سرمربی تیم فوتبال نساجی گفت که با وجود شرایط نامناسب این تیم در جدول رده‌بندی، نماینده قائمشهر را از شرایط کنونی خارج خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، لوکاس آلکاراس در نشست خبری پس از شکست ۳ بر صفر خانگی نساجی مقابل مس کرمان گفت: روز سختی برای ما است، زیرا تیم حریف از ابتدای بازی به لحاظ برنامه و عملکرد و موقعیت‌های یک در مقابل یک بهتر از ما ظاهر شد. به حریف تبریک می‌گویم، چون لایق این برد بود. اگر کسی مسئول این شرایط باشد، من هستم، نه بازیکنان. باید این شرایط را درست کنم و در واقع من مسئول این شرایط هستیم.

وی ادامه داد: شاید الان مناسب‌ترین زمان برای گفتن این حریف نباشد، اما من به توانایی‌، ظرفیت و توانمندی‌ام ایمان دارم و مطمئن هستم که با کار روزانه سخت این شرایط را بهتر خواهم کرد. از هواداران عزیز نساجی، مدیریت باشگاه و همه اعضای تیم نساجی عذرخواهی می‌کنم. باز هم شاید امروز زمان مناسبی برای مطرح کردن این مسائل نباشد، اما به حد کافی بازی و فرصت داریم تا این شرایط را بهبود ببخشیم و از شرایط بیرون بیاییم و جایگاهمان را در جدول بهتر کرده و تثبیت کنیم.

آلکاراس گفت: باز هم تاکید می‌کنم و هواداران عزیزمان، مدیریت باشگاه و خانواده نساجی عذر می‌خواهم و مسئولیت با من است. از جانب خودم می گویم که زمان برای تغییر این شرایط داریم و بهتر کنیم.

سرمربی نساجی در واکنش به اینکه عنوان کرده به خودش ایمان دارد و ۲ ماه سرمربی نساجی بوده و حالا تیمش در انتهای جدول رده‌بندی قرار دارد، آیا قول می‌دهد که این شرایط را تغییر بدهد و تیم را در لیگ برتر حفظ کند؟ گفت: ما همه بازی‌ها را نباخته‌ایم و هفته قبل مساوی کردیم. در صحبت‌های قبل نیز گفتم که مطمئن هستم می‌توانیم نساجی را از این شرایط بیرون بیاوریم و از این شرایط نجات بدهیم تا به لیگ پایین‌تر سقوط نکند. جزو معدود مربیانی هستم که در طول ۳۰ سال مربیگری اکثراً در این شرایط بوده‌ام، حتی در لالیگا و به ویژه در ۱۵ سال اخیر. زمانی که در کشورهای دیگر هم بودم، با تیم‌هایی کار کردم که همین شرایط را داشتند و ما توانستیم این تیم‌ها را از انتهای جدول نجات بدهیم. هدفم این است که شما را راضی کنم، فقط نظرم را به شما می‌گویم.

وی گفت: با توجه به اینکه باور داشتم می‌توانم این کار را انجام بدهم، الان این موضوع را مطرح کردم که تیم از این شرایط بیرون می‌آید. اگر بتوانیم شرایط را درک کنیم که تیم‌مان از ۱۷ بازی فقط ۲ پیروزی بدست آورده، می‌توانیم متوجه شویم که در چه شرایطی هستیم. پس کار بسیار سختی را داریم و این کار راحت نیست.

آلکاراس در پاسخ به این سؤال که آیا بازیکنان جذب شده در نیم فصل با نظر او آمده‌اند یا نه و اینکه همه نفرات مدنظرش جذب شده‌اند؟ گفت: صحبت کردن در این موارد و در این مقطع صحیح نیست و اینها مسائل داخلی باشگاه است. در واقع تصمیمات در داخل باشگاه گرفته شده و به نظرم این مسائل نباید بیرون از باشگاه مطرح شود، به ویژه در این شرایط. وقتی بازیکنی جذب می‌شود، حتماً همه اعضای باشگاه این موضوع را بررسی و موافقت کرده‌اند. صحبت درباره این مسائل به نوعی منحرف کردن موضوع یا بهانه آوردن است، به همین دلیل وقتی یک بازیکنی جذب شده، حتماً همه در باشگاه موافقت کرده‌ و اتفاق نظر داشته‌اند.

وی آیا همه بازیکنان مدنظرش جذب شده‌اند یا نه؟ گفت: من جواب را به شما دادم، اما موضوع الان این نیست که چه کسانی بازیکنان را آورده یا نظر داده است. موضوع عملکرد ما است که در این بازی خوب نبود. مهم این است که با بازیکنان جدید با بازیکنان قبلی بتوانیم کاری را انجام بدهیم که نتایج بهتر شود و عملکردمان بهتر شود. در واقع همه باید کاری کنیم که با این نفرات عملکرد و نتایج را بهتر کنیم. برای حل کردن این شرایط نیاز نیست که به دنبال مسائل دیگر برگردیم و فکرمان را معطوف به مسائلی به جز کار کنیم. نیاز داریم که هر کدام در وظایف خودمان درست عمل کنیم.

آلکاراس در واکنش به این سوال که آیا می‌دانست نساجی چند سال در لیگ دسته اول حضور داشت؟ گفت: تا حدودی بله. شاید دقیق ندانم که چند سال بود، اما می‌دانم که قبلاً در دسته اول بوده است. پس این یکی از دلایل مهمی است که پای کار بمانیم و بجنگیم و سعی کنیم که تیم به دسته پایین‌تر نرود. من از اسپانیا به اینجا نیامده‌ام که با نساجی به دسته پایین‌تر بروم. اگر چنین تفکری داشتم، در اسپانیا می‌ماندم و به اینجا نمی‌آمدم. من به اینجا آمده‌ام تا یک کار خوب انجام بدهم و این کار را انجام خواهم داد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.