سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان می‌گوید نقطه تاریک مسابقه تیمش مقابل تراکتور قضاوت داوران زحمتکش مسابقه بوده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، سیروس پورموسوی در نشست خبری بعد از بازی استقلال خوزستان مقابل تراکتور در هفته هجدهم لیگ برتر، اظهار داشت: ابتدا به تیم تراکتور و هوادارانش بابت کسب سه امتیاز تبریک می‌گویم. بازی خیلی خوبی بود. فکر می‌کنم نقطه تاریک این بازی قضاوت داوران زحمتکش مسابقه بود. فکر می‌کنم اگر داوری بخواهد در یک بازی تاثیرگذار باشد، نیازی نیست که پنالتی بگیرد تا در نتیجه تاثیرگذار باشد. رفتار داور و کمک داور در طول ۹۰ دقیقه می‌تواند به یک تیم کمک کند که به مسابقه برگردد.

وی افزود: برعکس این مورد یکی تیمی مثل ما که هر وقت می‌خواستیم از زیر فشار دربیاییم، یکسری خطاها و آفسایدها و حتی توپ از خط اوت بارها عبور کرد اما کمک داوران نتوانستند تشخیص بدهند یا نخواستند تشخیص بدهند و اتفاقاتی از این دست که فیلم آن موجود است و هم توضیحاتی که خدمت شما ارائه می‌کنم.

سرمربی استقلال خوزستان با اشاره به اشتباهات داوری در طول فصل تصریح کرد: متاسفانه در طول این فصل ما بارها و بارها به خاطر اشتباهات داوری، نتوانستیم امتیاز کسب کنیم. یادم هست که در نیم فصل اول وقتی مقابل گل‌گهر رفسنجان به دلیل اشتباهات داوری منفجر شدیم و اعتراض کردیم، ۲ بازی من محروم شدم اما هیچ اتفاقی نیفتاد. هفته قبل پنالتی ما را کمک داور برگرداند.

وی ادامه داد: آن صحنه یا پنالتی بود یا کرنر. داور پنالتی می‌گیرد و کمک داور، کرنر. بعد بازی را با دراپ بال در حالی که هنوز تیم ما ساماندهی نشده شروع می‌کنند. امروز صحنه‌هایی بود که بنده به عنوان کسی که حداقل ۲۰ سال داوری کردم می‌توانم تشخیص بدهم که داور چه کار کرد.

سیروس پورموسوی درباره صحنه مشکوکی که معتقد به برخورد توپ به دست شجاع خلیل‌زاده بود، عنوان کرد: در صحنه‌ای که توپ به دست شجاع خلیل‌زاده برخورد می‌کند به هیچ وجه خطا نیست. هر ۲ بازیکن برای توپ بلند شدند. اگر مهاجم ما نیروی بیش از حد استفاده کردند، بنابراین خلیل‌زاده باید تعادلش را از دست می داد و روی زمین می‌افتاد. حتی خود شجاع باور نداشت که خطا اعلام شده است.

وی با اشاره به صحنه برخورد سیامک نعمتی با ساویو روبرتو، گفت: برخوردی که روی بازیکن خارجی ما شماره پنجاه صورت گرفت و فیلمش موجود است و بازیکن تراکتور با جفت پا به صورت بازیکن ما می‌زند داور به این بازیکن به زور اخطار نشان می‌دهد. این اشتباهات داوری باعث می‌شود یک تیم به زیر فشار برود یا از زیر فشار خارج شود. بارها، بارها این صحنه‌ها را دیدیم.

سرمربی استقلال خوزستان ادامه داد: در گلی که می‌توانستیم بزنیم و داور موقعیت ما را از نقطه پنالتی برگرداند، معترضم و به مدیریت باشگاه هم گفتم که اعتراض و شکایت کند.

