یکی از موارد مربوط به بارگذاری مدارک باشگاه پرسپولیس برای کسب مجوز حرفه‌ای پرونده مالیاتی بوده که همچنان پرونده آن باز است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در اولین اقدام برای کسب مجوز حرفه‌ای، تا تاریخ ۱۱ فروردین‌ماه فرصت داشتند تا مدارک مالی خود را در سامانه کنفدراسیون فوتبال آسیا به ثبت برسانند. اتفاقی که به گفته مسئولان هر دو باشگاه با موفقیت انجام شده و با تسویه حساب‌های صورت گرفته، مدارک مالی سرخابی‌ها در سامانه مربوطه بارگذاری شده است.

پس از این اتفاق شایعاتی پیرامون بدهی مالیاتی باشگاه پرسپولیس مطرح شد که پیگیری خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد پرونده مالیاتی این باشگاه همچنان در جریان است و هنوز قطعی نشده است.

باشگاه پرسپولیس ظاهراً بابت بدهی مالیاتی خود در سال‌های گذشته، دارای پرونده مالیاتی بیش از ۳۰۰ میلیارد تومانی بوده که به این مبلغ اعتراض کرده است. این پرونده ابتدا در دیوان عدالت اداری بررسی شده و گفته می‌شود اعتراض پرسپولیس نیز مورد قبول قرار گرفته و پرونده برای رسیدگی مجدد به یکی از شعب مالیاتی ارسال شده است.

باشگاه پرسپولیس مدارک مربوط به اعتراض خود به پرونده مالیاتی و در حالی رسیدگی بودن این پرونده را در سامانه AFC به ثبت رسانده و به همین دلیل خطری از این بابت سرخ‌ها را تهدید نمی‌کند.

طبق مقرارت کنفدراسیون آسیا، باشگاه‌ها برای دریافت مجوز حرفه‌ای نباید بدهی قطعی داشته باشند و بدهی مالیاتی پرسپولیس نیز هنوز قطعی نشده است.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.