کارشناس فوتبال با بیان این که برخی بازیکنان تیم ملی به پایان دوران حرفه ای خود رسیده اند در مورد جوان شدن تیم ملی برای جام جهانی گفت: برای رسیدن به این مهم باید ترکیبی از بهترین‌ها را داشت.

محسن گروسی در گفت و گو با خبرنگار مهر در خصوص عملکرد تیم ملی و صعود این تیم به مرحله بعد مقدماتی جام جهانی گفت: تیم ملی فوتبال کشورمان با دو بردی که برابر ترکمنستان بدست آورد صعودش به مرحله بعد مقدماتی جام جهانی حتمی شد و حالا باید کادر فنی و مسؤولان فدراسیون به فکر آماده سازی تیم و بازی‌های تدارکاتی مناسب باشند.

وی ادامه داد: اگر چه ما در دو بازی رفت و برگشت باید به مصاف هنگ کنگ برویم ولی چون صعودمان قطعی شده این دو بازی برای ما جنبه تدارکاتی هم دارد و کادر فنی تیم ملی می‌تواند از آن به خوبی استفاده کند. البته مسؤولان باید در تدارک چند بازی با تیم‌های صاحب نام باشند تا بازیکنان ما با آمادگی و هماهنگی هرچه بیشتر خود را آماده حضور در مرحله بعد کنند تا با قدرت یکی از صعود کنندگان به جام جهانی باشیم و در آنجا هم عملکرد خوبی داشته باشیم.

کارشناس فوتبال در خصوص تغییر در بازیکنان تیم ملی و کنار رفتن تعدادی از بازیکنان پا به سن گذاشته تصریح کرد: هر بازیکنی یک روز باید از فوتبال خداحافظی کند و بهتر است که در اوج این کار را انجام دهد. تا جام جهانی چند بازیکن دیگر هم باید با تیم ملی وداع کنند و جای خود را به جوانهای پر انگیزه و پر انرژی بدهند.

این پیشکسوت فوتبال ادامه داد: البته جوانگرایی هم شجاعت می‌خواهد و هم باید اصولی صورت بگیرد. با شناختی که از قلعه نویی داریم او شجاعت این کار را دارد چون در استقلال هم این کار را انجام داد. البته اینجا شرایط سخت‌تر خواهد بود پس لازم است که جوانگرایی در تیم ملی با برنامه و دقیق باشد. حضور با تجربه‌ها لازم است و در کنار آنها جوانان با انگیزه باید باشند و ترکیب این دو می‌تواند ضامن موفقیت تیم ملی در آینده باشد. امیدوارم بازیکنانی که میانگین سنی بالایی دارند جای خود را به جوان‌ترها بدهند تا یک تیم ملی شاداب و پر انرژی داشته باشیم.

وی در خصوص شرایط استقلال در سال گذشته گفت: راجع به استقلال صحبت کردن سخت است، تیمی که شرایط عجیبی را گذراند و مشکلات زیادی را تجربه کرد و ماهم اتفاقاتی را دیدیم که تجربه نکرده بودیم از اختلاف مدیر عامل و سرمربی که شدت بالایی داشته و دارد تا مشکلات مالی و نبود امکانات کافی باعث شد که هواداران خیلی امیدوار به نتیجه گرفتن استقلال نداشته باشند اما با تمام این مشکلات آبی‌ها با یکدلی و صمیمیت و حمایت هواداران توانستند نتایج خوبی گرفته و صدرنشین لیگ باشند. در حالی که برخی تیم‌ها بهترین‌ها را جذب کردند اما نتوانستند موفق باشند و همچنان به دنبال این هستند تا استقلال نتیجه نگیرد و آنها به صدر جدول برسند.

گروسی در پاسخ به این پرسش که استقلال در کدام پست‌ها ضعف دارد گفت: نقاط قوت و ضعف استقلال بر کسی پوشیده نیست، آبی‌ها در درون دروازه و خط دفاع فوق العاده عمل کرده اند و کمترین گل خورده نشان دهنده این موضوع است. البته نکونام با داشته‌هایی که در اختیار داشته نتایج خوبی گرفته اما باید برای فصل آینده در خط هافبک و حمله بازیکنانی جذب کند که بتواند مفید و مؤثر باشند. آبی پوشان نیاز به هافبک طراح و خلاق و مهاجم تمام کننده دارد تا مشکلات این فصل را در لیگ بیست و چهارم نداشته باشد و با قدرت لیگ جدید را آغاز کند.

وی در پایان و در پاسخ به این پرسش که آیا استقلال می‌تواند به قهرمانی دست پیدا کند خاطرنشان کرد: راه قهرمانی برای استقلال هموار است و به آن دست پیدا خواهد کرد به شرط آن که آرامش خودرا حفظ کند. از حاشیه‌ها دوری کند و تمرکزش برروی بازی‌ها باشد و کاری به نتایج تیم‌های دیگر نداشته باشد. تیمی که قهرمانی می‌خواهد باید برنده از زمین بازی خارج شود و در این شرایط حساس هواداران هم باید حمایت کنند و تیم را تنها نگذارند تا ان شالله شاهد جشن قهرمانی استقلال در پایان فصل باشیم.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.