کارشناس فوتبال با بیان اینکه مورایس و خمز شناخت خوبی از فوتبال ایران دارند، گفت: هر دو مربی نشان داده اند که در فاز هجومی عملکرد خوبی دارند و امیدوارم بازی خوبی را شاهد باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های فوتبال تراکتور و سپاهان در یکی از حساس‌ترین دیدارهای این فصل رقابت‌های لیگ برتر باید امروز و از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه یادگار امام تبریز به مصاف هم خواهند رفت. با توجه به جایگاه دو تیم در جدول رده بندی انتظار می‌رود که تماشاگران، بازی خوب و مهیجی را شاهد باشند.

فرشید طالبی بازیکن اسبق تیم‌های سپاهان و تراکتور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در رابطه با این دیدار اظهار داشت: با توجه به اینکه این بازی یک دیدار عقب افتاده برای هر دو تیم به حساب می‌آید و از آنجا که رقبای اصلی آنها یعنی استقلال تهران و پرسپولیس امروز بازی برگزار نمی‌کنند، کسب ۳ امتیاز این دیدار می‌تواند برای هر دو تیم بسیار حیاتی باشد تا یک قدم دیگر به صدر جدول نزدیک شوند. هم سپاهان و هم تراکتور در هفته‌های اخیر روند رو به رشدی را تجربه کرده‌اند و با روحیه‌ای خوب رو در روی هم قرار می‌گیرند.

مورایس و خمز شناخت خوبی از هم دارند

او ادامه داد: ژوزه مورایس و پاکو خمز سرمربیان دو تیم با توجه به مدت حضور خود در ایران شناخت خوبی را از تیم‌های لیگ برتری دارند و نقاط ضعف و قدرت همدیگر را می‌شناسند، مورایس نشان داده که تمایل زیادی به بازی هجومی دارد و این در روند خط حمله سپاهان مشهود است، خمز هم بازی مالکانه و در عین حال رسیدن به دروازه حریفان را مد نظر خود قرار می‌دهد و هر دو مربی سبک‌های خوبی را وارد فوتبال ایران کرده‌اند.

کارشناس فوتبال در رابطه با حضور هواداران در این بازی گفت: یک نکته مثبت برای تیم تراکتور در این دیدار حضور هواداران خودی در ورزشگاه است که خیلی می‌تواند به بازیکنان این تیم در جریان بازی کمک کند. اگر استقلال تهران و پرسپولیس را کنار بگذاریم، دو تیم سپاهان و تراکتور بیشترین هوادار را دارند و من سابقه بازی در تراکتور را دارم و از جو ورزشگاه یادگار امام به خوبی باخبرم که هواداران با شور و اشتیاق خود می‌توانند انگیزه بازیکنان را دو چندان کنند و این موضوع می‌تواند کار شاگردان مورایس را سخت کند.

او افزود: در زمانی که تیمی تحت فشار هواداران تیم رقیب قرار می‌گیرد، کادر فنی باید شرایط تیمی را کنترل کند و به نحوی بازیکنان را آماده حضور در زمین کنند که از لحاظ روحی و روانی دچار مشکل نشود و بتوانند بهترین عملکرد خود را نشان دهند.

حضور دو دروازه بان ملی پوش در دو تیم از نکات مثبت این بازی است

طالبی در خصوص حضور پیام نیازمند و حسین پورحمیدی دو گلر ملی پوش در درون دروازه دو تیم گفت: نیازمند در سال‌های اخیر نشان داده که یکی از گلر های با ثبات و با کیفیت در لیگ برتر است اما امسال روند او سینوسی بوده اما در کل نمی‌توان از او خرده گرفت و از آنجا که در اردوی تیم ملی با مصدومیت رو به رو شد شاید امروز به کار گرفته نشود. پورحمیدی هم همیشه تلاش کرده تا خود را ثابت کند و در لیگ امسال در بین دو دروازه‌بان برتر از لحاظ ثبت تعداد کلین شیت است، حضور دو دروازه‌بان با سابقه و خوب در درون دروازه دو تیم می‌تواند نوید یک بازی زیبا را دهد. سپاهان به نسبت تراکتور هجومی تر است و خط دفاعی تراکتور و از جمله پورحمیدی امروز کار راحتی را برابر مهاجمان گلزن سپاهان ندارند.

امیدوارم حاشیه‌ها روی روند بازی تأثیر نگذارند

مدافع اسبق سپاهان و تراکتور در پایان خاطر نشان کرد: از چند روز پیش یکسری حاشیه‌های عجیب و غریب پیرامون این بازی در فضای مجازی به وجود آمده که امیدوارم در روند برگزاری آن تأثیری نگذارد، هر دو تیم از باشگاه‌های خوب لیگ برتری هستند و همانطور که گفتم کسب ۳ امتیاز می‌تواند راه آنها را به سمت صدر جدول هموار کند سپاهان آقایان گل لیگ را در اختیار دارد و در طرف مقابل ریکاردو آلوز آقای پاس گل فصل بیست و سوم تا به اینجای مسابقات است که در عضویت تیم تراکتور قرار دارد. همچنین رحمان جعفری نیز که در نیم فصل دوم راهی تراکتور شد توانسته گل‌های خوبی را برای این تیم به ثمر برساند و می‌توان گفت هر دو تیم از قدرت هجومی خوبی برخوردار هستند و امیدوارم بازی خوبی را شاهد باشیم.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.