وزیر ورزش و جوانان بر ضرورت انجام کارهای زیربنایی برای توسعه ورزش کشور تاکید کرد و گفت: فوتبال در باد رنکینگ خوابیده است در حالی اینها مسایل نمادین است.

به گزارش خبرنگار مهر، کیومرث هاشمی شامگاه امروز چهارشنبه بر توجه به کارهای زیربنایی در فوتبال و ورزش کشور تاکید کرد و گفت: اینکه فکر کنیم با یک دوره دو ساله می‌توان تیم امید خوبی داشت اشتباه هست. یکی از اشتباهات ما در فوتبال کشور این است که در باد رنکینگ آسیا خوابیده ایم و فکر می‌کنیم اگر در این رنکینگ اول یا دوم هستیم پس در واقعیت اینطور نیست.

وی که در برنامه کادر فنی شبکه ورزش صحبت می کرد، در ادامه گفت: سال‌های پیش در جلسه کمیته ملی المپیک باز هم بر این تاکید کرده بودم. در یکی از دوره‌هایی که ورزشکارهای رشته تکواندو که قرار بود به رقابت‌های پیش از المپیک اعزام شوند همگی بهترین رنکینگ را داشتند اما در نهایت نتایج بدی در این مسابقات کسب کردند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: نباید گول این موارد را بخوریم و این رنکینگ‌ها چیزهایی نمادین است که فدراسیون‌های جهانی و فیفا برای خودشان تعیین می‌کنند. به جای توجه به این رنکینگ‌ها باید کارهای زیربنایی انجام دهیم.

کیومرث هاشمی در مورد اخطاری که کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تعیین تکلیف مالکیت دو باشگاه پرطرفدار تهرانی داده است گفت: طی چند روز آینده مشکل مالکیت پرسپولیس و استقلال حل می‌شود، حداقل مشکل مالکیت یک باشگاه هم حل شود، می‌توانیم نظر AFC را جلب کنیم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص حرفه ای سازی باشگاه های فوتبال در آستانه موعد AFC برای بررسی مجوزهای حرفه ای تیم‌ها گفت: بخشی از این مساله که مربوط به مالکیت تیم هاست به وزارت ورزش ارتباط دارد که تا چند روز آینده برطرف می شود. ما معتقدیم که وظیفه وزارت ورزش باشگاه داری و تیم داری نیست و می خواهیم خودمان را جدا کنیم چرا که در عمل حتی نمی توانیم کمکی به این باشگاه ها کند.

کیومرث هاشمی ادامه داد: وقتی وزارت ورزش نمی تواند کمکی به باشگاه ها کند دلیلی ندارد که مسوولیت آن‌ها را بپذیرد چرا که این کار به باشگاه و ۴۰ میلیون هواداران آن ها لطمه می زند. تیم داری کار وزارت ورزش نیست و تا پیش از موعد AFC، مشکلات مربوط به مالکیت باشگاه ها برطرف خواهد شد. ما معتقدیم وزارت ورزش نباید مالکیت هیچ تیمی را بر عهده داشته باشد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: برای مثال در بحث ورزشگاه آزادی که این دو باشگاه -پرسپولیس و استقلال- برای مسابقات خود معرفی می کنند در صورتی که نیاز به حمایتی از سوی وزارت باشد این کار را انجام خواهیم داد. امیدوار هستیم این دو تیم مردمی توسط مردم مدیریت شود و در اختیار مردم قرار بگیرد تا دغدغه هوادار و طرفدار برطرف شود ما هم به سیاستگذاری ورزش که مسوولیت اصلی است خواهیم رسید.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )