فدراسیون فوتبال استرالیا در خصوص اتفاقات دیدار تیم های ملی عراق و اردن در جام ملت‌های آسیا بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا تیم ملی فوتبال عراق با شکست ۳ بر ۲ برابر اردن از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. پس از آنکه «ایمن حسین» گل دوم عراق را در دقیقه ۷۶ به ثمر رساند و این تیم را ۲ بر یک پیش انداخت علیرضا فغانی داور این دیدار به دلیل شادی گل این بازیکن، او را با کارت زرد دوم جریمه و از زمین اخراج کرد.

پس از این اخراج، تیم ملی فوتبال اردن با دو گل پیاپی در دقایق پایانی بازی موفق شد با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز شود و به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کرد.

این مساله موجی از انتقادات را علیه علیرضا فغانی که از سال به عنوان یکی از داوران فدراسیون فوتبال استرالیا قضاوت می‌کند در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی و کارشناسان و هواداران فوتبال عراق برانگیخت. فدراسیون فوتبال استرالیا پس از این اتفاقات که شامل توهین و تهدید علیه فغانی بود حمایت خود را از این داور باتجربه اعلام کرد.

فدراسیون فوتبال استرالیا در بیانیه‌ای اعلام کرد: امنیت و رفاه همه کارکنان فوتبال استرالیا و اعضای جامعه فوتبال اولویت ما است. فدراسیون فوتبال استرالیا به طور مداوم با علیرضا در تماس است و از او و خانواده‌اش به طور کامل حمایت و حفاظت می‌کند. فوتبال استرالیا همچنین با سازمان e-Safety (امنیت شهروندان در فضای مجازی) و آژانس‌های مربوطه دیگر در این مورد همکاری می‌کند.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱۱ )