تیم فوتبال پرسپولیس که جدی ترین تعقیب کننده استقلال برای رسیدن به قهرمانی در لیگ بیست و سوم است، دیدار برابر صنعت نفت را هم با پیروزی پشت سر گذاشت و موقتا به صدر جدول صعود کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و صنعت نفت آبادان از ساعت ۱۹ امروز پنجشنبه در ورزشگاه تختی آبادان برگزار شد که با پیروزی ۳ بر صفر میهمان سرخپوش همراه بود. دانیال اسماعیلی فر (۷)، عیسی آل‌کثیر (۶۶) و محمدحسین کنعانی‌زادگان (۷۱( برای پرسپولیس گلزنی کردند.

ترکیب ثابت با یک تلفات

پرسپولیس در این دیدار بار دیگر با ترکیب ثابت خود وارد زمین شد. امیررضا رفیعی، گئورگی گولسیانی (فرشاد فرجی - ۴۶) محمدحسین کنعانی‌زادگان، دانیال اسماعیلی‌فر، عبدالکریم حسن، سروش رفیعی، مسعود ریگی، مهدی ترابی (سعید صادقی -۸۴)، امید عالیشاه (وحید امیری -۱۰) اوستون ارونوف محمد خدابنده‌لو - ۷۷) و عیسی آل‌کثیر (ابوالفضل بابایی - ۷۷) در بازی امروز به میدان رفتند.

مصدومیت عالیشاه در دقیقه ۱۰ باعث تعویض زودهنگام او شد تا وحید امیری جایگزین او شود. آسیب دیدگی کاپیتان اول پرسپولیس طوری به نظر می‌رسد که او به دلیل کشیدگی عضله همسترینگ نمی‌تواند تیمش را در ادامه فصل همراهی کند.

همچنین ترکیب صنعت نفت آبادان نیز در این بازی اینگونه بود:

پیام پارسا، میثم تهیدست، عرفان قهرمانی، مصطفی نائیچ، امیرمحمد پناهی، فرشاد محمدی مهر (۷۷- حسین سنگرگیر)، طالب ریکانی (بارانی -۹۰)، مصطفی احمدی (۷۷- حسین شنانی)، استیو بوباکر، یوسف کی شمس، علی یوسف (۶۳- رضا امانی نژاد).

بازی منطقی با کمترین ریسک

پرسپولیس در ابتدای این مسابقه روی سانتر امید عالیشاه خیلی زود توانست با ضربه سر دانیال اسماعیلی‌فر به گل برتری برسد. پس از این گل نیز حمله‌های صنعت نفت با دفاع مستحکم خط دفاعی سرخپوشان همراه بود تا مهاجمان خارجی نفتی‌ها نتوانند هیچ موقعیت خطرناکی روی دروازه امیررضا رفیعی ایجاد کنند.

یک گل در نیمه اول باعث شد تا نفتی‌ها مقابل چشمان نگران هواداران خود بازی را در نیمه دوم کمی تهاجمی‌تر شروع کنند اما باز هم تجربه و بازی کم اشتباه پرسپولیس بود که صنعت نفت را اسیر خود کرد. پرسپولیس وقتی دفاع خسته و سردرگم نفت را دید دست از حمله کردن برنداشت تا در فاصله پنج دقیقه‌ای بتواند دو گل دیگر به ثمر رسانده و سه امتیاز این دیدار با اقتدار برای خود کند.

بردی که پرسپولیس را موقتا به صدر جدول رساند ولی باعث شد تا صنعت نفت نفس‌های سقوط به لیگ یک را پشت گوش خود احساس کند.

شاگردان اوسمار ویه را با این برتری به امتیاز ۵۲ رسیدند و در صدر قرار گرفتند ولی صنعت نفت با ۱۶ امتیاز به قعر جدول چسبیده است.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۲ )