دور پنجم رقابت‌های جام حذفی فوتبال انگلیس در فصل ۲۴-۲۰۲۳ با صعود سه تیم مدعی به جمع هشت تیم برتر مسابقات خاتمه یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پرونده مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام حذفی فوتبال انگلیس، شب گذشته (چهارشنبه) با انجام چهار بازی بسته شد که در نخستین بازی تیم فوتبال چلسی با نتیجه ۳ بر ۲ از سد لیدزیونایتد گذشت. لیدزیونایتد اگرچه با گلزنی متئو ژوزف در دقیقه ۸ پیش افتاد، اما دروازه‌اش در دقایق ۱۵ و ۳۷ به ترتیب توسط نیکلاس جکسون و میخایلو مودریک باز شد. ژوزف با زدن گل دوم خود برای لیدز در دقیقه ۵۹ کار را به تساوی کشاند، اما کانر گالاگر با زدن گل سوم چلسی در دقیقه ۹۰، پیروزی را برای میهمان لندنی به ارمغان آورد. چلسی در مرحله بعدی رقابت‌ها روز ۲۶ اسفند میزبان لسترسیتی خواهد بود.

منچستریونایتد دیگر تیم مدعی راه یافته به مرحله یک چهارم نهایی قدیمی‌ترین تورنمنت فوتبال جهان بود. شیاطین سرخ به لطف تک گل دقیقه ۸۹ کاسمیرو میزبان خود ناتینگهام فارست را شکست دادند تا در مرحله بعدی حریف رقیب دیرینه‌اش لیورپول باشند، لیورپولی که در آنفیلد با نتیجه ۳ بر صفر بر ساوتهمپتون غلبه کرد. قرمزپوشان مرسی‌ساید که با ترکیبی متفاوت و حضور تعدادی از نیمکت‌نشینان خود پا به میدان گذاشته بودند، به لطف گل‌های لوئی کوماس در دقیقه ۴۴ و جیدن دنس در دقایق ۷۳ و ۸۸ موفق به شکست میهمان خود شدند.

آخرین تیم راه‌یافته به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی انگلیس نیز ولورهمپتون بود که با گلزنی ماریو لمینا در دقیقه ۲ موفق شد میهمانش برایتون را شکست دهد.

برنامه کامل مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی انگلیس که همه دیدارهای آنها ۲۶ اسفند برگزار خواهند شد، به شرح زیر است:

منچسترسیتی - نیوکاسل چلسی - لسترسیتی ولورهمپتون - کاونتری منچستریونایتد - لیورپول

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.