برنده هشت توپ طلا ممکن است تیم زیر ۲۳ سال آرژانتین را در بازی‌های المپیک پیش‌ رو همراهی کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم زیر ۲۳ سال آرژانتین بامداد امروز (دوشنبه) در بازی‌های فوتبال مرحله اننخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس در منطقه آمریکای جنوبی موفق شدند با نتیجه یک بر صفر تیم زیر ۲۳ سال برزیل را در ورزشگاه ناسیونال بریگیدو ایریارته واقع در شهر کاراکاس ونزوئلا شکست دهد و به همراه پاراگوئه سهمیه حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس را از آن خود کند.

خاویر ماسچرانو که خود پیش از این خود به عنوان بازیکن دو بار مدال طلای بازی‌هی المپیک را با تیم فوتبال زیر ۲۳ سال آرژانتین کسب کرده بود و حالا به عنوان سرمربی این تیم را به المپیک ۲۰۲۴ پاریس رساند، پس از این دیدار گفت: مهمترین چیز کاری است که این بازیکنان امروز انجام دادند و یک بار دیگر به بازی‌های المپیک راه یافتند. تیم در این تورنمنت فوق‌العاده بود، هر چند همیشه مواردی برای بهتر شدن وجود دارد. ما از همه حریفان برتر بودیم اما با تعهد به کسب پیروزی به بازی آخر (مقابل برزیل) پا گذاشتیم.

مدافع - هافبک پیشین تیم ملی فوتبال آرژانتین صحبت‌های خود را اینطور ادامه داد: من از آنچه تجربه کردیم، خوشحالم. ما یک ماه دیدنی را پشت‌ سر گذاشتیم و بازیکنانم باتعهد بالایی به اینجا آمدند. من به خوبی می‌دانم که از دست دادن یک پیش‌فصل، شروع یک قهرمانی، از دست دادن جایگاه در باشگاه چگونه است اما بازیکنان از همان روز اول آماده انجام این کار بزرگ بودند.

سرمربی تیم زیر ۲۳ سال آرژانتین همچنین درباره احتمال حضور لیونل مسی و آنخل دی‌ماریا در ترکیب این تیم در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس اظهار داشت: همه می‌دانند که من چه رابطه صمیمی با لئو دارم. درهای تیم ما به روی بازیکنی مثل او باز است و این قطعاً به مسی و تعهداتش به باشگاهش بستگی دارد.

ماسچرانو تصریح کرد: تیم ملی فوتبال آرژانتین کار آسانی در کوپا آمه‌ریکای پیش‌‌رو ندارد. به طور حتم ما قرار است با هم صحبت کنیم. ما رابطه فوق‌العاده‌ای با لئو و آنخل داریم چون ما با هم دوست هستیم. به عنوان سرمربی مؤظفم آنها را دعوت کنم اما درک می‌کنم که آنها تعهدات دیگری به باشگاه‌های خود دارند و این بستگی به آن خواهد شد و استفاده از آنها در بازی‌هی المپیک پاریس به این سادگی نیست.

مسی ۳۶ ساله که در حال حاضر عضو تیم اینترمیامی آمریکا است، پیش از این در بازی‌های المپک ۲۰۰۸ با تیم زیر ۲۳ سال آرژانتین به قهرمانی رسیده بود. برنده ۸ توپ طلا که از سال ۲۰۰۵ در عضویت تیم ملی آرژانتین است و در ۱۸۰ بازی ۱۰۶ گل برای این تیم به ثمر رسانده، در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به آلبی‌سلسته کمک کرد تا پس از ۳۶ سال قهرمان جهان شوند.

آنخل دی‌ماریای ۳۵ ساله هم که از سال ۲۰۰۸ در عضویت تیم ملی فوتبال آرژانتین است و به این تیم برای فتح جام جهانی ۲۰۲۲ و کوپا آمه‌ریکا ۲۰۲۱ کمک کرده، اخیراً در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «TyCSports» آرژانتین، درباره احتمال همراهی تیم زیر ۲۳ سال آرژانتین در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس گفته بود: حضور در بازی‌های المپیک را ممکن نمی‌بینم. کوپا آمه‌ریکا ۲۰۲۴ آخرین تورنمنت من با تیم ملی آرژانتین خواهد بود. این بهترین لحظه برای خداحافظی با این پیراهن است.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.