پورموسوی با اشاره به خطر شکست انضباطی تیمش تصریح کرد: این بازی اگر امروز ساعت ۱۴:۱۵ شروع می‌شد من فکر می‌کنم ما ۳ بر صفر بازنده بودیم. چون ۱۴:۲۰ با تماس گرفتند و گفتند بازیکن شما به دلیل دریافت کارت در بازی هوادار در جام حذفی محروم بوده و ایشان نمی‌تواند روی نیمکت بنشیند. برای چی نمی‌تواند روی نیمکت بنشیند؟ از بازی جام حذفی تا حالا یک ماه گذشته است. این چه حکمی است که به ما ابلاغ می‌شود؟

وی خطاب به فدراسیون فوتبال اظهار داشت: امیدوارم فدراسیون فوتبال پاسخگو باشد و زیر پتو و آن طرف پتو حرف نزنند. آنها شفاف صحبت کنند. اگر ۲ یا ۳ روز پیش به باشگاه اعلام کردند، همینجا من قول می‌دهم کارمندان باشگاه را اخراج کنند. اما اگر فدراسیون فوتبال مقصر است، باید این بساط را جمع کنند. آمدیم اینجا با ۲۰ نفر بازی کنیم، می‌گویند بازیکن شما نمی‌تواند بازی کند. تمام پلن بی ما را خراب کردند.

پورموسوی خطاب به تیم تراکتور، تصریح کرد: ناگفته نماند ما از بازی خوب تراکتور ناراحت نیستیم. حق آنها بود که برنده شوند؛ اما نه به این شکل! اینکه صحنه پنالتی ما را برگردانند و بازیکن آنها با جفت پا در صورت بازیکن ما بروند و آنها را اخراج نکنند، اینکه آفسایدی گرفتند که ۲ دقیقه آقای حاج ملک دنبال آن بود که چه شده است؟ خود تیم تراکتور را ماندند که چه اتفاقی افتاده است؟

وی با امکان سنجی محرومیتش بعد از صحبت‌های طرح شده، اظهار داشت: برای این اتفاقات متاسفانه باید چاره اندیشی شود. کمیته انضباطی و کمیته داوران مختار هستند که مرا محروم کنند؛ اما مشکل حل نمی‌شود. به این نوع سرمربی آن تیم هم معترض بود. امیدوارم در آینده شاهد این باشیم که فوتبال ما پیشرفت کند. ۲ یا ۳ ماه پیش گفتم، الان هم می‌گویم حتی اگر کمک داور ویدیویی بیاید فوتبال ما رشد، نمی‌کند. ما باید آدم‌هایمان را تغییر بدهیم. در این سرمای منفی ۳ درجه داور لباس آستین بلند ندارد من به او اعتراض می‌کنم، می‌گوید من پیراهن آستین بلند ندارم تو دنبال کمک داور ویدیویی و گوشی هستید که داوران در فاصله ۵۰ متری نمی‌توانند با هم صحبت کنند!

سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان در مورد اینکه چرا تیمش نتوانست همانند بازی آلومینیوم اراک نتیجه بازی را برگرداند، عنوان کرد: ما دنبال بهانه نیستیم. بضاعت و فوتبال تیم ما نسبت به تیم تراکتور همین بود که امروز مشاهده کردید. ما پابه پای آنها آمدیم. طبیعتاً تا قبل اینکه گل دریافت کنیم، سعی می‌کنیم بسته بازی کنیم و چشم به ضد حمله داشته باشیم. وقتی که گل خوردیم با تعویض‌هایی که انجام دادیم، به سیستم بازی ۲-۴-۴ یا ۳-۳-۴ تبدیل شدیم. شما بازی را دوباره بررسی کنید ما دقیقاً بعد از گلی که خوردیم صاحب موقعیت پنالتی شدیم. متاسفانه از چشم داور دیدیم.

وی با طرح گله نسبت به آبیاری چمن ورزشگاه یادگار امام گفت: من یک گله کنم شاید بگویند فنی است یا نیست. در تمام دنیا شاید بگویند به چمن قبل از بازی و بین دو نیمه آب می‌دهند. اما چه زمانی؟ قبل از شروع نیمه دوم؟ دقیقاً فکر می‌کنم دقیقاً ۱۸ دقیقه بین دو نیمه وقت بود، لغزندگی باعث شد همانطور که شما اشاره کردید، نفرات دفاعی ما دچار مشکل شدند. چه قشنگ‌تر، چه بهتر که زودتر چمن را آب بدهند تا در ۷ یا ۸ دقیقه آب فروکش کند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.