاضل گل کشیده خواهد شد.

در حال حاضر در این گروه ایران با ۶ امتیاز صدرنشین است، کویت با ۴ امتیاز در رده دوم قرار دارد و افغانستان با یک امتیاز سوم است. بحرین هم بدون امتیاز در رده چهارم قرار دارد.

اما در مرحله یک چهارم نهایی تیم اول گروه D با تیم دوم گروه C و همچنین تیم دوم گروه D با تیم اول گروه C دیدار خواهند کرد.

وضعیت گروه C و احتمال تقابل با ژاپن

در گروه C این مسابقات تیم‌های ژاپن، قرقیزستان، ترکمنستان و کره جنوبی حضور دارند. در حال حاضر در این گروه قرقیزستان و ترکمنستان با ۴ امتیاز اول و دوم هستند. ژاپن با ۳ امتیاز سوم است و کره جنوبی هم بدون امتیاز شانسی برای صعود به مرحله بعد ندارد.

ژاپن در دیدار سوم باید به مصاف تاجیکستان برود و قرقیزستان با کره جنوبی بازی خواهد کرد. به نظر نمی‌رسد قرقیزستان در دیدار برابر کره جنوبی با مشکل خاصی مواجه شود و خواهد توانست ۳ امتیاز بازی را از آن خود کند.

اما جدال اصلی در این گروه را ژاپن به عنوان مدافع عنوان قهرمانی با تاجیکستان برگزار خواهد کرد. ژاپن در صورت پیروزی ۶ امتیازی خواهد شد و تکلیف صدرنشینی این تیم منوط به نتیجه دیدار قرقیزستان برابر کره جنوبی خواهد بود.

در صورتی که ژاپن برابر تاجیکستان متوقف شود ۴ امتیازی می‌شود و بالاتر از این تیم قرار خواهد گرفت و اگر قرقیزستان برابر کره جنوبی شکست بخورد ژاپن به عنوان تیم اول راهی مرحله حذفی خواهد شد. تاجیکستان دوم می‌شود و قرقیزستان حذف خواهد شد.

در صورتی هم که ژاپن برابر تاجیکستان مغلوب شود از دور رقابت‌ها کنار خواهد رفت و قرقیزستان و تاجیکستان برای صدرنشینی رقابت خواهند کرد.

به این ترتیب این احتمال وجود دارد که تیم‌های ایران و ژاپن در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف هم بروند و اگر این اتفاق بیفتد به این معنا خواهد بود که یکی از این ۲ تیم که هر دو در دور قبلی فینالیست شده بودند باید خیلی زود از دور رقابت کنار بروند و اینکه شانس صعود به جام جهانی ۲۰۲۴ ازبکستان را از دست خواهند داد.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.